Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Accesorii iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#1
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Nu era deschis vreun thread legat de accesoriile disponibile pentru seria 11 a iPhone-ului, asa ca am spart eu gheata. Sper sa nu fie vreo problema.

Pentru exemplarul meu 11 Pro Max comandasem de cateva zile o husa originala transparenta iar azi mi-a adus-o curierul.
Pun mai jos cateva poze cu ambalajul, cu husa montata deja pe telefon si comparatie cu husa originala montata a batranului Samsung-ului S10 Plus (doar pe asta l-am avut la comparatie cu husa originala transparenta din policarbonat).
Telefonul cu husa montata se simte bine in mana, policarbonatul Pro Max-ului e mai gros in carne decat cel de la S10 PLus facand astfel telefonul mult mai lat. Este decupata decat in partea de jos, nu si pe laterale unde sunt butoanele. Necesita o forta de apasare mai mare a butoanelor dupa montarea acestei huse.
Pe fata am o folie de sticla care nu prea imi place, tastarea necesita apasare mai pronuntata si strange amprente destul de usor. Urmeaza sa o schimb cu altceva mai bun.

Attached Files


Edited by xew, 17 October 2019 - 17:26.


#2
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014
Merci pt topic si comparatie, foarte utile!

#3
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Pentru 11 Pro Max-ul meu am ales:

- husa originala iPhone 11 Pro Silicone Case - Black (n-am avut niciodata probleme cu husele Apple de silicon, atenueaza foarte bine socurile)

- folie de protectie luasem initial un no name, se comporta ca un aspirator de urme si mai ales de praf.

Dupa o saptamana de sters zilnic si nervi am luat un Eiger 3D GLASS Full Screen Glass Screen Protector.

Recomand sa cautati o folie care sa contina la caracteristici anti-dust layer si oleophobic coating.

Attached File  MX002_AV5_GEO_US.jpg   154.93K   45 downloads Attached File  [email protected]   367.21K   46 downloads

Edited by macsfx, 17 October 2019 - 19:43.


#4
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,607
  • Înscris: 29.05.2011
Momentan am o husa de piele Apple neagra la 11 Pro Max și un Tempered Glass de la Wetter. Doar Wetter folosesc. Am la posta și mâine iau folia pentru spate cu internele telefonului vizibile. Sa vad calitatea. Urmează o husa silicon transparenta.

#5
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,607
  • Înscris: 29.05.2011
A venit și colantul pentru spate de la Slickwraps.

Și pe telefon.

Attached Files


Edited by December, 19 October 2019 - 11:11.


#6
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
iPhone 11 galben, husa Spigen Ultrahybrid Clear și folie tot de la Spigen, neagră pe margini și cu cadru de aplicare.  (Cu toate astea, în dibăcia mea, tot mi-a rămas pe undeva o mică bulă de care nu mai pot să scap, dar asta e).

Attached Files



#7
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,607
  • Înscris: 29.05.2011
E rigida husa? Eu astept un Liquid Crystal.

#8
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Spatele e rigid, marginile care îmbracă telefonul nu. Acoperă butoanele, cu niște chestii ca niște căpăcele, mai puțin cel de care trebuie să tragi înainte-înapoi pentru modul „Silențios”.

#9
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

View Postxew, on 17 octombrie 2019 - 17:23, said:

Pentru exemplarul meu 11 Pro Max comandasem de cateva zile o husa originala transparenta iar azi mi-a adus-o curierul.

Merita sa cumperi un originala, daca ai ales acest tip de husa?
Una Spigen, ca a colegului, costa vreo 70lei si pariez ca nu vezi vreo diferenta.

O husa de piele, merita luata de la Apple, dar astea de silicon sunt usor de facut de catre orice firma mica.

#10
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Cred ca ma pricep cat de cat la huse, la cati bani am investit de-a lungul anilor. Husa originala transparenta pt iPhone 11 nu mi-a pacut deloc cum se simtea in mana, nici cum arata(ingroasa mult telefonul) , cu siguranta nu merita diferenta de bani fata de un Spigen/Artwizz/Cellularline, astea sunt huse care se gasesc relativ usor la noi in tara si la preturi mult mai mici.
In schimb husele de piele merita fiecare banut. Chiar si cele de silicon, chit ca se mai rup pe la colturi isi merita banii.

#11
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007

View Postfloraur, on 24 octombrie 2019 - 08:30, said:


Merita sa cumperi un originala, daca ai ales acest tip de husa?
Una Spigen, ca a colegului, costa vreo 70lei si pariez ca nu vezi vreo diferenta. ...

In trecut am cumparat destul de multe huse pentru fiecare telefon detinut de mine si de sotie astfel ca am putut observa ca de multe ori husele originale erau mai ok ca si calitate decat cele ale unor alti producatori care fac doar huse.

View Posttudor_ionutz2000, on 24 octombrie 2019 - 10:48, said:

... Husa originala transparenta pt iPhone 11 nu mi-a pacut deloc cum se simtea in mana, nici cum arata(ingroasa mult telefonul) , cu siguranta nu merita diferenta de bani fata de un Spigen/Artwizz/Cellularline, astea sunt huse care se gasesc relativ usor la noi in tara si la preturi mult mai mici.
In schimb husele de piele merita fiecare banut. ...

Pentru 11 Pro Max am cumparat husa Spigen si Cellularline si mi s-au parut inferioare, husa originala transparenta era mai ok. In final husa Spingen am donat-o unui prieten (oricum a fost achizitionata provizoriu pana ajungea cea originala transparenta), iar cea de la Cellularline a ajuns la gunoi.
Intradevar, cu husa originala transparenta montata, telefonul pare mai gros, mai butucanos, dar si telefonul in sine e mai gros decat alte modele, iar husa e mai groasa in carne tocmai sa asigure siguranta in caz ca se scapa telefonul din mana de la inaltime mica.
In final, cine doreste aspect ia o husa subtire care ofera siguranta minima spre 0, iar cine doreste siguranta in defavoarea aspectului ia o husa de policarbonat facand telefonul mai butucanos.

Telefonul l-am returnat, in timp mi s-a parut destul de greu si parca era si cam mare, desi e aproximativ la aceleasi dimensiuni cu S10 Plus, cel din urma pare mai ok. Daca la achizitie pare ok, in timp iti dai seama mai bine de greutate si dimensiuni, dupa ce il butonezi sau il parchezi prin buzunare.
Cine doreste husa originala transparenta sa dea un semn, o ofer la 150 lei, achizitionata pe 15.10, folosita doar 3 zile. Am ambalajul intact, factura e pe numele meu, predare personala undeva prin Bucuresti.
O sa comand un 11 sau un 11 Pro, cu 5.8 - 6.0 inch m-am descurcat de fiecare data mai bine decat cu modele de dimensiuni mai mari.

#12
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nu cred ca daca treci la 11 simplu faci mare branza cu dimensiunea ca sunt tot pe acolo. Pro e mult mai ok ca dimensiuni plus ca ai si camera mult laudata.

#13
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Nu ma omor cu pozele, mai ales pe inserat/noapte, pe zi ies destul de ok cu 11-le simplu.
Ma intereseaza mai mult stocarea (ma uitam la 128GB) si autonomia.
Am avut mai multe telefoane in zona 5.8 - 6.0 inch si era totul ok, ce e mai mare devine incomod la tastare cu o mana, ce e mai mic pleaca spre sotie. Posted Image

#14
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 31.12.2013
În mașină am un încărcător de la Nillkin cu tehnologie Qualcomm cu fast charge care spune că încarcă cu 5, 9 și respectiv 9V în funcție de ce cere telefonul. E ok sau trebuie să caut altceva? Merci

#15
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Nu cred ca este ok, in sensul ca va incarca la 5V si maxim 2.4A (daca stie incarcatorul asta), adica cat un incarcator de ipad obisnuit.
Daca vrei fast charge, incarcatorul tb sa aiba la specificatii PD (power delivery). Si oricum iti tb si un cablu usb-c to lightning.

#16
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 31.12.2013
Încărcătorul are două ieșiri una tip A și una tip C. Îl încarc bineînțeles la C. Nu mă interesează să-l încarc musai repede, ci să nu-i stric bateria. De fapt acesta este încărcătorul cumpărat anul trecut. Cu Samsung note 9 nu am avut probleme. https://www.mobiledi...u2t2x2q2t2.html

#17
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Eu am luat un baseus cu PD+cablu compatibil PD. Ceva de genul 65+70 ron. Mai am și un Oneplus, ăla se incarca 70% in 30min și nu are nimic bateria, telefonul nu se încinge la încărcare.

#18
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View Postsergiu08, on 29 octombrie 2019 - 21:15, said:

Încărcătorul are două ieșiri una tip A și una tip C. Îl încarc bineînțeles la C. Nu mă interesează să-l încarc musai repede, ci să nu-i stric bateria. De fapt acesta este încărcătorul cumpărat anul trecut. Cu Samsung note 9 nu am avut probleme. https://www.mobiledi...u2t2x2q2t2.html
Nu o sa ai nicio problema, telefonul stie oricum sa isi ia cat poate duce. Doar ca nu o sa fie fast-charge. Insa spui ca nu asta cauti deci poti folosi linistit incarcatorul din link.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate