Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LeasingAutomobile Galati, LeasingAutomobile.ro Cum mi-am luat teapa de la ei

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
allviewsock

allviewsock

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2019
LeasingAutomobile Galati, LeasingAutomobile.ro

NU recomand ! Nu va lasati pacaliti de ambalajul frumos ! Am achizitionat o masina pe comanda prin intermediul lor, punctul de la Galati. Inainte de semnarea contractului m-au sunat ca au verificat masina aflata in Germania si ca este foarte curata si este totul in regula la ea, ca au stat baietii lor 3 ore sa o verifice atent.
Dupa achizitie, in momentul cand am iesit cu ea din curtea LeasingAutomobile, masina mergea cu fumul taras.
M-au trimis la un service cu care colaboreaza si s-a constatat ca este filtrul de particule spart si defect si au recomandat si verificarea injectoarelor, egr si turbina.
M-au tinut 2 luni cu masina, ba in service la Galati, ba langa Bucuresti la alt service si pana la urma mi-au pus un filtru de particule din dezmembrari, cu care tot nu s-a rezolvat problema, este defect si acesta.

Am lasat masina 2 luni de zile, ca sa inlocuitasca filtrlu de particule cu unul din dezmembrari. Andreeas, nepotul sefului s-a plimbat cu masina in scopuri personale sute de kilometri. Mi-au spus ca masina o sa fie transportata de la Galati la Bucuresti pe platforma si de fapt a fost condusa pe roti si mi-au spart un cauciuc, pe care nu vor sa il suporte ei. Nu mai spun ca am cheltuit deja aproape 500Euro cu drumuri de la Alexandria la Galati si la Bucuresti pentru verificari si constatari.

Pana la urma am renuntat la colaborarea cu ei pentru ca au vrut sa caute iar pe dezmembrari alt filtru.
Am aflat tot de la ei ca masina nu avea TUV de Germania de 7 luni de zile din cauza problemelor si ei au adus masina pe comanda, fara sa ma anunte si mi-au vandut masina de buna.

Attached Files



#2
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Eh..lasa..nu fi asa de trist. Se putea si mai rau. Un dpf se schimba.
Asa e cand cumperi fara sa vezi marfa.

Eu cand mi-am cumparat Mercedes, m-am dus la reprezentanta,am platit 550 de lei doar verificarea electronica + 250 mecanica.
E CLA sau CLS?

#3
dancir2001

dancir2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.05.2006
Neinteresant ! Ai vrut un cazan obosit cu meleoane de km si la pret redus si asta ai primit. Cine are acum mercedache in parcare? Ahhh? Nice

E plina soseaua de fumegaiuri de lux, asa ca nu esti singur. Se repara.

Edited by dancir2001, 11 November 2019 - 07:19.


#4
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Pare CLS.
Dar eu nu inteleg cum va aruncati voi oameni buni sa luati asa masini fara sa faceti verificarea la un service ales de voi. Asa masina e intre 25k - 30 k. Cum sa dai atatia bani asa orbeste ?
Ce ti-au zis baietii aia de te-au convins ? Ca nu bate , nu trocane, a fost tinuta in garaj si condusa doar de o batranica in zilele cu soare ? Posted Image
Mergi tu cu ea la un service autorizat si vezi ce probleme are. EGR-ul ala nu e asa scump. Important e sa nu fie si altele mai grave.
Oricum masina e frumoasa...sper sa ajungi in punctu in care sa te bucuri de ea.

Edited by razvansd, 11 November 2019 - 07:38.


#5
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
Pune-i DPF nou si da-i in judecata pentru inselaciune. Probabil ca ti-ai luat in calcul si pretul filtrului atunci cand ai cumparat masina

#6
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Omul a fost de buna credinta si si-a luat masina de la un parc auto de la care primesti si garantie. Aia trebuie sa o repare pe banii lor.  Acum ca sunt neseriosi e partea a 2-a. O repari pe banii tai si ii dai in judecata ca sa iti recuperezi banii. Asta e mersul...din pacate.

#7
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
Eu nu cred ca garantia acopera si filtrul de particule care e consumabil

#8
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Garantia nu acopera mare lucru la un vehicul rulat la fel cum nu acopera nici la un vehicul nou... dar da, au spus altii inaintea mea, cine are mertan in parcare? Conteaza ca e diesel si rulat pana la uzura maxima incat este dauna totala economica?

#9
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Inainte sa platesti trebuia sa probezi bunul ( o tura de oras cu ei ), sa te convingi ca e in stare de functionare precum ei ti-au spus verbal cat si in certificatul de buna functionare pe care ti l-au dat.
Daca nu ai cerut garantie extinsa si ai mers pe cea normala nu ai incluse decat motorul si cutia.

Daca ai plecat direct cu masina cu ea fumegand, banuiesc ca fix in ziua aceea te-ai intors inapoi la ei; bun.
Nu le tin partea, dar consider ca au fost OK pentru ca au facut ceea ce era normal, si anume sa te ajute sa remediezi problema pe banii lor, fiind ceva ce a aparut la mai putin de 24 ore de la achizitie.

Eu personal mi-am luat masina de la ei, dar am verificat-o inainte pe carvertical sa vad ca a fost intreaga de unde au adus-o de pe licitatii.
I-am luat istoric de km din baza de date BMW dupa care am platit 600 RON din banii mei la reprezentanta BMW ca sa mi-o verifice baietii si imi dea hartie la mana ca e ok sau nu.
Pe langa verificarile facute de ei, au fost si cele facute de mine, m-am prezentat cu tester de vopsea, am verificat una alta cum am putut si cum m-am priceput.

Atat la mine cat si la multe cunostinte care au luat de la ei a fost totul OK.

#10
Quoriah

Quoriah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 05.06.2016
InTech, probabil te-au vazut interesat si client care nu prea poate fi aburit.

Am vazut destul de multe firme si indivizi care daca vad ca nu discuta cu un prost, schimba macazul cu 180 de grade sau bat in retragere si refuza sa mai aiba de a face cu tine. Cum vad ca au pe cineva nepriceput, imediat incearca sa traga un tun pe spatele nepriceputului.

#11
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 10.10.2011

View PostInTech, on 18 noiembrie 2019 - 17:01, said:

Inainte sa platesti trebuia sa probezi bunul ( o tura de oras cu ei ), sa te convingi ca e in stare de functionare precum ei ti-au spus verbal cat si in certificatul de buna functionare pe care ti l-au dat.
Daca nu ai cerut garantie extinsa si ai mers pe cea normala nu ai incluse decat motorul si cutia.

Daca ai plecat direct cu masina cu ea fumegand, banuiesc ca fix in ziua aceea te-ai intors inapoi la ei; bun.
Nu le tin partea, dar consider ca au fost OK pentru ca au facut ceea ce era normal, si anume sa te ajute sa remediezi problema pe banii lor, fiind ceva ce a aparut la mai putin de 24 ore de la achizitie.

Eu personal mi-am luat masina de la ei, dar am verificat-o inainte pe carvertical sa vad ca a fost intreaga de unde au adus-o de pe licitatii.
I-am luat istoric de km din baza de date BMW dupa care am platit 600 RON din banii mei la reprezentanta BMW ca sa mi-o verifice baietii si imi dea hartie la mana ca e ok sau nu.
Pe langa verificarile facute de ei, au fost si cele facute de mine, m-am prezentat cu tester de vopsea, am verificat una alta cum am putut si cum m-am priceput.

Atat la mine cat si la multe cunostinte care au luat de la ei a fost totul OK.
nu spun ca nu e ok sa duci masina la reprezentanta dar un amic de al meu a vandut un Audi s8 sh. cumparatorul a mers in reprezentanta audi cluj, au tinut-o aia o zi si au testat-o si au zis ca e ok. au batut oamenii palma si a doua zi crapa turbinele la masina :)))))))))))))))))))))))))))) masina verificata in reprezentanta. vanzatorul evident ca a luat masina inapoi dar radeam amandoi de boschetarii aia incompetenti de la audi cluj...

#12
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
In reprezentanta din orasele mici sunt cunoscuti toti samsarii "respectabili" din oras, nu va mai amagiti ca platiti verificarea si iti spune ala altceva decat ce vrea samasul sa stii. Te mai si pune sa dai o atentie la baieti din banii tai ca sa nu mai dea el. Asta inseamna sa fii mafiot, sa dai spaga din banul celui pe care il prostesti. :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate