Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Hernie inghinala

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#1
kikina

kikina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.01.2006
poate  sa-mi recomande cineva o clinica particulara,eventual pretz?trebuie sa ma recuperez repede!!!Multumesc!

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
vrei sa te operezi de ce anume?

#3
kikina

kikina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.01.2006

View Postkikina, on Mar 12 2006, 21:27, said:

poate  sa-mi recomande cineva o clinica particulara,eventual pretz?trebuie sa ma recuperez repede!!!Multumesc!
Scuze, nu am fost explicit. Vreau sa ma operez de hernie inghinala la o clinica particulara din Bucuresti. Daca stiti ca s-a operat vreo cunostinta (prieten) la una din ele si a fost ok, poate-mi recomandati si mie! Sunt pe net destule, dar as dori o recomandare! Multam!

Edited by mufă, 12 March 2006 - 20:49.


#4
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004
de ce tii neaparat sa te operezi la o clinica particulara? ti-e frica de sindromul ciomu? eu zic sa incerci la unul din spitalele de specialitate din bucuresti. personal, pentru orice inseamna taietura, prefer sa ma duc la spitalul floreasca. mai putin stomatologie. pentru aia nu ma duc nicaieri ca n-am destui bani:)

edit: nu ai cum sa te recuperezi "repede" dupa asa ceva. de mers o sa mergi destul de repede, e adevarat, desi o sa te tina operatia. cu sexu' ... o sa cam stai pe margine o vreme din cauza taieturii, care o sa te incomodeze. iar daca faci vreun sport de performanta, ia-ti adio. n-o sa ai voie sa ridici chestii grele, n-o sa ai voie sa cari chestii, and so on. si nu pentru 2-3 saptamani. indiferent de cine si unde iti face operatia, recuperarea e de durata.

Edited by veverita, 13 March 2006 - 00:57.


#5
weeezer_20

weeezer_20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 27.11.2005
recomand Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti. Chirurgie 1, etaj 6 :D

#6
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Un prieten de-al meu s-a operat de asa ceva n ianuarie, la spitalul Elias...

#7
emil_nedelcu

emil_nedelcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.08.2006
Trebuie sa ma operez de hernie inghinala. Medicul de familie mi-a facut trimitere la spitalul Coltea. Inarmat cu adeverinta de salariat si bun platitor de impozite si taxe, m-am dus la spitalul Coltea. Acolo, doctorul m-a examinat si mi-a spus ca trebuie sa ma operez. N-a pomenit absolut nimic despre bani, dar nici eu n-am adus subiectul in discutie.

Ce credeti, trebuie sa ma pregatesc sufleteste cu niste d'argent, in caz ca o sa-mi bata medicul obrazul?

In principiu n-as vrea sa dau nici un ban, ca doar mi-am platit impozitele si asigurarile medicale, nu? Totusi, n-as vrea sa fiu un al doilea caz Ciomu'...

Edited by emil_nedelcu, 14 September 2006 - 14:40.


#8
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
teoretic e gratuit.

in caz ca n-ai aflat pana acum, traim in Romania.

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,796
  • Înscris: 13.01.2005

View Postemil_nedelcu, on Sep 14 2006, 15:36, said:

In principiu n-as vrea sa dau nici un ban, ca doar mi-am platit impozitele si asigurarile medicale, nu? Totusi, n-as vrea sa fiu un al doilea caz Ciomu'...
N-o să fii, dar în locul tău aș evita apoi acel spital. Trist, din păcate.

#10
emil_nedelcu

emil_nedelcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.08.2006

View Postmufă, on Sep 14 2006, 16:13, said:

N-o să fii, dar în locul tău aș evita apoi acel spital. Trist, din păcate.

Ce-i cu acest spital?

#11
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,796
  • Înscris: 13.01.2005

View Postemil_nedelcu, on Sep 14 2006, 16:14, said:

Ce-i cu acest spital?
Nimic, dar doctorul te va ține minte.

#12
andrei1975

andrei1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 06.07.2006
Ia niste bani cu tine si, dupa ce te interneaza, intreba si tu pe ceilalti pacienti ce-au facut ei! Trage o linie, aduna si apoi vei decide cum procedezi. Oricum, e de preferat sa ai bani la tine. Aia cu asigurarile si cu impozitele e pentru fraierii care-o cred. Sau pentru campania electorala...

#13
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Coltea e un spital foarte bun, si nu cred ca or sa se uite chioras la tine sau ca o sa te tina minte careva la cati pacienti au aia zilnic...de operat te opereaza cum trebuie si fara sa le dai ceva, daca dai o faci ca sa se preocupe de tine si dupa, sa mai treaca sa te intrebe de sanatate, chestii d-astea. din ce-am vazut la spital acuma, si ce mi-au povestit rezidentii, aia care dadeau ceva beneficiau de o minunata folie sterila in plus ( adica peste piele le lipea un fel de plastic si pe ala se opera, ca sa fie sterila zona, protectie suplimentara) si le zicea chirurgul la rezidenti sa il coasa cu grija sa iasa frumos...atat :) ca tot ii suceau si izbeau brancardierii dupa anestezie :P

#14
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postemil_nedelcu, on Sep 14 2006, 15:36, said:

In principiu n-as vrea sa dau nici un ban, ca doar mi-am platit impozitele si asigurarile medicale, nu? Totusi, n-as vrea sa fiu un al doilea caz Ciomu'...

daca nu dai bani pe urma nu te vor baga in seama. 100% garantat

#15
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Poststarpom, on Sep 15 2006, 21:41, said:

daca nu dai bani pe urma nu te vor baga in seama. 100% garantat
garantat de cine?!? :huh:
asa pot sa-i garantez si eu tot 100% ca or sa-i faca operatia cum trebuie

#16
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Poststarpom, on Sep 15 2006, 21:41, said:

daca nu dai bani pe urma nu te vor baga in seama. 100% garantat
pfuai, subscriu de 498734984793 de ori -_-

eu zic sa iei bani si plicuri, nu pt operatie, dar trebuie sa dai la anestezista, sau asistente, astea cu care trebuie sa vorbesti, si sa-ti faca ...favoruri...

eu tin mainte cand mergeam la gimnastica medicala, si doctorita care se ocupa de mine a intrat in concediu, si am mers la altul, si nu aveam plic, si nu puteam sa i arunc pe masa, si s-a purtat ingrozitor. si la sfarsit dupa ce plangeam de durere, m-am ridicat, m-am incaltat, si pe cand sa plec, a zis: "sa stii ca eu nu stau aici de placere, sau pe gratis..."

#17
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
mda, asistentele si brancardierii sunt niste jeguri, majoritatea asteapta sa le dai de parca li s-ar si cuveni, si daca nu le bagi nimic in buzunar fac fite si daca le ceri un termometru...
am mai vaz o faza la municipal, idiotul ala de portar gardian sau ce-o fi nu lasa lumea sa intre , oamenii care vin la bolnavii internati cu mancare and stuff, decat daca-i baga cate 20 mii in buzunar..intr-o dimineata m-a rugat o tanti sa-i arat si ei pe unde intram noi ca a saracit-o ala in fiecare zi...si mi-a facut si mie faza intr-o zi cand ma duceam la EKG , da i-am infipt carnetul de student in ochi... :death:
in schimb, doctorii desi asteapta, daca nu pica si nu pica, asta e..te opereaza , fac ce au de facut si dupa aia te dau pe mana "hienelor"...si aia or sa te "suga de bani"...cu nesimtire chiar

#18
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
eram rezidenta, si mi-a fost dat sa aud intr-o dimineata: "domnisoara doctor, imi pare rau ca nu va pot da nimic, da' daca nu-i dau in fiecare seara 10 mii infirmierei nu ma ajuta sa cobor la tratament". si eu intelegeam de ce nu ar trebui sa piarda o sedinta de radioterapie; infirmiera cred ca nu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate