Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

🙀 Gaură în zidul casei pentru trecere pisică

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostIulius-Foyas, on 29 mai 2019 - 14:48, said:

cred ca n-ai observat ca esti offtopic pe un topic destul de serios.Si apoi recunoste ca nu ai avut niciodata matza ca altfel stiai ca nu pot dresabile precum caini.
daca  un om obisnuit incearca sa dreseze o pisica , ajunge invers, el sa fie dresat de matza.
in care topic serios vorbesti cu "matza"?

#38
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018

View PostBaxon, on 29 mai 2019 - 23:37, said:

Daca " trage " curentul e imposibil sa faca mucegai !

Asta iti trebuie
erau separate

cine a facut site-ul ala nu prea se pricepe... mi-a luat ceva timp pana am identificat cat costa chestia aia. nici nu arata ca site de pe care poti cumpara, zici ca e un site de prezentare, de reviews.

Sunt curios, pisica aia alba e vreo rasa anume, e cumparata sau e o maidaneza adoptata care s-a intamplat sa fie alba?

#39
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai puneri ochelarii pe nas daca nu vezi pretul Posted Image

Attached Files



#40
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 21.01.2013
Am un vecin care a montat o usita de genul asta. Pisica avea in jurul gatului o zgarda cu ceva cip care deschidea usita. Sa vezi acuma problema - intr-o zi pisica a venit acasa fara zgarda la gat.

#41
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
Microchipul de identificare este implantat sub pielea de la ceafa pisicii in laterala stanga sau dreapta.

#42
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 21.01.2013
stiu unde se implanteaza microcipul de identificare. nu despre ala era vorba. usita respectiva se deschidea la un alt cip/dispozitiv care era atasat de gatul pisicii.
nu stiu daca sunt usi care sa se deschida dupa microcipul pisicii implantat sub piele. daca da, ar fi super.
dar ce te faci cand moare pisica?

#43
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018
Reprogramezi sistemul.

#44
gico04

gico04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 12.01.2016
Eu am montat usa cu microchip in usa metalica de la camera tehnica. Am taiat usa cu flexul si am infipt pe margini niste bucati de lemn ca o rama pentru stabilizare. Pentru inregistrare am folosit cipurile de identificare din ceafa pisicilor. Apar probleme iarna daca bate vantul foarte tare si ramane usa deschisa cand mai iese petul afara dar pentru asta am lipit o bucata de fier mai grea pe partea din interior a usii.

La cum e forma usii mi se pare foarte greu de montat intr-un perete. Usa are o anumita forma si niste benzi de mascare facute pentru o adancime maxima care sigur e mai mica decat grosimea peretilor casei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate