Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

OnePlus 7T/7T Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
1384 replies to this topic

#1351
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Pentru cei cu Android 12, cum se comporta telefoanele cu noul soft? Mi-a aparut si mie notificare de update si nu stiu daca merita sau nu. Daca aduce ceva nou, sau vine cu mai multe bataie de cap gen aplicatii care dau crash, durata de viata a bateriei mai slaba, etc.
In prezent, in afara de compass accuracy care este low si care ma streseaza cel mai mult si nici nu prea reusesc sa ii dau de cap , nu am probleme la 7-le meu.

#1352
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,595
  • Înscris: 17.08.2007
Eu sunt multumit cu 12-le. Telefonul e mult mai rapid, baterie mai buna.

#1353
ericmihai2011

ericmihai2011

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.02.2016
Bunã ziua , știe cineva de ce  nu merge sa fac update prin oxigen updater la ultima versiune pe care am primit o astazi nu am primit OTA. Mulțumesc. Daca știe cineva cum se face updateul prin oxigen update , vã rog sã mi spuneți Multumesc.
.

#1354
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.04.2016
Se pare ca metoda de mai sus nu merge...doar activeaza switch-urile, nimic mai mult. Trebuiesc modificate profilele alea exact cum le modificam cu PDC pe Android 10...sa speram ca pe viitor se va face vreun "script" prin care sa putem modifica profilele alea fara ROOT. Eu am incercat pe reteaua Digi.Mobil; probabil ca pe Orange, Vodafone sau Telekom or merge pentru ca sunt retele internationale si au setarile mai raspandite decat o retea ca Digi, care este la nivel mai mic.

 ericmihai2011, on 18 martie 2023 - 14:38, said:

Bună ziua , știe cineva de ce  nu merge sa fac update prin oxigen updater la ultima versiune pe care am primit o astazi nu am primit OTA. Mulțumesc. Daca știe cineva cum se face updateul prin oxigen update , vă rog să mi spuneți Multumesc
.

Depinde foarte mult ce versiune de telefon detii (HD1901, HD1903, HD1905 sau HD1907). Eu detin HD1907 si cand am facut primit update-ul pentru A12, am primit HD1901...l-am facut sa vad cum merge si pot sa spun ca am avut probleme destul de serioase cu ecranul, luminozitatea, pete verzi random pe ecran, freez-uri, erori la aplicatiile default, etc; astfel ca, am revenit la A10 stock si astazi am ramas pe A11. Descarci OxygenUpdater, selectezi versiunea pe care o ai si selectezi update-ul Full (Incremental), apoi ar trebuii sa poti sa-l descarci si sa-l instalezi fara probleme.

Edited by oxygenlios, 19 March 2023 - 10:29.


#1355
wollys

wollys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.12.2008
Buna ziua, am model HD 1913, si nu pot instala actualizarea HD1913_11_F.20 descarcata prin oxygen updater, cand selectez fisierul  din instalare locala imi spune'' verificare esuata'', am incercat sa instalez fisierele recomandate de OU de pe site-ul OnePlus dar nu reusesc sa le instalez. Am reinstalat oxygen updater,etc...nimic. Daca a reusit cineva va rog sa impartasiti si cu noi. Multumesc!

#1356
ericmihai2011

ericmihai2011

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.02.2016
Aceeași problema o am și eu. Daca știe cineva cum se face ii mulțumesc din suflet. Mulțumesc.

#1357
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.04.2016
Las un link aici poate se uită cineva care este mai în domeniu (https://forum.miuitu...ektedir.108755/)

#1358
wollys

wollys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.12.2008
Gata am reusit....deci;
1 -descarci fisierul cu actualizarea prin oxygen updater
2-conectezi prin cablu usb telefonul la laptop, pc
3-descarci un tool de instalare de la OnePlus care are link-ul in descrierea de instalare a fisierului in aplicatia oxygen updater, apare dupa ce descarci fisierul, eu l-am descarcat pe al 2-lea (nu am salvat link-ul si dupa instalare a disparut descrierea de instalare)
4-fisierul este o arhiva si stergi din denumire ''zip'' sa ramana ''apk''
5-pui fisierul apk in ''.file manager'' de unde il instalezi si deschizi si apare acolo instalare locala, selectezi actualizarea si asta e.

#1359
ericmihai2011

ericmihai2011

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.02.2016

 wollys, on 19 martie 2023 - 18:00, said:

Gata am reusit....deci;
1 -descarci fisierul cu actualizarea prin oxygen updater
2-conectezi prin cablu usb telefonul la laptop, pc
3-descarci un tool de instalare de la OnePlus care are link-ul in descrierea de instalare a fisierului in aplicatia oxygen updater, apare dupa ce descarci fisierul, eu l-am descarcat pe al 2-lea (nu am salvat link-ul si dupa instalare a disparut descrierea de instalare)
4-fisierul este o arhiva si stergi din denumire ''zip'' sa ramana ''apk''
5-pui fisierul apk in ''.file manager'' de unde il instalezi si deschizi si apare acolo instalare locala, selectezi actualizarea si asta e.

Mulțumesc wollys, am reușit și eu. Mulțumesc.

#1360
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Azi mi-a sosit și mie actualizarea OTA la F.20 pe 7T Pro, 820 MB față de 3.7 GB prin Oxygen Updater. Cred că pe Oxygen Updater se descarcă pachetul complet, nu OTA. Parcă se mișcă mai bine interfața. Am reactivat VoLTE și VoWiFi, dar a fost nevoie să dezactivez ceva din Developer Options (Permission monitoring) ca să se lanseze Shizuku.

Cred că cei care folosesc Digi n-ar trebui să-și bată capul cu VolTE/VoWiFi pentru că lipsesc setările pentru Digi, pe Orange/Yoxo funcționează bine. N-am Vodafone ca să testez. Oricum funcționează doar VoLTE.

#1361
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Am facut update-ul la android12. Bateria imi pare ca tine mai putin si nu imi mai pot incarca telefonul de la monitor. Pana sa fac update-ul il incarcam warp charge de la monitor. Acum cand il conectez la monitor, nu mai face nimic. In afara de asta am probleme si cand il conectez la incarcatorul unui oneplus 10 pro. Se tot deconecteaza si se reconecteaza cand il pun la incarcat la el. Cu incarcatorul lui original nu face asa. Cam deranjante probleme astea.
Stau pe ganduri daca sa ii fac un factory reset pentru a vedea daca s-ar rezolva astfel problemele astea si daca nu, sa revin la android11.

#1362
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
N-am fost atent după actualizarea la F.20, VoLTE nu mai funcționează acum. SIM-ul apare ca neprovizionat. Nu-i mare bai, aș fi vrut să funcționeze VoWiFi mai mult.

@TheUglyOne: nu cred că o actualizare de Android poate strica încărcarea rapidă, iar consumul de baterie se vede după mai mult timp, nu după o zi. Din experiența mea de câteva luni cu OxygenOS 12, bateria pare să țină mai bine acum la utilizarea mea, care nu s-a schimbat. Nu am alte încărcătoare de OnePlus, al meu se încarcă cu Warp Charge doar cu încărcătorul lui. Am impresia că încărcarea la telefoanele mai noi nu e neapărat compatibilă cu telefoanele mai vechi (OnePlus 10 are un chipset foarte diferit). Verifică cablul. Ce aveai conectat la monitor de mergea Warp Charge? Asta e ciudat.

#1363
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Monitorul are port usb-c cu Power Delivery - 60W. Pana sa fac update la android12 il incarcam frecvent asa pentru ca era mai comod. Acum nu mai face nimic cand il conectez.
Am verificat la monitor 10 pro-ul si un samsung S8 si le incarca fara probleme.
10 pro-ul merge incarcat fara probleme cu charger-ul lui. Asa cum se incarca si 7-le la el pana sa fac update-ul. Acum se tot deconecteaza si se reconecteaza.
Pus la incarcatorul lui, 7-le se incarca rapid VOOC, fara sa faca figuri.

#1364
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Am încărcătoare cu Power Delivery, dar nici unul nu încarcă 7T Pro cu Warp Charge indiferent de versiunea de Android. Am avut și eu mai multe telefoane Android (un Note 8, un S6, acum și un S20+), dar cele mai multe sunt compatibile QuickCHarge 3.0 sau mai nou și acele telefoane s-au încărcat mereu rapid cu un încărcător cu Power Delivery sau Quick Charge. OnePlus a folosit mereu VOOC și de-asta n-a mers niciodată VOOC decât cu încărcătoarele OnePlus. Al meu avut OygenOS 10 pentru ceva timp, apoi 11 pentru cea mai mare perioadă și acum 12 de vreo câteva luni. Ești sigur că foloseai OxygenOS de fiecare dată? Înainte să fac actualizarea la OxygenOS 12 am cumpărat un încărcător nou capabil de 100 W și OnePlus nu se încărca cu Warp Charge pe nici unul dintre porturi (USB normal sau Type-C). De-asta mă mir că a funcționat și acum nu mai funcționează.

#1365
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
7-le pe android 11 se incarca rapid si de la monitor si de la charger-ul de masina (un Baseus de 160W).
Intotdeauna am avut rom-ul stock, versiunea EU. Fara root si doar versiunea oficiala.

#1366
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Tot Baseus am cumpărat și eu (GaN2 Pro, Quick Charge, 100W, 2 x USB - 2 x USB Type-C), dar clar doar capabil de Quick Charge. Am observat că au importanță mare și cablurile. Cablul OnePlus nu știe Quick Charge 3.0, la fel cum un cablu capabil de QC 3.0 nu știe VOOC. Nici cablurile QC 3.0 nu sunt toate compatibile cu toate telefoanele. Am ales în timp Samsung pentru că par a fi cele mai compatibile cu alte telefoane. Poate ai avut și ai găsit combinația perfectă între încărcătoare și cabluri.

Dacă poți și te deranjează că nu mai încarcă cu VOOC/Warp Charge ca înainte, încearcă cu un reset pe Android 12.1 și eventual revino la OxygenOS 11. Eu nu m-aș chinui atât de mult cu încărcarea, diferența este destul de mică. Al meu s-a încărcat mereu suficient de repede de la încărcătoare QC 3.0, dar nu la fel de repede ca de la încărcătorul capabil VOOC/Warp Charge.

#1367
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
I-am facut acum un factory reset. Aceleasi probleme cu charger-ul de 10 pro si monitorul ..Nah, nu stiu daca are rost sa ii fac un rollback la android 11 doar ca sa vad cum e cu incarcarea. As ramane la 12  .. desi, sincer, ma racaie treaba asta :)

#1368
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Sincer, te înțeleg, dar tu ești singurul în măsură să aleagă, indiferent ce spun eu sau alții. O idee ar fi să rămâi pe OxygenOS 12 și să vezi dacă-ți place suficient de mult cât să-l folosești în continuare. Pe mine mă deranjează că nu mai pot măcar folosi VoLTE, dar nu există suport oficial pentru așa ceva. Mă cam tentează să trec pe YAAP dacă reușesc să deblochez bootloaderul și să păstrez Widevine L1, dar nu vreau să trec iar prin corvoada de a face restore la aplicații și setări. Vreau ceva stabil cu cât mai puține probleme și parcă OxygenOS 12 nu-mi pune mai deloc probleme. Sunt oricum cu ochii pe altceva, dar nu schimb telefonul anul ăsta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate