Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Zeci de ani de căsnicie, moment de răspântie.

- - - - -
  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#271
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostEngineer_xxl, on 18 martie 2020 - 09:56, said:

Posted Image F_ck me! Eu sper ca e doar caterinca ceea ce citesc pe aici... altfel, nu inteleg scopul casatoriei intre astfel de persoane...

Nu e caterinca si te asigur ca nu eram eu curvarul sef pe unde am fost, altul tot insurat si cu copii era numarul 1 la cate femei avea. Si mai erau si altii insurati curvari. Nici aia nu au divortat.

Cu nevasta-mea m-am inteles si atunci si acum perfect si sigur o sa murim impreuna.

Inca nu am nici 50 de ani dar mi-am trait viata din plin.

Edited by avnero, 18 March 2020 - 10:27.


#272
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Vezi Engineere.. baga la cap

#273
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010
Ce sa mai zic... s-a cam deviat topicul initiatorului si poate un moderator ar trebui sa mute intr-un topic separat discutia asta...

Dar lasand la o parte o gramada de ciudatenii intr-o astfel de relatie cum ramane cu transmiterea anumitor boli? Si intr-un final cel putin unul din cei doi va da peste cineva ce presteaza mult mai bine, ce are un corp my ok etc etc... ce dare de inima mai ai sa vii "acasa"? Si sa nu bagam in discutie iubirea si respectul ca eu unul nu vad sa existe intr-o astfel de relatie...

Nu sunt eu o persoana romantica sau super emotionala dar... pana mea... inteleg oarecum unii oameni de ce inseala, dar e pe ascuns, o relatie de casatorie in care se accepta relatiile extraconjugale sunt putin peste nivelul meu de intelegere, m-as simti mereu ca intr-o competitie...

#274
Jack-the-Ripped

Jack-the-Ripped

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.07.2019

View Postavnero, on 18 martie 2020 - 10:21, said:

Cu nevasta-mea m-am inteles si atunci si acum perfect si sigur o sa murim impreuna.

Eu sper să te înşeli. Când doi oameni mor împreună înseamnă accident, cutremur etc.
Să muriţi pe rând, fiecare când îi vine vremea, dar să staţi împreună până-n ultima clipă - asta da, aşa sper să fie în cazul vostru. ;)

#275
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostEngineer_xxl, on 18 martie 2020 - 09:56, said:

Eu sper ca e doar caterinca ceea ce citesc pe aici...
Cum sa fie frate caterinca, e cat se poate de serios...

View PostEngineer_xxl, on 18 martie 2020 - 09:56, said:


Posted Image F_ck me!
Ai drequ grija ce-ti doresti.... :P

#276
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,537
  • Înscris: 21.04.2014

View Postavnero, on 18 martie 2020 - 06:55, said:

Nu dormeam pe canapea, dormeam in camere separate ca sa nu ne incomodam in pat si acum dormim la fel.

Acum cand scriu, eu sunt intr-o camera cu 2 pisici si ea in alta camera cu 3 pisici, nu ne deranjeaza ca dormim separat.


Parca ati dormi intr-un adapost de pisici. :D

Ce inseamna "sa nu ne incomodam in pat" ? Dai din picioare prin somn ? :lol:
Daca e patul prea mic, cumperi altul king size. :P


#277
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
degeaba, pisicii tot se iau la bataie

#278
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,537
  • Înscris: 21.04.2014
Culca pisicile pe fiecare intr-o alta camera, dar el nu-si paraseste jumatatea din patul conjugal. N-a luat-o sa fie impreuna si la bine, si la greu ? :hypocrite:


#279
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 20 martie 2020 - 15:40, said:

degeaba, pisicii tot se iau la bataie

Avem numai pisici, nu avem motani in casa.

Edited by avnero, 20 March 2020 - 16:51.


#280
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Jack-the-Ripped, on 30 iulie 2019 - 11:08, said:

Carevasăzică: căsnicie de peste 20 de ani, aproape de perfecţiune. Doi copii sănătoşi şi minunaţi, unul major celălalt pe-aproape.


Cat timp nu ai fost deranjat ai considerat "aproape de perfectiune"
Acum, te simti incoltit, desi este vorba de acelasi om care nu s-a schimbat
Nu cred ca este rascruce.
Dar este necesar, obligatoriu un dialog, poate te manifesti altfel decat in timpul celor 20 de ani
Criza varstei a doua la femei sau revenirea poftei de a trai la barbat, care la varsta asta se intreaba ce a inteles din viata....

Edited by vio69a, 18 May 2020 - 15:30.


#281
Jack-the-Ripped

Jack-the-Ripped

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.07.2019

 vio69a, on 18 mai 2020 - 15:29, said:

Acum, te simti incoltit, desi este vorba de acelasi om care nu s-a schimbat
Aici e problema. Oamenii se schimbă. Imperceptibil sau radical, de la caz la caz. Lent sau rapid şi la orice vârstă.

Unele schimbări ne fac să uităm că suntem datori partenerilor cu niscaiva respect şi încredere. Şi aici deja lucrurile scapă de sub control.
Evident, dialogul este primul pas. Complementar, consiliere psihologică. Dar ce te faci dacă ajungi din nou în acelaşi punct? Iarăşi şi iarăşi?

Revenirea poftei de a trăi la bărbat? Discutabil. La 49 de ani, nu-mi propun să zbor din floare-n floare, dar nici nu vreau să încep să miros a colivă.

Întrebările rămân aceleaşi: cât poţi tolera partenerului de viaţă o formă de abuz, indiferent că e fizic, verbal sau emoţional? Pleci după prima palmă? După primele zece femei care îţi sunt băgate pe gât fără motiv ca amante?

Sau stai şi suporţi cu stoicism, sperând la o minune?

#282
bcoriolan

bcoriolan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 11.06.2004

 marcusdefeis, on 30 iulie 2019 - 11:32, said:

nimic mai ridicol decat o femeie geloasa
Aia este boala, de cap. Nu se prea trateaza. Nu accepta sa se trateze(ele). Si, a-la-cart, dau vina pe ... partener.

#283
bcoriolan

bcoriolan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 11.06.2004

 marlln, on 30 iulie 2019 - 16:10, said:

Dacă era bărbat adevărat nu mai ajungea la 50 de ani doar cu o femeie, măcar dacă tot este geloasă nevastă-sa să-i fi dat și niște motive. Măcar vreo 10 motive în 20 de ani.

Ăștia sunt tipul de bărbați înșelați de neveste și tot ei suferă după ele.

Sunt tare curios dacă nevastă-sa l-a înșelat că deobicei astea care înșală fac circul mai mare cu gelozia ca să pară ele cinstite.
Confirm ... "deobicei astea care înșală fac circul mai mare cu gelozia ca să pară ele cinstite."
Ehe, nu stiu cati ani din 31(fosta) i-a sxxt, la comanda, pe militieni, sexxxxi... Bine, m-am prins(info din zona ... nu spun) dupa 10 ani de la divort. Inaintat de ea. Dar crizele ei de gelozie erau (la 2-3 luni) intodeauna in perioada ovulatiei-14 zile inainte de ciclu, de asta m-am prins .... Dar, dar, simtomul asta ii tratat de psihiatrii ... nu de psihologi!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate