Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

WhatsApp. Transfer cont pe alt numar.

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
E posibil sa transfer un cont de WhatsApp pe alt numar?
Pun alt SIM in telefon si sa pot primi mesajele in continuare de la lista mea de contacte.
Sau e necesar sa trimit cate un mesaj la fiecare din lista si sa le spun ca mi-am schimbat numarul? Astfel toti din lista trebuie sa actualizeze numarul meu.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Merge sa transferi mesaje&shit. Nu cred ca poti sa actualizezi numarul tau in telefoanele altora.

#3
xulica

xulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 28.02.2007
Merge sa te portezi cu numarul in alta retea si sa pastrezi contul de WhatsApp, in caz contrar din cate stiu nu cred ca poti sa primesti mesaje de pe un alt numar de telefon.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
Ambele numere sunt ale mele de mult. Vreau sa folosesc acum numarul 2 pt WhatsApp.
Nu ma intereseaza arhiva cu mesaje.
De acum inainte sa primesc mesajele pe noul numar as vrea.
Numarul meu sigur ca nu il pot actualiza eu la toti automat. Cel mult le pot trimite fiecaruia cate un mesaj sa isi actualizeze ei numarul meu.
Credeam ca e posibil cumva sa imi ramana contul pe noul numar. Insa contul vad ca e legat de numar, nu de mail sau altceva.

#5
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Exista un portal minune numit LMGTFY.
Iata unul din primele rezultate:
https://faq.whatsapp...ategory=5245246

Changing your phone number
The Change Number feature allows you to change the phone number associated with your WhatsApp account on your same phone. This feature is intended to be used before you verify your new number.
Using the Change Number feature in WhatsApp will:
Migrate your account information (including your profile information), groups and settings from your old phone number to your new phone number; and
Delete the account associated with your old phone number, so your contacts can no longer see your old phone number in their lists of WhatsApp contacts.
If you use our Change Number feature, your chat history will continue to be available on your phone with the new phone number as long as you continue using the same phone.
Please make sure your WhatsApp contacts have your new phone number saved in their phone’s address books to ensure a seamless messaging experience.
Before beginning the Change Number process
Make sure your new phone number can receive SMS or calls and has an active data connection.
Make sure your old phone number is currently verified in WhatsApp on your phone. You can see what number is verified in WhatsApp by navigating to WhatsApp > More options  > Settings and tapping on your profile photo.
Note: When you change your WhatsApp phone number, your contacts won't individually be informed of the change. Only participants that share group chats with you will see that you changed your number. For a seamless messaging experience, notify your contacts that your number will be changing before you begin this process.
Changing your phone number
To change your phone number in WhatsApp, follow these steps:
Insert the new SIM card with the new number into your device.
Open WhatsApp.
Check if your old phone number is currently verified. You can see what number is verified in WhatsApp by navigating to WhatsApp > More options  > Settings and tapping on your profile photo.
Go to WhatsApp > More options  > Settings > Account > Change number.
Enter your old phone number in the top box.
Enter your new phone number in the bottom box.
Tap Next.
If you turn on Notify Contacts, you can choose if you want to notify All contacts, Contacts I have chats with or Custom.
If you select Custom, you'll need to search for or select the contacts you want to notify > tap Done.
Tap DONE.
You'll be prompted to verify your new phone number.

Edited by danX, 28 August 2019 - 20:10.


#6
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Pe bune mai dorine. E ceva ce nu stii
Azi dau de baut la prieteni

Daca ai telefon cu dual sim vezi ca face telefonul ceea ce vrei tu

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
SIM-urile sunt in 2 telefoane diferite (dual sim) dar am in slotul 2 cate un card SD.
E mai complicat ce vreau sa fac. Vreau sa las numarul meu actual (abonament), copilului meu.
Si el sa foloseasca numarul meu in telefonul lui dar cu contactele lui.
Posibil ca eu sa nu mai pot utiliza telefonul in viitor.

 adicontakt, on 28 august 2019 - 20:29, said:

Azi dau de baut la prieteni
Am si eu vreo 7 sticle de vin de Porto aduse de o luna. Insa am interdictie (medicala) sa le mai beau de 2 saptamani. ;(

Edited by dorin_2k, 28 August 2019 - 21:11.


#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Hey, multă sănătate, nici eu nu mai pot bea vin, din păcate!

/off

#9
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Cred ca ce cauti tu gasesti in aplicatia WhatsApp in Setari -> Cont -> Schimbare numar sau echivalentul in limba engleza.
Spor.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
Am citit si gasit raspunsul in #5. Ms.
Voi incerca.

#11
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

 benis, on 28 august 2019 - 21:27, said:

Hey, multă sănătate, nici eu nu mai pot bea vin, din păcate!

/off
Baga bere

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Nici bere nu merge, doar alcool curat, în cantitate limitată.

#13
Gheorghe007

Gheorghe007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 26.10.2018
Eu am cont , la ei pe e-mail ! Am un nr numai cu nr pare , gen 222222 , dar e "clonat" pe actualul nr. , mai incarc cartela aia , ca e legata cu "2 pasi" .
P.S.- De lene si ca am imbatranit , am si pe Pc , trebuie doar sa "ceteasca" rahatul de telefon "hieroglifele" lor !
P.S.S.- Nu am facebuci ,aveam cont inainte sa-l cumpere ei !

#14
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014

 dorin_2k, on 28 august 2019 - 21:13, said:

SIM-urile sunt in 2 telefoane diferite (dual sim) dar am in slotul 2 cate un card SD.
E mai complicat ce vreau sa fac. Vreau sa las numarul meu actual (abonament), copilului meu.
Si el sa foloseasca numarul meu in telefonul lui dar cu contactele lui.
Posibil ca eu sa nu mai pot utiliza telefonul in viitor.


Am si eu vreo 7 sticle de vin de Porto aduse de o luna. Insa am interdictie (medicala) sa le mai beau de 2 saptamani. ;(
Pai e foarte simplu atunci! Iti stergi tu contul de whatsapp de pe nr. pe care vrei sa-l dai copilului, ii dai cartela, o baga in telefonul lui, activeaza el din nou contul de whatsapp pe acel numar, si va avea pe el doar contactele din telefonul lui. Whatsapp merge si fara cartela in telefon, daca ai contactele savate si in telefon, practic cartela iti trebuie doar pt. activarea contului, dupa aia poti s-o si arunci!

#15
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu trebuie sa ai SIMul in acelasi telefon in care ai WA. Iti trebuie doar codul de verificare. In mom in care activezi WA pe un nou device, nu il mai poti folosi pe cel vechi.
Eu am un tel vechi in casa la care s-a ars modului "gsm" si nu mai citeste SIMuri pe care am WA activat cu numarul de la alt tel in care am 2 SIM. E un fel de tel fix pt urgente sau sit neprevazute.

Edited by underb, 29 August 2019 - 05:16.


#16
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 17.03.2009

 dorin_2k, on 28 august 2019 - 21:13, said:

Am si eu vreo 7 sticle de vin de Porto aduse de o luna. Insa am interdictie (medicala) sa le mai beau de 2 saptamani. ;(

 benis, on 28 august 2019 - 21:27, said:

Hey, multă sănătate, nici eu nu mai pot bea vin, din păcate!
Știu, e off topic, dar sunt curios: există afecțiuni care impun interdicție la vin? Chiar și la un pahar pe zi?

#17
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Hmmm, eu nu inteleg problema.
Whatsapp lucreaza cu 2 chestii: numarul de telefon si lista de contacte.
Deci, transferi frumos lista de contacte pe numarul nou si trimiti manual mesaj la toti: Acesta este noul meu numar de telefon. Semnat: Vasile.
Te adauga si ei, cine vrea, la agenda telefonica, si asta e tot.

#18
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Nu-i nevoie sa transfere lista de contacte, daca el isi va pastra telefonul si le are salvate si-n telefon!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate