Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Oh, Ramona! (2019)

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011
Ieri seara in cautarea unui film nou pe Netflix dau peste Oh,Ramona. Si ma uit la actori, vad romani, ma gandesc de cand pana cand face Netflix-ul filme cu romani si prin Romania? Avea 97% rating pozitiv, am zis ba hai ca ma uit fara sa ma documentez inainte.

Am dat peste probabil cel mai prost film vazut in viata mea. Un tocilar din Brasov nu stiu cum face dar f... tot ce prinde. Un film cu contraste extreme, impotriva femeilor, homosexualilor si asa mai departe.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wQYLp_iftiI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


https://www.imdb.com/title/tt7200946/

Nici nu stiu daca sa il recomand sau nu, e atat de prost incat merita vazut. Holly Horne (blonda din film) e buna rau de tot. Ah, si filmul face referire la cartea Oh, Ramona.

Edited by business11, 21 June 2019 - 09:02.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003
Oh, nu din nou!

https://forum.softpe...-o-ramona-2019/

Edited by Bursul, 21 June 2019 - 09:02.


#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011
No results found for 'ramona'.

Imi distruge reputatia functia de search de pe forum.... ce sa mai zic

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003
De acord, search-ul e jalnic, insa nu are cum sa-ti strice reputatia. :D

#5
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,496
  • Înscris: 18.06.2007
faci o mare confuzie. nu ai deloc cultură literară. cartea se numește suge-o ramona.

#6
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011

 business11, on 21 iunie 2019 - 08:57, said:

Ah, si filmul face referire la cartea Oh, Ramona.

Cartea are un titlu mult mai suge....stiv.



#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011

 Bursul, on 21 iunie 2019 - 09:09, said:

De acord, search-ul e jalnic, insa nu are cum sa-ti strice reputatia. Posted Image

glumesc si eu.

 bobalex18, on 21 iunie 2019 - 09:15, said:

faci o mare confuzie. nu ai deloc cultură literară. cartea se numește suge-o ramona.

pe germana o gasisem tot cu Oh, Ramona. Nu stiam cum se numeste pe romaneste.

Edited by business11, 21 June 2019 - 09:23.


#8
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005

 business11, on 21 iunie 2019 - 09:07, said:

No results found for 'ramona'.

Imi distruge reputatia functia de search de pe forum.... ce sa mai zic
google Posted Image
site:forum.softpedia.com ramona

#9
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Si cand te gandesti ca aceasta capodopera a avut asemenea incasari, stai sa te gandesti oare de ce merg lucrurile prost in tara asta Posted Image.

https://www.mediafax...office-17898515


Baga si Netflix filme din astea ca parca sunt sau vor fi obligati de UE sa puna pe platforma mai multe productii europene. Plus, e film de comedie cica, cu posibilitate de rating mare. Asa ca l-au bagat.

Edited by bai3tzash, 21 June 2019 - 09:33.


#10
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011

 afh, on 21 iunie 2019 - 09:23, said:

google Posted Image
site:forum.softpedia.com ramona

in general nu caut topice pe Softpedia de pe Google, dar ma rog.

 bai3tzash, on 21 iunie 2019 - 09:31, said:

Si cand te gandesti ca aceasta capodopera a avut asemenea incasari, stai sa te gandesti oare de ce merg lucrurile prost in tara asta Posted Image.

https://www.mediafax...office-17898515


Baga si Netflix filme din astea ca parca sunt sau vor fi obligati de UE sa puna pe platforma mai multe productii europene. Plus, e film de comedie cica, cu posibilitate de rating mare. Asa ca l-au bagat.

Pai pe Netflix aveau 97% rating, nu imi dau seama cum. Dupa ce am vazut filmul am dat search pe Google sa aflu mai multe despre el si presa internationala spunea ca este cel mai slab film de pe Netflix, sau ratinguri de 1 star si alte rahaturi de genul.

M-a enervat Ramona asta tot filmul...oare cati ani are Holly Horne ca nu gasesc mai pe nicaieri (decat Age Range 18 - 22).

Edited by business11, 21 June 2019 - 09:38.


#11
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Cam aşa arată şi se exprimă "creatorul" Ramonei:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZvI_o2cHsCQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Sigur 97% rating? Sau 97% potrivire? :))
Am si eu Netflix, dar nu am avut curajul sa caut capodopera asta nici macar sa vad cum incepe.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003

 business11, on 21 iunie 2019 - 09:38, said:

Pai pe Netflix aveau 97% rating, nu imi dau seama cum. Dupa ce am vazut filmul am dat search pe Google sa aflu mai multe despre el si presa internationala spunea ca este cel mai slab film de pe Netflix, sau ratinguri de 1 star si alte rahaturi de genul.
M-a enervat Ramona asta tot filmul...oare cati ani are Holly Horne ca nu gasesc mai pe nicaieri (decat Age Range 18 - 22).
Imbatranesti si te rupi de realitate. Filmul asta e pentru tinerii de 10-20 de ani. Lor le place. Tu insurat, la casa ta ce mai vrei?

Si eu am vazut pe netflix filmul, nici n-aveam de gand sa-l vizionez, dar vad ca business11 il recomanda cu caldura.

#14
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005
Daca era in romana si nu cenzurau scenele de sex mai aveau vreo sansa sa nu fie cel mai prost film, dar... :)

#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011
@Bursul il recomand cu caldura sufletului, nu merita decat daca nu ai alternative si te plictisesti.
Eu nu aveam idee ce sa ma uit si am zis hai ca il incerc mai ales ca am vazut personaje cu numeste romanesti.

Da este enervant faptul ca cenzureaza joint-urile, sexul si in rest se injura si se vorbeste intr-un mare fel. Logica nu stiu unde este.

#16
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 business11, on 21 iunie 2019 - 09:38, said:





Pai pe Netflix aveau 97% rating,
Acel 97% nu e rating, e gradul de potrivire cu gusturile tale :)

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011
da, am realizat asta dupa ce a comentat si bai3tzash. Dar nu imi dau seama cum, ca ma uit doar la action-thriller-uri. Banuiesc ca prietena este de vina care se uita numai la gossip-girl rahaturi.

#18
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Cred ca te intreaba cand deschizi contul ce preferinte ai de gen. Cred ca si dupa ce titluri ai la preferinte. Astea 2 cumulate, posibil si altele, dau gradul ala de potrivire.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate