Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Accesorii iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#91
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Am folosit-o pe iPhone 8 dacă te ajuta cu ceva. E buna.

#92
rici7

rici7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.12.2012
Salutare .
  Ce casti bluetooth se pot folosi cu Iphone 11 ? Am incercat mai multe marci, printre care 2 bucati Plantronics M70 si problema apare cand primesc un apel, in casca se aude cand sunt sunat, dar cand raspund se deconecteaza de la casca si trebuie sa reconectez pentru a putea fi auzit. Cand efectuez apeluri nu sunt probleme, doar cand sunt sunat.  Multumesc .

#93
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Așa am pățit și eu cu un plantronics E50. Un prieten tot cu un plantronics Voyager Legend spune că nu are probleme, dar este relativ superioară. Eu am acum jabra talk 45 și merge perfect. Am avut și Talk 25, dar 45 se conectează mai repede și nu sunt probleme. Cred că variantele de Bluetooth mai vechi nu se pupă cu noul ios ( respectiv noul iphone). Eu recomand jabra talk 45. E ușoară, mică și bateria e ok, plus că are și HD Voice. Eu o port fără agățătoarea pe ureche și nici nu simt.

#94
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 30.12.2007
Cu Plantronics 5200 UC nu am probleme pe 11, nu am avut probleme pe XS sau pe 11 Pro Max. Toate cu iOs 13.

Aveam probleme mai rar cand ma suna cineva (la primul apel), la fel si in timp ce port o convorbire si ma suna inca o persoana (deci cand comut intre apeluri sa raspund celui de-al doilea apel), nu se comuta apelul pe casca BT si trebuie sa pun telefonul la ureche, sau sa apas pe butonul care comuta intre casca si difuzor sa selectez casca BT.

Settings / Accessibility / Touch / Call Audio Routing, setarea standard este pe Automatic dar nu functioneaza cum trebuie si nu selecteaza de fiecare data la fie care convorbire casca BT, asa ca eu am selectat Bluetooth Headset si nu mai am probleme.

#95
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
E50-ul se deconectează și cu setarea de mai sus. Practic se întrerupe legatura Bluetooth.

#96
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
A pus cineva folie de la DOME (lipire cu uv)? Mă gândesc dacă îi pun husă de la pitaka sau nevox are nevoie de o folie mai zdravănă. Merci

Sau nu merită banii?

Edited by December, 13 January 2020 - 20:06.


#97
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Ce sa iti raspund? 250 o folie de sticla? fie ea si lipita cu UV...mai ai un pic si preferi sa spargi ecranul si sa ramana folia intacta.:)
Eu personal nu as da atat pe o folie care probabil ca se va sparge la fel de repede ca una noname (rolul ei este sa se sparga disipand socul).

Foliile (noname) decupate sus pe care le-am vazut eu sunt mai inguste un pic fata de cele cu margini negre si nedecupate, daca pui o pitaka s-ar putea sa vezi ca ai pe laterale cam 1 mm pe fiecare latura spatiu pana incepe folia, se simte nasol la degete. Cele nedecupate sunt ceva mai late si nu se simte la fel. in schimb husele de silicon imbraca mai mult marginea telefonului si nu simti la mana spatiul dintre husa si folie.

#98
boboskippy

boboskippy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 09.03.2009
Am probat astăzi o husa originala de Silicon dar nu îmi place ca face telefonul butucanos.

#99
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Păi și eu tot așa pățesc. Într-adevăr iphone-ul nu e cel mai frumos telefon, dar dacă îi mai trântești și o husă mai grosolană, ai terminat cu el. Note  9, cu același tip și marcă de husă, arăta mai bine. De asta vreau să-i pun o husă pitaka sau nevox, să-i îmbunătățesc aspectul. Dar cum spuneam mai sus, nu am cum să le văd în realitate și să le probez. Aș vrea totuși să am și ceva protecție, nu numai aspect la banii ăștia.

#100
boboskippy

boboskippy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 09.03.2009
Eu cred ca orice tip de husa ai pune se vede la fel, prea butucanos. Asta și din cauza marginilor destul de groase ale telefonului.
Spun asta deoarece am mai probat o husa de plastic de la Rigen de doar 0,7 mm grosime si era aceeași senzație.
Eu cred ca ii pun Alien Surface pe spate și laterale și am terminat povestea.

Edited by boboskippy, 14 January 2020 - 06:33.


#101
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Attached File  aircase-xi-2_grande.jpg   24.16K   32 downloads
Daca husa asta ti se pare groasa, nu are rost sa mai cauti.

#102
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
0.6mm ? Super groasa.

Ia de aici de 0.2:
https://www.amazon.d...duct/B07XQK2GCT

Attached File  51A8+RukcbL._AC_SL1000_.jpg   63.32K   13 downloads

Edited by ro_explorer, 14 January 2020 - 16:59.


#103
khrypt

khrypt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.05.2005
Salutari,
Am schimbat si eu SE-ul pe 11 pro. Si acum va intreb, a folosit careva ochelari VR pt telefoane? Eventual pt 11 pro? Recomandati vreun model?

multam

#104
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,660
  • Înscris: 29.05.2011
O noua achizitie.

Attached Files



#105
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
adair , pare cam butucanoasa.
am incercat 3 huse momentan , toate groase , fac telefonul caramida.
Pitaka mi se pare prea scumpa , pentru o husa , prefer sa-l tin in alien shield.

#106
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,660
  • Înscris: 29.05.2011
E mai groasa și fata de cea originala de piele. Dar e buna în anumite condiții pentru protecție.

#107
boboskippy

boboskippy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 09.03.2009
Pentru iPhone 11 exista husa de piele originala?

#108
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nope, doar silicon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate