Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Romco

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#1
Theea88

Theea88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.04.2019
Buna seara! Despre cei de la Romco, stie cineva ceva?
Este cineva care a rezervat?
Stiu ca pe perioada targurilor imobiliare au promotie cu parcarea gratuit pt avans 20%; au incalzire in pardoseala. Se afla pe Gura Calitei.



#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Incalzirea in pardoseala nu mai e chiar asa de scumpa, mai ales daca faci mari rabat la materiale si nu pui reglaje de temperatura pe fiecare camera.

#3
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Am fost asta iarna pe la ei si tipul de acolo imi zicea ca peste jumatate sunt rezervate....
Acum eu vad chestia aia in mijlocul campului....ei zic 10 min de metrou, dar nu mentioneaza ca nu pe jos....

#4
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Nici cu masina nu faci 10 minute. Gandeste-te ca iesi pe Gura Crivatului, o strada de 2 metri si un lemn latime. Pana apuci sa treci ea ea, ajungi la Palladium, unde pacheaza aia si pe pamant si pe portiunea de asphalt murdara de noroi. Daca ai "noroc" sa dai peste un camion, te-ai scos.
Ai ajuns pe Victor Braunner si te apuci sa cauti parcare. Daca nu pleci devreme, nu prinzi nimic nici pe trotuar.
Parerea mea: 15 minute cu masina pana la Teclu, si 25 pe jos (dar in conditii optime, sa nu ploua, sa nu fie noroc etc).

Conform PUZ-ului, pe acolo ar trebui sa treaca soseaua cu doua benzi care face legatura intre Blvd Industriilor si Pallady. Dar ramane de vazut in ce secol o sa o faca.

#5
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Am fost si eu. 13 minute de mers pe jos lejer de la metrou de la Teclu pana la locul respectiv, pt ca mai aveam pe cineva cu mine. Cum sa faci 25? Posted Image Presupun ca depinde de unde pleci ca sa ajungi acolo. La pasul grabit obisnuit pe care il am, scot 10 minute sigur. Deci asta nu e minciuna, pt ca am tinut sa testez. Si asta cu tot cu ocolul din cauza fabricii de sticla. 5 minute am facut cu masina cu ei, tot de la metrou, evident.

Si aici ajungem la partea grea. Ei sustin ca o sa faca acea sosea cand s-o demola cladirea fabricii si s-o lua ce e pe acolo. Cica tot cara chestii de-acolo cu trenul. In deceniul asta n-are cum sa se intample, la ritmul in care se intampla lucrurile.Posted Image

Pe de alta parte, odata ce va fi soseaua gata, nu cred ca va mai fi asa rau cu distanta. Ba chiar vad un avantaj ca e mai departe de bulevard, de trafic si agitatie. Posted Image

Edited by MediumPlayer, 15 May 2019 - 15:40.


#6
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
La ce ora ai facut 13 minute pe jos si 5 min cu masina?

#7
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

View PostAfroditu, on 16 mai 2019 - 08:02, said:

La ce ora ai facut 13 minute pe jos si 5 min cu masina?

Atât fac si eu de la Titan Sun Park 3,tu faci mult pentru ca stai spre Ozana incolo,ai luat la aia silver nu stiu cum din cate imi aduc aminte.

Uite acum am facut o simulare.

Attached Files


Edited by Marius19891989, 16 May 2019 - 08:07.


#8
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Exact, nu are nici o relevanta ora. Traseul e cel de mai sus, al lui Marius. Am si specificat, de la metrou de la Teclu. Strada aceea nu e niciodata aglomerata, pt ca zona nu e prea locuita. Inca!

#9
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
16 min pe maps. In realitate sunt peste, garantez. Mai pune si cand ploua, bate vantul, noroaie....
1.3 km.

Attached Files


Edited by medelin992, 16 May 2019 - 08:46.


#10
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
In baza a ce garantezi 16 min? Pe harta si acolo, privind distanta, pare departe, intr-adevar. Insa, daca mergi pana acolo, o sa vezi ca nu e chiar asa. Da, poti face 15 min cand e vremea rea, pt ca nu poti merge repede.

Edited by MediumPlayer, 16 May 2019 - 08:54.


#11
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Viteza mersului unui om normal e de 5 km/h. Cu regula de 3 simpla aflam ca 1.3 km pot fi porcursi cu acesta viteza in 15,6 min.

#12
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Bine, cum zici tu. Eu am zis ca am fost acolo si ca am facut 13 min la pas normal. La pas grabit scot 10. Poti face un test. Sau poti ramane cu teoria. De asemenea, esti constient ca distantele aratate prin aplicatii nu sunt intotdeauna corecte, da?

Edited by MediumPlayer, 16 May 2019 - 09:08.


#13
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Vezi ca Google Maps nu afiseaza distanta pe jos cu acuratete.


Trebuie sa mergi ca melcul schiop ca sa faci atata.

O explicatie pertinenta: https://www.nwradu.r...arcursa-pe-jos/

E fix ce am observat si eu.

#14
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Google maps aproximeaza  mersul respectiv in conditii de trotuar si civilizatie. Daca ploua si e noroi, trebuie sa mergi pe sosea pe portiunea respectiva, iar daca trec masinile, te opresti pe loc si astepti sa treaca.
La fel se intampla si cu masina, la cumse parcheaza pe acolo. Pana nu se introduc sensurile unice, o sa fie probleme.

Edited by Afroditu, 16 May 2019 - 11:20.


#15
alexandrubau

alexandrubau

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.05.2019
Salutare! Eu am platit avansul de 5% pentru achizitia unui apartament in complexul Romco, asadar daca aveti intrebari va pot raspunde.
Am folosit aplicatia Strava ca sa masor exact la pas, cam cat fac de la metrou pana la complex in acest moment.
Pe site-ul primariei apare in PUZ un bulevard ce va traversa actuala Fabrica de Sticla.
Din cate am inteles acesta urmeaza sa fie implementat in anul 2020.

Attached Files



#16
Theea88

Theea88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.04.2019
Alexandru, poti sa-mi spui cand estimeaza ca o sa fie gata?
In ce bloc ai luat?
Nu stiu exact cat costa parcarea, nu-mi amintesc sa ne fi spus(am si uitat sa intrebam)
Ms

#17
alexandrubau

alexandrubau

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.05.2019
Conform ante-contractului pe care l-am semnat, lucrarile ar trebui sa fie gata in luna octombrie + o marja de 3 luni pentru conectarea la apa, gaze, curent pentru prima serie de blocuri (cele din stanga). Am luat in blocul 3 (al doilea cum numeri de la bulevard).
Parcarea costa 5k euro parca insa eu am primit-o gratuit, parte din oferta cand am achizitonat apartamentul. Inca nu ridicasera constructia.

Edited by alexandrubau, 16 May 2019 - 16:17.


#18
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Nu vreau să te dezamăgesc, dar o să dureze mai mult conectarea la utilități, în special gaze. După recepția blocului, așteptați-vă și la 6 luni până la branșare, mai ales că prindeți și perioada de iarnă. Nu știu exact unde se afla țeavă de gaze la voi

Nu vreau să te dezamăgesc, dar o să dureze mai mult conectarea la utilități, în special gaze. După recepția blocului, așteptați-vă și la 6 luni până la branșare, mai ales că prindeți și perioada de iarnă. Nu știu exact unde se afla țeavă de gaze la voi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate