Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

raspunsul lui Dumnezeu cand ne rugam

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
109 replies to this topic

#55
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
oricine e crestin nu imi displace

#56
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019
Scrii ca f i f i. De ce oare?

#57
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007

View Postlegit10, on 09 noiembrie 2019 - 22:38, said:

oricine e crestin nu imi displace
Iti plac tie asa...toti crestinii. Chiar si preotii catolici si ortodocsi?

#58
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
da

View PostBabalusu, on 09 noiembrie 2019 - 22:50, said:

Scrii ca f i f i. De ce oare?
stiu ce vorbesti, nicio treaba

#59
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007
Dumnezeu ne cere sa  muncim 6 zile si sa sfintim ziua a 7 - a. Evreii sfinteau aceasta zi prin participarea la slujba de la templu ori sinagoga. Insusi Hristos intra sambata in sinagoga si citea din cartile sfinte. Tu tii vrea sarbatoare? Intri in vreo biserica sau casa de rugaciuni sa te rogi? Apartine vreunui cult acea biserica? Sau te rogi doar acasa?

#60
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
5. Cand va rugati, sa nu fiti ca fatarnicii, carora le place sa se roage stand in picioare in sinagogi si la colturile ulitelor, pentru ca sa fie vazuti de oameni. Adevarat va spun ca si-au luat rasplata.
6. Ci tu, cand te rogi, intra in odaita ta, incuie-ti usa si roaga-te Tatalui tau, care este in ascuns; si Tatal tau, care vede in ascuns, iti va rasplati.

tu ce crezi?

#61
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,979
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlegit10, on 09 noiembrie 2019 - 17:57, said:

nu exista ruga pe care am facut-o si pe care Dumnezeu sa nu mi-o fi implinit-o

Devi enervant sa stii cu cerseala
Eu nu i-am cerut niciodata nimic, doar ii multumesc pentru experientele fantastice pe care mi le-a dat.
Suntem prieteni, eu cu Dumnezeu

#62
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
tu esti inconstient, realizezi ca Dumnezeu te poate strivi in no time?

#63
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,979
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlegit10, on 10 noiembrie 2019 - 04:46, said:

tu esti inconstient, realizezi ca Dumnezeu te poate strivi in no time?

ma iubeste, io-l ajut, sunt mai crestin decat tine.
Nu mi-e frica.

Cand ma va lua d-aici, cu lacrimi in ochi (daca o sa mai am asa ceva) o sa-i multumuesc pentru experienta avuta
Am incredere in El asa cum are si catelul meu in mine, dar, ca si El, vreau ca cei care depind de mine sa fie ferciiti si sa rada nu sa tremure de frica ca tine, :lol:
Mi se rupe-n 14 de lucrurile pe care nu le pot controla, air celelalte, vreau sa le fac cat mai moral si sa aduc cat mai multe zambete.
Ce zici?
E mai tentant ca el sa se distreze cu viata mea decat sa asculte la suspinele tale inutile?

#64
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
citeste biblia sa vezi ce inseamna sa fii crestin

#65
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,979
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlegit10, on 10 noiembrie 2019 - 04:56, said:

citeste biblia sa vezi ce inseamna sa fii crestin

Sa iubesti.
Ce lipseste?

#66
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
e bine, dar trebuie o ordine, sunt cateva porunci de care trebuie sa tii seama

#67
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,979
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlegit10, on 10 noiembrie 2019 - 05:00, said:

e bine, dar trebuie o ordine, sunt cateva porunci de care trebuie sa tii seama

Neah, aia cu obrazul, nu-mi convine, aia n-o aplic

#68
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
e bine fiindca se stinge conflictul, poti vorbi, o vorba poate fi mai devastatoare

#69
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007

View Postlegit10, on 10 noiembrie 2019 - 03:38, said:

tu ce crezi?
Esti ratacit, rau de tot!
Hristos s-a rugat in templu ori sinagoga. La fel apostolii. Dupa inaltarea la cer a lui Iisus, staruiau in rugaciune in templu. Citeste cartea Faptele Apostolilor si epistolele.
Apostolii au mers in lume si au infiintat biserici, invatand oamenii sa se roage in ele.
Citesti dar nu intelegi.

#70
MartinAdelberg

MartinAdelberg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 23.08.2019

View PostBabalusu, on 09 noiembrie 2019 - 19:31, said:

Ce fraier....

Atunci roaga-te sa castig eu Posted Image)
Saracu tot sarac ramane si gandeste ca un sarac  :lol:
Naspa sa fii tu :lol:

#71
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View Postlegit10, on 10 noiembrie 2019 - 05:13, said:

e bine fiindca se stinge conflictul, poti vorbi, o vorba poate fi mai devastatoare
+!

Fratilor, azi in calendarul crestin este Duminica Samarineanului Milostiv.
Voi ce faceti?!!!
Rugati-va pentru tara, sa aleaga ce trebuie, nu discordii, ziduri,obstacole, bariere, etc. intre oameni.
Ce crestini-oameni sunteti, daca va tot contrati?

Nu va mai aduceti aminte de Scrisoarea Sf. Ap. Pavel, catre romani, Cp.2?!!!:

8.  Iar iubitorilor de ceartă, care nu se supun adevărului, ci se supun nedreptăţii: mânie şi furie.
9.  Necaz şi strâmtorare peste sufletul oricărui om care săvârşeşte răul, al iudeului mai întâi, şi al elinului;
10.  Dar mărire, cinste şi pace oricui face binele: iudeului mai întâi, şi elinului.
11.  Căci nu este părtinire la Dumnezeu!
12.  Câţi, deci, fără lege, au păcătuit, fără lege vor şi pieri; iar câţi au păcătuit în lege, prin lege vor fi judecaţi.
13.  Fiindcă nu cei ce aud legea sunt drepţi la Dumnezeu, ci cei ce împlinesc legea vor fi îndreptaţi.
14.  Căci, când păgânii care nu au lege, din fire fac ale legii, aceştia, neavând lege, îşi sunt loruşi lege,
15.  Ceea ce arată fapta legii scrisă în inimile lor, prin mărturia conştiinţei lor şi prin judecăţile lor, care îi învinovăţesc sau îi şi apără,
16.  În ziua în care Dumnezeu va judeca, prin Iisus Hristos, după Evanghelia mea, cele ascunse ale oamenilor.
17.  Dar dacă tu te numeşti iudeu şi te reazimi pe lege şi te lauzi cu Dumnezeu,
18.  Şi cunoşti voia Lui şi ştii să încuviinţezi cele bune, fiind învăţat din lege,
19.  Şi eşti încredinţat că tu eşti călăuză orbilor, lumină celor ce sunt în întuneric,
20.  Povăţuitor celor fără de minte, învăţător celor nevârstnici, având în lege dreptarul cunoştiinţei şi al adevărului,
21.  Deci tu, cel care înveţi pe altul, pe tine însuţi nu te înveţi? Tu cel care propovăduieşti: Să nu furi - şi tu furi?
22.  Tu, cel care zici: Să nu săvârşeşti adulter, săvârşeşti adulter? Tu cel care urăşti idolii, furi cele sfinte?
23.  Tu, care te lauzi cu legea, Îl necinsteşti pe Dumnezeu, prin călcarea legii?
24.  "Căci numele lui Dumnezeu, din pricina voastră, este hulit între neamuri", precum este scris.

Promovati pacea si intr-ajutorarea. Chiar nu va ajunge cata ura exista in lume?!!!
Eeeeeei!

Edited by PicoDazore, 10 November 2019 - 08:55.


#72
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostzNick, on 09 noiembrie 2019 - 18:02, said:

"- Treci pe la BOR sa achiti taxa, dupa mai vorbim"
Colegul Legit cred ca e penticostal. Nu e cu taxe la ei ci zeciuieli, adica platesti a zecea parte bisericii, si se imparte la toti.

View PostBabalusu, on 09 noiembrie 2019 - 18:05, said:

Daca richelieu zica ca doamnidoamni e extraterestru, cu ce viteza calatoresc rugaciunile in spatiu?
Cu viteza gandului . . .

View PostGoldMasters, on 09 noiembrie 2019 - 18:06, said:

De ce se roaga lumea la Dumnezeu?Cumva de frica?Asta nu e de bine.Daca un om crede in Dumnezeu trebuie sa o faca pentru ca asa simte,nu de frica unor repercursiuni.
Nu de frica Tatalui ceresc ci de duhurile rautatilor din aceasta lume. Se roaga sa primeasca cunoastere, incurajare, ajutor .

View PostAlireza, on 09 noiembrie 2019 - 18:17, said:

Milogii nu platesc taxe, lasa-l in pace!
Ei cred ca toate serviciile ar trebui sa fie pe-a moaca.
Milogii nu, insa robii sunt datori vanduti. Daca crezi ca esti dator sa le platesti ceva preotilor, vei plati.

View Postlegit10, on 09 noiembrie 2019 - 18:21, said:


imi platesc zeciuiala din toate veniturile mele, nu am treaba cu vreo biserica, cult secta
Cui platesti zeciuiala ? Daca o dai saracilor atunci esti binecuvantat.

View Postgumball3000, on 09 noiembrie 2019 - 18:29, said:

Daca il auzi pe Dumnezeu ca iti raspunde cand te rogi, atunci inseamna ca ai probleme grave la mansarda.
Posibil sa auzi, nu vocea Lui ci prin cineva iti va vorbi, prin rude si prieteni, prin vise . . .  cel sfintit de Tatal ceresc aude vocea lui chiar si din adierea vantului . Posted Image

View PostTsunnnami, on 10 noiembrie 2019 - 04:23, said:


Devi enervant sa stii cu cerseala
Eu nu i-am cerut niciodata nimic, doar ii multumesc pentru experientele fantastice pe care mi le-a dat.
Suntem prieteni, eu cu Dumnezeu
Asta si vrea Tatal nostru din ceruri, sa ne imprietenim cu EL, findca e prietenul nostru .
Dar va veni si momente cand ii vei cere. Daca nu vei primi , nu inseamna ca nu te-a auzit ci nu se poate atunci ce vrei tu. Las-L pe EL sa decida momentul implinirii rugamintilor tale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate