Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Romco

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#217
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View PostPIonut24, on 22 septembrie 2021 - 13:24, said:

Ok, in felul asta va ramane si se va aglomera.
Care e scopul insistentei tale ?
Scopul insistentei lui e sa va scoateti capul de undeva si sa vedeti realitatea ca pe urma iar chemati protv-ul sa faca reportaje

#218
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAfroditu, on 22 septembrie 2021 - 13:58, said:

Scopul insistentei lui e sa va scoateti capul de undeva si sa vedeti realitatea ca pe urma iar chemati protv-ul sa faca reportaje
Care realitate ? Ce este gresit ?
Eu locuiesc in Romco si sunt multumit de majoritatea lucrurilor. De ce incerci sa ma convingi de altceva ?

Edited by PIonut24, 22 September 2021 - 14:04.


#219
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016

View PostPIonut24, on 22 septembrie 2021 - 14:00, said:

Care realitate ? Ce este gresit ?
Foarte simplu: realitatea a ceea ce s-a facut pe acea strada si la ce sa (nu) va asteptati.

#220
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostMediumPlayer, on 22 septembrie 2021 - 14:10, said:

Foarte simplu: realitatea a ceea ce s-a facut pe acea strada si la ce sa (nu) va asteptati.
Locuim pe strada asta, suntem constienti de infrastructura curenta si cu toate astea nu avem motive sa ne plangem. In schimb, veniti voi de pe strazi laterale, neamenajate si va plangeti pentru noi.
Are sens ?

Edited by PIonut24, 22 September 2021 - 14:21.


#221
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Nu stiu despre ce strazi neamanajate vorbiti, dar eu am acces la strada cu iluminat public.

Nu are nimeni nimic cu voi ca v-ati mutat acolo, dar nu incercati sa denaturati realitatea.
PUZ-ul respectiv a fost facut cu dedicatie pentru Negoita 2 ca sa poata construi P+14. Au bagat-o si p-aia cu drum cu 2 benzi pe sens ca sa justifice blocuri de 14 etaje pe o strada fosta drum agricol.
Abia astept sa vad cum o sa arate traficul pe strada voastra "amenajata" atunci cand se vor construi blocuri pe toate terenurile (in care se vor muta oameni care vor refuza sa isi cumpere parcare si vor parca pe unde vor apuca). O sa ramana postul scris aici si o sa revin cu update :)

#222
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016

View PostPIonut24, on 22 septembrie 2021 - 14:17, said:

Locuim pe strada asta, suntem constienti de infrastructura curenta si cu toate astea nu avem motive sa ne plangem. In schimb, veniti voi de pe strazi laterale, neamenajate si va plangeti pentru noi.
Are sens ?
Nu ne plangem, doar va explicam lucruri.

Observ ca tu continui sa crezi ca am vreun scop ascuns. Nu am, nu lucrez pt nici un dezvoltator, doar incerc sa fiu util. Dar nu-i nimic, m-am oprit ca sa nu mai fie interpretari. Argumentele le-am prezentat deja.

#223
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAfroditu, on 22 septembrie 2021 - 14:38, said:

Nu stiu despre ce strazi neamanajate vorbiti, dar eu am acces la strada cu iluminat public.

Nu are nimeni nimic cu voi ca v-ati mutat acolo, dar nu incercati sa denaturati realitatea.
PUZ-ul respectiv a fost facut cu dedicatie pentru Negoita 2 ca sa poata construi P+14. Au bagat-o si p-aia cu drum cu 2 benzi pe sens ca sa justifice blocuri de 14 etaje pe o strada fosta drum agricol.
Abia astept sa vad cum o sa arate traficul pe strada voastra "amenajata" atunci cand se vor construi blocuri pe toate terenurile (in care se vor muta oameni care vor refuza sa isi cumpere parcare si vor parca pe unde vor apuca). O sa ramana postul scris aici si o sa revin cu update Posted Image

Va arata asa, corect ?
[ https://media1.lajumate.ro/media/i/api_list/8/114/11457698_thpallady-policolor-strdrum-gura-putnei-lot-1365-mp_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#224
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View PostPIonut24, on 22 septembrie 2021 - 14:41, said:



Posibil, chiar mai rau.

Apropo, strada asta e cu sens unic de 2 zile.
S-a umplut aplicatia ps3 de sesizari de la cetatenti d-astia cum vad aici pe topic ca nu e normal sa ocoleasca 2 km. Pe altii ii deranjau ca nu e niciun magazin pe strada :)) tot felul de chestii amuzante.
Va invit pe aplicatie daca vreti sa va distrati :)

#225
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View PostAfroditu, on 22 septembrie 2021 - 15:50, said:



Posibil, chiar mai rau.

Apropo, strada asta e cu sens unic de 2 zile.
S-a umplut aplicatia ps3 de sesizari de la cetatenti d-astia cum vad aici pe topic ca nu e normal sa ocoleasca 2 km. Pe altii ii deranjau ca nu e niciun magazin pe strada Posted Image) tot felul de chestii amuzante.
Va invit pe aplicatie daca vreti sa va distrati Posted Image

da' sa-mi bag picioru'n el de cartier de viitor, de'asta ma plang eu de infrastructura facuta la betie, ocolesc 2km in camp cand vin de la fratemiu, pentru 100 metri (portiune interzis). In loc sa faca strazile mai intai, au facut bloacele si acum masinile stau una peste alta. PS3 n-are nici un interes, daca blocurile nu se numesc Palladium sau Hils.

#226
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Pe fiecare din strazile mentionate, si din cartier se pot face macar doua benzi pe sens mici + un trotuar mic, inclusiv pe crivatului unde se ingusteaza mult de tot (daca cedeaza fabrica de sticla portiunea de teren). Asta fara sa vorbim de exproprieri.
Ca suntem un popor "Special" ca sa nu ii zic altfel, si ca nu suntem in stare sa facem o infrastructura cat de cat intr-un cartier mic, e alta problema. Degeaba se supara unii pe primarie ca nu face, cine s-a mutat acolo clar e o majoritate de conationali carora nu prea le pasa, nu stiu ce e ala confort, si nici cum ar trebui sa fie un trai decent. Legal dezvoltatorii trebuie sa asigure parcare pt locatari. Ce cauta zeci de masini insiruite pe strada?? (Putnei, Ariesului). Sunt toti vizitatori?
Paladium 1 are ditamai cladirea de parcare si sunt locuitori care parcheaza tot in camp sau pe la alti dezvoltatori. Schimbati intai mentalitatea poporului, si abia dupa o sa aveti si strazi.

#227
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Păi noi suntem deștepți, de ce să dam niște mii de euro pe un loc de parcare când o putem lăsa pe strada, gratis.
Au început să apară parcări private și pe gura Putnei. Mă gândesc că știu proprietarii terenurilor respective ceva, altfel vindeau terenul pentru blocuri.
La cum îl știu pe Negoiță, bag mâna în foc că va transforma o parte din stradă în locuri de parcare cu plată.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate