Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4938 replies to this topic

#4825
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020

View Postmihai311, on 20 octombrie 2022 - 19:29, said:

@C84 multumesc de sfat!
Ai cumparat tutun in punga sigilat?am vazut pe publi24 winston,camel,marbolo etc la punga zice ca este din duty-free deci ma gandesc sa nu fie teapa?
Uite link(nu stiu daca am voie sa postez link)
https://www.publi24....314i3h7i23.html
cauta be google Winston volume tobacco și ai sa vezi cum arata în realitate punga originala de tutun

#4826
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

View Postmihai311, on 21 octombrie 2022 - 13:35, said:

@wurtzeck sti vre-un link unde are la punga tutunul de sus dar original sa vad cum arata ambalajul?Sau chiar ambalajul care se vinde de la duty-free de la noi de pe aeroport sa vad diferenta(deci marbolo,winston,camel etc)
gasesti pe net :https://ricky24.de/Winston-blue-Volumentabak-Beutel-110-g -D au preturile mai mari  . Cele de L sunt inscriptionate in 3 limbi ,  camel ,marlboro nu sunt la punga . Ultima data cand am gasit marlboro rosu la punga a fost acum vreo 6-7 ani . Nici pall mall nu mai e la punga ,doar la cutie .Si producatorii incearca sa complice ambalarea ,special pentru a nu fi falsificate prea usor (costa ceva mai mult dar pretul e dat de taxe, nu de costurile ambalarii ) O masina care lipeste perete intermediar de staniol , cred ca e o caruta de bani , care pentru multinationale sunt "de alune "....dar pt un falsificator sunt o avere pe care si risca sa o piarda la prima garda venita ....
Nu stiu ce e in free shop ( nu prea zbor ) dar stiu ca se gasea doar de rulat nu si extra volume .Iar de rulat ( de free ) sunt cele consacrate,   de la care baietii au acum ceva pauza Posted Image .Ne descurcam cu BG si L .Nu stiu de la cate postari am voie sa pun poze( si cum eu nu prea scriu..) ca sa iti pun camel si marlboro pe care le am acasa  dar si pe alea le gaest ipe net.
Toiul tine de buget ;gunoaie la preturi mici sau produse originale la 2/3 din pret de magazin , e tot ce m-a dus capul  in ultimii 15 ani Posted Image

#4827
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

View Postgigiones, on 30 septembrie 2022 - 20:49, said:

cei interesati  si banuiesc multumiti, aveti noul nr in PM
Am comandat si eu recent,sincer e cam rău tutunul fata de primul de unde luam.parca e prea umed abia trag din țigară,am schimbat o grămadă de tuburi,vreo 10 feluri si degeaba.. parcă tigara tot da sa se stinga..

#4828
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View Postsebesan83, on 25 octombrie 2022 - 20:34, said:

Am comandat si eu recent,sincer e cam rău tutunul fata de primul de unde luam.parca e prea umed abia trag din țigară,am schimbat o grămadă de tuburi,vreo 10 feluri si degeaba.. parcă tigara tot da sa se stinga..

Si eu ar cam trebui sa iau tutun si ma cam ingrijoreaza situatia !....de gaseste cineva in alta parte sa-mi dea si mie PM cu sursa.

#4829
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

View Postgigiones, on 25 octombrie 2022 - 21:26, said:



Si eu ar cam trebui sa iau tutun si ma cam ingrijoreaza situatia !....de gaseste cineva in alta parte sa-mi dea si mie PM cu sursa.
Prima sursa care mi-ai dato a fost ok

#4830
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021
Daca il trimit inapoi mai imi vad banii?

#4831
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Am riscat si am facut comanda la acelasi distribuitor recomandat,  pe care am primit o azi...firicel light...bagand nasul in galeata nu prea te atrage...dupa cateva tuburi injectate si pufaite nicio diferenta fata de galetile aromate.

#4832
hebe11

hebe11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2022
Buna ziua!

Am gasit o tutungerie in Aparatorii Patriei si am vazut ca recomanda foarte mult tigarile de foi pentru desfacut si scos tutunul din ele. Am luat si eu un pachet de proba (piff puff extra) si am calculat ca mi ar iesi pachetul de tigari undeva la 7+- lei. Ce spuneti de varianta asta? Este mai sigura decat tutunul la kg?

#4833
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

 hebe11, on 01 noiembrie 2022 - 12:33, said:

Buna ziua!

Am gasit o tutungerie in Aparatorii Patriei si am vazut ca recomanda foarte mult tigarile de foi pentru desfacut si scos tutunul din ele. Am luat si eu un pachet de proba (piff puff extra) si am calculat ca mi ar iesi pachetul de tigari undeva la 7+- lei. Ce spuneti de varianta asta? Este mai sigura decat tutunul la kg?
Sigur ca e mai sigura - e fermentat intr-o fabrica care stie ce face ,macar nu are zaharuri asa multe .Varianta asta o folosesc multi de aici .Nu stiu socotelile de la bani, dar munca aia de chinez batran  sa le desfaci si sa maruntesti , etc , etc   Daca tot ai ajuns acolo doar traversai si  iti luai o cutie de Pall Mall + 2 cutii de tuburi (te trimeteau ei inapoi la magazin ) si cu 150 faceai 15-17 pachete .Te costa cam 10 ron / pachet dar"stai in fata "-tot aia fumeaza si neamtu', francezu' ,sau luxemburghezu' . La RYO e si mai bine .

#4834
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

 gigiones, on 31 octombrie 2022 - 20:44, said:

Am riscat si am facut comanda la acelasi distribuitor recomandat,  pe care am primit o azi...firicel light...bagand nasul in galeata nu prea te atrage...dupa cateva tuburi injectate si pufaite nicio diferenta fata de galetile aromate.
Dupa ce am vb cu vânzătorul mi-a trimis o găleată gratis..Acesta este ok..Nici nu m-am asteptat la asa "gest"din partea lui

#4835
hebe11

hebe11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2022

 wurtzeck, on 01 noiembrie 2022 - 13:36, said:


Sigur ca e mai sigura - e fermentat intr-o fabrica care stie ce face ,macar nu are zaharuri asa multe .Varianta asta o folosesc multi de aici .Nu stiu socotelile de la bani, dar munca aia de chinez batran  sa le desfaci si sa maruntesti , etc , etc   Daca tot ai ajuns acolo doar traversai si  iti luai o cutie de Pall Mall + 2 cutii de tuburi (te trimeteau ei inapoi la magazin ) si cu 150 faceai 15-17 pachete .Te costa cam 10 ron / pachet dar"stai in fata "-tot aia fumeaza si neamtu', francezu' ,sau luxemburghezu' . La RYO e si mai bine .
Multumesc de info!
Momentan o sa incerc treaba asta cu tigarile de foi, am vazut si eu ca sunt multi care cereau rulourile astea. Mi e cam frica sa incerc pe strada...cine stie cine vede.
Spor la fumat!

#4836
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Donez 5 cutii cu tuburi, diverse marci (Bucuresti).
Doua sunt sigilate, iar trei sunt testate.
Doritorul se deplaseaza la adresa mea sa le primeasca. Detalii in PM.

Attached Files


Edited by radudd, 03 November 2022 - 17:01.


#4837
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011
Pentru cei care nu sunt decisi sau nu sunt multumiti de ce au acum va sfatuiesc sa incercati si TEMP .E facut in R Moldova si este volume . M-au imbarligat baietii de la care iau sa incerc si asta si cum bugetul e praf, am zis sa incerc.Posted Image  
Nu e rau ( dar nu uitati ca eu sunt spurcat la branduri ) ,tarie medie (mai slab decat camel, dar mai tare ca light)dar la jumatate din bani .Fata de senator , sophiane , LD , etc cred ca e pe acolo ( nu bag mana in foc nu am mai cumparat de cand se aducea din Ungaria )si la calitate dar mult mai ieftin .
Pentru cei care incearca si nu le convine rog sa o lase pe mama in pace si sa zica direct . Am zis sa dau un sfat care pe unii iar ajuta .
Spor la injectat.

#4838
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013

 wurtzeck, on 10 noiembrie 2022 - 13:19, said:

Pentru cei care nu sunt decisi sau nu sunt multumiti de ce au acum va sfatuiesc sa incercati si TEMP .E facut in R Moldova si este volume . M-au imbarligat baietii de la care iau sa incerc si asta si cum bugetul e praf, am zis sa incerc.Posted Image  
Nu e rau ( dar nu uitati ca eu sunt spurcat la branduri ) ,tarie medie (mai slab decat camel, dar mai tare ca light)dar la jumatate din bani .Fata de senator , sophiane , LD , etc cred ca e pe acolo ( nu bag mana in foc nu am mai cumparat de cand se aducea din Ungaria )si la calitate dar mult mai ieftin .
Pentru cei care incearca si nu le convine rog sa o lase pe mama in pace si sa zica direct . Am zis sa dau un sfat care pe unii iar ajuta .
Spor la injectat.
Salut, poti oferi mai multe detalii legat de sursa?
telefon contact, email, site, locatie?
Multumesc

#4839
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

 unic635, on 13 noiembrie 2022 - 16:50, said:

Salut, poti oferi mai multe detalii legat de sursa?
telefon contact, email, site, locatie?
Multumesc
Ce site ? La baietii care vand virginia , drum ,pueblo etc .Nu stiu de unde esti dar vezi ce au cei de pe linga R Moldova . Mai zilele trecute aparuse o postare cu 20 /ron pachet ceea ce este cam scump si la care am si raspuns  , dar vad ca au disparut amandoua postarile ......Vreun moderator o fi socotit ca nu e Ok ? Eu am luat in B cu 90ron/cutie 180gr ,deci trebuie sa fie mai ieftin de atata.

#4840
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020
Astazi a venit coletul cu senator golden de la tabaco.ro și vad ca au schimbat calitatea tutunului, nu mai este mizerabil și are umiditatea foarte bună pentru injectat, nu am mai găsit cioate sau praf prin el, este destul de curat și are un gust plăcut, sper sa rămână asa și pe viitor

#4841
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013

 wurtzeck, on 14 noiembrie 2022 - 05:52, said:

Ce site ? La baietii care vand virginia , drum ,pueblo etc .Nu stiu de unde esti dar vezi ce au cei de pe linga R Moldova . Mai zilele trecute aparuse o postare cu 20 /ron pachet ceea ce este cam scump si la care am si raspuns  , dar vad ca au disparut amandoua postarile ......Vreun moderator o fi socotit ca nu e Ok ? Eu am luat in B cu 90ron/cutie 180gr ,deci trebuie sa fie mai ieftin de atata.
90 ron 180 g m -ar coafa eu de 2 ani folosesc tutun la punga silverado in amestec cu turner sau de rulat. Nu locuiesc in tara dar cand mai vin acasa imi iau 5-600 grame. Aici e aprox 15e un pachet sau 8 e romanesti, tutun rulat 18 e 30 g. M ar ajuta un contact ceva , nu sunt din Bucuresti, de sarbatori am sa fiu in jud Olt, de asta m ar ajuta un detaliu, ctc ceva poate trimit prin curier, sau chiar si Bucuresti , rog pe cineva sa ridice. din ce am gasit eu pe net e ceva TEMP doar pe okazii la 27 lei 30 g. Mersi

#4842
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

 unic635, on 19 noiembrie 2022 - 14:06, said:

90 ron 180 g m -ar coafa eu de 2 ani folosesc tutun la punga silverado in amestec cu turner sau de rulat. Nu locuiesc in tara dar cand mai vin acasa imi iau 5-600 grame. Aici e aprox 15e un pachet sau 8 e romanesti, tutun rulat 18 e 30 g. M ar ajuta un contact ceva , nu sunt din Bucuresti, de sarbatori am sa fiu in jud Olt, de asta m ar ajuta un detaliu, ctc ceva poate trimit prin curier, sau chiar si Bucuresti , rog pe cineva sa ridice. din ce am gasit eu pe net e ceva TEMP doar pe okazii la 27 lei 30 g. Mersi
La banii aia chiar nu merita . pai nu costa atat (la ei ) nimic .Golden virginia la 30gr e 22-23 ron ,acum de cand au disparut alea de 50gr .Nu trimit prin posata ca am vrut eu pt un prieten din Brasov si nu au vrut  . A trebuit sa le iau eu sa i le pun la curier .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate