Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Impresie miros corporal

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
si la mine in birou mereu se plang colegii de mirosuri
asa ostentativ, cei de pe langa mine bat apropouri ca miroase aici

nustiu, fac dus in fiecare dimineata, folosesc deodorant, hainele ce le port (tricourile sunt spalate, zvanturate la aer, nu le port mai mai mult de o singura data)

mai mult de atat nu stiu ce as putea sa fac, daca e de la mine nustiu cauza

#20
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Da.. choar s=ar putea sa PUȚI ca un țap in rut....
Si tot din aceleasi motive....

Se cheama feromoni  so poti sa te speli si raspeli .. sa mergi la baia  de aburi si pe urma sa te imbraci cu haine curate tinute in levantica .. ca in maxim 1 ora o sa exali acelasi "placut" miros de țap in rut !

De fapt mirosul; asta ar trebui sa semnaleze "fa gagicilor aici e un mascul tanar , sanataos, numa bun de imperechere care va produce iezi, pardon copii sanatosi!!" .. Acum vreo cateva zeci de mii de ani sau mai bine sute de mii erau femeile calare pe tine , faceau gramada mai ceva ca la rugby!
Dar , de cateva mii de ani astfle de mirosuri sunt considrate jeg, provenind din efortul muncii deci socilamente neplacute.; Norocu tau ca te-ai procopsit cu atavismu asta!

Daca trece? Posibil. Prin castrare - din aia chirugicala SE TAIE! Dar si asa si dupa operatoa estetica trebe sa mai astepti. Fara, va trece peste cateva zeci de ani natural (cam in vremea cand te vei duce la amanta si vei uita de ce te-ai urcat peste ea!)

Eu am cunopscut 2 gagii si una gagica in situatia asta. Gacicii i-a trecut cam in ultimele 2 luni de sarcina ... norocu ei fusese ca ala de a luat=o are probleme cu mirosul (adica nu prea!).
Unu din gagii a "rezolvat" mica problema murind - accident asbolut intamplator . Alalt zice ca s-a redus placuta miroazna emisa .. da si apetitu sexual (1 pe saptamana da mai bine 2 lunar!)

Deci nu dispera!!!
Trece! Odata cu potenta ...(asta din urma tuturor ... )

Acum scuza-mi usorul amuzament Nu mai este cum era ....

Edited by Ghita_Bizonu, 26 October 2019 - 09:03.


#21
Danymyman87

Danymyman87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2019
Ca sa ingeleti chestia a avansat incet si sigur nu este vb de profesie oricum lumea stramba din nas si au o mimica dezgustata dar am vazut ca se rezista langa mine .problema este ca nu stiu cat de intens este ca sa pot sa evaluez situatia la rece .
Toti apropiati imi spun ca nu miros dar parca ii vad un pic deranjati totusi presupun ca mi-ar fi spus.
Nu stiu incerc in medicina am vazut pe net ca poate fi si de stres intens dat fiind ca este o perioada foarte stresanta in viata mea as putea sa dau vina si pe asta .

#22
Danymyman87

Danymyman87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2019
Se mai spune ca ar fi obsesie compulsiva adica ti se poate intampla sa crezi ca mirosi si sa distorsionezi realitatea si gesturiile oameniilor in prezenta ta cel putin asa mi sa spus de la doctorul de familie din italia .

#23
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
Din moment ce persoanele lângă care stai/lucrezi strâmbă din nas și au mimica de dezgust, poți sa fii sigur ca mirosi urat și puternic. Nu ai ce sa mai evaluezi la rece, roagă soția sa-ți spună exact a ce și de unde, din ce zona a corpului mirosi, lasă apropiații, ăștia nu-ți spun de jena și sa nu te facă sa te simți și mai prost.

#24
Danymyman87

Danymyman87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2019
Ms mult Corina apreciez o sa incerc sa insist cu intrebari puse sotie doar ca deja o intrebam uneori si imi spunea ca nu miros acum o sa mai insist

#25
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Poate miros hainele, nu tu. Unii nu stiu sa usuce hainele si exista un anume miros de imputit daca se usuca in abur.

Iar stickuri deodorante fara aluminiu gasesti peste tot, trebuie doar sa citesti eticheta. Cam toate pe care scrie 48 de ore au aluminiu, la fel si cele de 24 de ore.

#26
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,798
  • Înscris: 12.01.2018
da pe dinti te speli sau doar freci la haine toata ziulica?

#27
Danymyman87

Danymyman87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2019
Ma spal pe.dinti macar o data pe zi in general de 2 ori si folosesc guma la orice interactiune.

#28
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
mergi la dermatolog. sau la psiholog

#29
Danymyman87

Danymyman87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2019
Am fost la dermatolog a verificat piciorele de aproape si la subtiori si mi-a spus sa ma duc la pshiholog ca nu am nici un miros si inainte sa merg la el m-am spalat doar cu apa fara absolut nimic .
Ma duc la psiholog si intre timp dau cu ignor asta e asta sunt si cu miros si fara:-)


#30
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
Hm, dar daca acel dermatolog sta prost cu simțul mirosului ?!?

#31
Danymyman87

Danymyman87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2019
In cel mai rau caz fiind o perioada stresanta e pe latura emotiva sau este iluzie olfactiva indusa de mine

#32
Adr1222

Adr1222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.11.2019

View PostDanymyman87, on 26 octombrie 2019 - 09:38, said:

Ca sa ingeleti chestia a avansat incet si sigur nu este vb de profesie oricum lumea stramba din nas si au o mimica dezgustata dar am vazut ca se rezista langa mine .problema este ca nu stiu cat de intens este ca sa pot sa evaluez situatia la rece .
Toti apropiati imi spun ca nu miros dar parca ii vad un pic deranjati totusi presupun ca mi-ar fi spus.
Nu stiu incerc in medicina am vazut pe net ca poate fi si de stres intens dat fiind ca este o perioada foarte stresanta in viata mea as putea sa dau vina si pe asta .
Salut, am si eu aceasta problema de cativa ani, dar problema e ca nimeni nu imi zice ca miros doar observ un comportament coudat al celor din jur iar la munca am auzit colegi vorbind de mine in legatura cu mirosul meu. Am intrebat mai multi prieteni si familia iar toti m-au trimis la psiholog deci jur ca nu mai stiu ce sa fac

#33
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 07.06.2014

View PostDanymyman87, on 29 octombrie 2019 - 23:37, said:



nu mai cere nr in privat. cand ai deschis topic pe forum, l-ai deschis pt discutii cu alte persoane cu aceeasi problema ori care sa stie cate ceva de una sau alta sa te ajute. insa forumul nu este loc de "racolat" pt discutii private. altfel dadeai anunt pe net si aia era.

multumesc de intelegere.

#34
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 29.01.2019
Trimethylaminuria e o boala metabolica.

Poti sa investighezi daca ai asa ceva.

https://en.wikipedia...imethylaminuria

#35
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
i-am mentionat si eu despre aceasta boala, in postul nr 6 (pagina anterioara).

#36
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 29.01.2019
N-am citit, cer scuze.

Stiu de boala asta dintr-un episod Doc Martin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate