Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Accesorii iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#73
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,653
  • Înscris: 14.10.2004
Am luat ceva rapid o sa isi cumpere ea ce vrea cand se intoarce din banutii ei (din fotografie) ca asa face mereu.


#74
rotarumarius

rotarumarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.12.2019
Daca nu e ceva desenat ce ii place, degeaba.

#75
Nikat

Nikat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.12.2019
Salutare,

Am vazut ca foarte multi aveti si preferati husa de la Pitaka (carbon).
Foarte interesanta, intr-adevar, mai ales ca are magnet integrat.
Dar, oare ati incercat sau aveti vreo idee despre husa de la Nevox ? Si aceasta are magnet integrat, tot din materiale din astea foarte dure, ceva mai scumpa, dar acopera mult mai mult din telefon.
Aceasta este husa la care ma refer:
https://nevox.de/en/...et-series?c=442

Are cineva vreo idee?

#76
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016
Am nevoie de un dock de incarcare wireles pe cat posibil (iPhone 11 Pro Max / Airpods Pro / Apple watch 5) care sa nu coste 700 lei, plus ca modelul ala de la iStyle nu-mi place. Pe aliexpres sunt cateva insa se pare ca nu sunt compatibile Apple watch 5. Aveti vreo sugestie? Airpower nu prea ma incanta. Modelul de mai jos ar fi fost super daca era wireless. Firele alea arata nasol.

Edited by 2Unlimited, 29 December 2019 - 19:10.


#77
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016
Am gasit ceva care arata ok, insa va fi disponibil dupa 10 ianuarie:
https://www.applekin...h-airpods-negru

#78
boboskippy

boboskippy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 09.03.2009
Buna seara, sunt aceste produse compatibile cu iPhone 11. Am pierdut încărcătorul original și ma gândeam sa iau unul rapid și nu știu exact dacă sunt compatibile cu telefonul sa nu stric bateria.

https://www.mobiledi...2v2v2y2y2.html#

https://www.mobiledi...2r213y2x2.html#

#79
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Salut. Incarcatorul este f ok, cablul insa...eu iti recomand un cablu original, nu strici nimic dar s-ar putea sa nu incarce rapid, ci maxim cu 2.4 A (cat incarcatorul de ipad).

#80
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013

View PostNikat, on 25 decembrie 2019 - 18:17, said:

Salutare,

Am vazut ca foarte multi aveti si preferati husa de la Pitaka (carbon).
Foarte interesanta, intr-adevar, mai ales ca are magnet integrat.
Dar, oare ati incercat sau aveti vreo idee despre husa de la Nevox ? Si aceasta are magnet integrat, tot din materiale din astea foarte dure, ceva mai scumpa, dar acopera mult mai mult din telefon.
Aceasta este husa la care ma refer:
https://nevox.de/en/...et-series?c=442

Are cineva vreo idee?
Și eu mă gândeam la pitaka, dar am văzut că în partea inferioară este decupată și mă gândesc nu doar dpdv al unei eventuale căderi să fie o problemă, dar și al disconfortului ținerii telefonului în mână. Am vrut ceva asemănător, bineînțeles mai ieftin pe Samsung note 9 și era deranjant la mână, cu atât mai mult pentru iPhone 11 pro max care este mai greu. Dar să ne lămurească deținătorii de pitaka. Am găsit și eu tot nevox https://www.icover.r...max-black.html. Cred că la un moment dat am să mă risc. Asta îmbracă mai bine telefonul.

Edited by sergiu08, 06 January 2020 - 18:50.


#81
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Husa de la Pitaka e decupata și în partea de sus, nu doar jos. Totuși nu e nici un disconfort, deoarece e f subțire și nu o simți.
Husa de la Nevox e tentanta, dar e de 2 ori mai scumpa, și nu știu dacă e compatibila cu suportul auto magnetic de la Pitaka. Am luat o husa de la Mous care nu sta fixata cum trebuie.

#82
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Nu chiar de două ori. Dacă pitaka e în jur de 200 lei, nevox-ul e în jur de 300. Cine dă 200 lei pe o husă, dă și 300. Am văzut că și nevox-ul ar avea niște plăcute metalice. Din păcate nu am posibilitatea de a le vedea pe viu aceste huse să pot alege pe una din ele. Oricum tind spre nevox.

#83
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Pitaka iti apara colturile dar nu si rama de sus/jos, oricum probabilitatea sa cada pe rama este mica. Nu stiu nevox dar pitaka nu are marginile inaltate si nu protejeaza ecranul. Oricum, si una si alta sunt niste glume in materie de protectie, fiind rigide si subtiri se propaga socul spre telefon. Dar, cel putin pitaka, sunt f placut de tinut in mana. Daca te stii insa ca scapi pe jos des telefonul...ia una de silicon, sunt mai groase.

#84
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Acum folosesc o husă Liquid Air de la Spigen și este ok dpdv al protecției. Husa vine peste ecran și îl protejează în cazul unei căzături pe o suprafață plană având totuși și o folie de la Alien. Ideea că telefonul arată cam butucanos cu husa asta. Am mai încercat ceva slim de la Nillkin, dar e o husă dură și cam deranjantă dacă ții telefonul mai mult timp în mână. Plus că ecranul nu mai are nicio protecție și ar trebui să-i pun o folie de sticlă. De asta aș vrea o husă mai slim. Nu chiar scap din mână telefoanele, dar dacă cei cu husele astea din carbon au avut experiențe neplăcute, dar totuși husa și-a făcut datoria(sau nu), să ne spună și nouă. Ca o paranteză, dacă așez iphonul lângă Pocofone-ul băiatului meu, care are cam aceeași husă, nu știu care e unul sau celălalt.

#85
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Xsmax-ul mi-a cazut de cateva ori din bordul masinii (deh, n-am magnetul de la pitaka, am altul Posted Image ) si am spart de fiecare data folia de protectie (pt ca pitaka nu are marginile ridicate peste ecran).
Am vazut xs cu spatele spart (scapat pe jos cu husa pitaka).
Pe de alta parte, am toate culorile posibile la husele de silicon de la ei, si totusi in ultima vreme am preferat pitaka, este mult mai subtire si placut de tinut in mana.

Gandeste-te ce vrei:
- vrei sa fie cat mai slim si protectie doar asa, pt mici cazaturi...iei pitaka (sau celelalt de care spuneai)
- vrei sa stai relaxat daca il scapi pe jos...iei silicon de la ei, sau piele
- vrei sa stii ca indiferent ce faci nu se sparge...iei uag sau altele d-astea extreme.
Insa pe masura ce creste protectia creste si dimensiunea husei.

Edited by nepot, 08 January 2020 - 09:07.


#86
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Spune-mi te rog ce folie de sticlă folosești? Cum spuneam acum am de la Alien și dacă schimb husa îmi trebuie ceva de sticlă . Am mai folosit în trecut de sticlă pe alte telefoane, dar cele de la Alien sau smartprotection îmi plac mai mult că nu lasă așa multe amprente și alunecă mai bine degetul pe ecran. Mulțumesc!

#87
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Eu pun no-name-uri de pe aliexpress/olx, costa 10 lei in china sau 20 pe olx si sunt f multumit. E o intreaga discutie, eu personal nu concep sa dau 90 lei pe o folie (care in proportie de 90% este aceiasi de 10 lei din china dar luata de la un magazin de aici). Sunt altii care spun ca la cat costa telefonul nu conteaza aia 90 de lei si asa este, nu conteaza, dar eu prefer sa sparg 9 folii de 10 lei in loc sa cumpar una scumpa.

#88
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 29.05.2011
La mine si XS Max si 11 Pro Max au probleme cu foliile in dreapta sus. La XS Max am pus Spigen, Vetter, Olixar si inca una parca. Singura care nu face bula in dreapta sus pe ecran e Olixar. Si la 11 Pro Max tot Olixar am luat de pe un site din UK. Si e dubios rau ca nu se dezlipesc pe colt, pur si simplu apare o bula in dreapta sus cam unde e semnul de baterie. Toate au facut asa exceptie foliile Olixar si o folie Vetter din 3 bucati.

Edited by adair, 08 January 2020 - 11:07.


#89
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu folosesc, după cum am mai spus deja, folie hummix edge to edge (inclusa și zona de senzori), de pe amazon.

Vine cu un chenar de aliniere și pana acum nu s-a dezlipit si nici nu a făcut bule nicăieri. Sunt la a doua folie... prima a făcut ceea ce a fost proiectata sa faca.

https://www.amazon.d...i_fUBfEbJ5S8T29


#90
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
A folosit cineva folia de la Whitestone pe 11 Pro Max?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate