Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Parere aspirator Karcher?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Ce parere aveti despre acest aspirator? ma refer la  pret calitate, merita? sau exista altul mai bun la pretul acesta?
https://www.emag.ro/...BBM/#opensearch

Edited by Calypsso, 13 November 2019 - 19:47.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,160
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am ajuns la ideea ca toate aspiratoarele sunt cam la fel dpdv practic, mai ales de cand au fost limitate ca putere.

Acel model s-a dovedit fiabil, fiind foarte raspandit printre meseriasii de pe santiere, atata timp cat nu uiti sa schimbi sacul consumabil.

Problema este ca te plimbi cu ditamai R2D2 dupa tine, iar la curbe se da repede peste cap.

#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

 Adm, on 13 noiembrie 2019 - 19:51, said:

Eu am ajuns la ideea ca toate aspiratoarele sunt cam la fel dpdv practic, mai ales de cand au fost limitate ca putere.

Acel model s-a dovedit fiabil, fiind foarte raspandit printre meseriasii de pe santiere, atata timp cat nu uiti sa schimbi sacul consumabil.

Problema este ca te plibi cu ditamai R2D2 dupa tine, iar la curbe se da repede peste cap.

la asta m-am gandit si eu, ce difera este puterea, asta nu inteleg, este atata de laudat si are doar o putere de 1000w sunt altele la acelasi pret cu cel putin 1500w, asta nu intelegeam eu...

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,604
  • Înscris: 30.08.2017
Il am eu...foarte multumit de el. Am facut curatenie pe santier dupa lucrarile la interior...s-a descurcat foarte bine. Cablul este cam scurt.

Edited by george_alexandru, 13 November 2019 - 19:59.


#5
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Pe suprafete lucioase merge si unul cu putere mica. Un no name este suficient. Pe covoare merge unul cu putere si mai mica, dar cu perii. Astea din urma sint Dyson, sau Miele. Orice altceva cumperi doar din motive de pret si isi va face treaba la fel ca oricare. Gratie limitarii de putere, efectiv nu mai conteaza

#6
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006
eu il am pe asta de vreo 3 ani, dar e alt pret, l-am luat cu sub 900, urmasul e DS6 cred, e vreo 1200 lei:
https://www.emag.ro/...0/pd/DJ85CBBBM/
Trage excelent, praf zero dupa el, nu am grija sacului, doar a filtrelor care se schimb f usor dar pana acum nu le-am schimbat ca se curata si inca duc.

Edited by andreim77, 13 November 2019 - 20:13.


#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,564
  • Înscris: 16.03.2007
e bun pentru santiere. mi se pare cam mare ca dimensiuni pentru uz casnic.

vezi wd4 are saci din material textil, eu le-am pus fermoar si ii golesc usor, si filtru de tip evantai usor de curatat. l-am abuzat in toate modurile posibile (non-sexuale), am tras cu el praf fin de glet, bucati de beton, pietris, apa cu namol, l-am scapat din pod de doua ori.. s-au spart rotiile, dar el merge ca-n prima zi.

Edited by laffin, 13 November 2019 - 20:16.


#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,137
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://cdna.altex.ro/resize/media/catalog/product/A/S/2bd48d28d1c32adea0e55139a4e6434a/ASUBWD420HYG_3_91d5134c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu am acest aspirator cu spalare de la Bosch cu putere de 2000 W de care sunt super multumit.

*De la Karcher nu am cumparat pana acum...

Edited by xmanyacs77, 13 November 2019 - 20:25.


#9
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,071
  • Înscris: 09.09.2010
Eu il am de putin timp. Ca aspirare este foarte bun. Are capacitate mare. Am cumparatm 2 saci de panza. Daca nu te deranjeaza ca face galagie si nu e chiar cel mai frumos si estetic. Dar aspira bine.

#10
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,475
  • Înscris: 10.08.2005

 Calypsso, on 13 noiembrie 2019 - 19:46, said:

Ce parere aveti despre acest aspirator? ma refer la  pret calitate, merita? sau exista altul mai bun la pretul acesta?
https://www.emag.ro/...BBM/#opensearch
WD 3 - e bun

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Da, îl am la servici.
Trage de rupe.
Nu mi-a venit să cred că are doar 1000 W.

#12
DANPOP

DANPOP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 10.04.2007
Eu il am de 5 ani. Pot spune ca e indestructibil. Singurul minus este ca este zgomotos.

#13
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Il am si eu, luat din Dedeman. Merită toţi banii.

#14
Ellaenn

Ellaenn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 01.11.2019
Depinde ce vrei sa faca.A fost primul ce a scos modele ce aspira si lichide si,sau cenusa.Altfel e mult sub Miele.

#15
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Pana la urma am ales Karcher WD4, nu stiu de ce m-a atras, desi eu nu prea vad o diferenta intre wd4 si wd3, dar totusi l-am luat, am o intrebare,de unde pot sa iau saci pentru wd4? adica eu l-am luat din dedeman, dar nu stiu ce fel de saci sa iau, ca erau acolo tot felul de modele?
https://www.emag.ro/.....on=view<br />
Aspiratorul este pentru uz casnic, si atat, acuma depinde, in timp ce o sa fac cu el, ca dai de tot felul de situatii, de exemplu am facut curat in pod am dat cu matura dar e foarte mult praf, vreau sa-l bag acolo, desi mi-e putin cam frica sa zic sa nu-l stric, dar la cate am vazut ca face, cre'ca putin mai mult praf si rumegus nu are treaba.

Edited by Calypsso, 14 November 2019 - 10:00.


#16
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
WD 3 e in promotie la Selgros - 249 lei

https://www.cataloma...1-2019/?page=14

#17
romeohit

romeohit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2006
Eu am avut un karcher care era destul de maricel si am fost multumit.acum am luat un henry dar parca karcer-ul era mai bun...desi era destul de maricel si greut

#18
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Ma uitam pentru balcon (eventual masina) la un WD3. Problema este ca modelul de baza costa 360 lei dar nu are perie si mi-ar fi de mare folos. Modelul WD3 cu doua/trei  accesorii "auto" in plus, care ar contine si perie, costa incredibil cu 200 lei in plus, o absurditate. Doua perii separate pe site-ul lor costa 93 lei.
Aici e comparatia intre modelele WD3 -  https://www.kaercher...html?query=WD 3
Stiti sa existe accesorii compatibile de la alte marci  in speta niste perii mici asemanatoare cu cele originale?
Attached File  WD_accessories_car_oth_01502x502.jpg   80.46K   2 downloads

Edited by ValentinVali, 14 June 2023 - 23:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate