Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4937 replies to this topic

#4861
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2020
An nou fericit .....referitor la Powermatic 3 +  ...cam la 10000 de tigari de desfacut suruburile ( bineinteles dupa ce iese din garantie ....eu am avut 6 luni garantie la el ) si suflat cu aer comprimat.....

#4862
aCristescu87

aCristescu87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.02.2020
Salutare si La multi ani!

A incercat cineva aceste tigari de foi https://www.tuburiap...sic-red-100-buc

#4863
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
niste tuburi care face tigara mai lite imi recomandatsi mie,multumesc

#4864
SDV

SDV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.01.2007
Rothmans multifilter sau alte marci de tuburi multifilter.

#4865
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
multumesc de raspuns

Edited by mihaiLLL, 08 February 2023 - 17:59.


#4866
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Am mai spus, este ultima data cand spun.

Este disponibil putin peste1 kg de tutun foite rezultate din tigarile de foi.
L-am adunat si pastrat inchis in pungi (vezi foto) si intr-o cutie (aroma de vanilie, miroase foarte bine) pentru un amic care voia sa il toace.
Nu il mai vrea, iar eu cu toate ca ma tenta ideea, nu am timp de asa ceva.

Prin urmare, urgent, cat se poate de urgent (maxim 10 zile), daca este cineva care le vrea (Bucuresti), sa lase un mesaj privat pentru a discuta cum intra in posesia lor.

In lipsa unui doritor, cu certitudine va ajunge la gunoi.

Multumesc.

Attached Files

  • Attached File  t1.jpg   262.33K   65 downloads
  • Attached File  t2.jpg   311.76K   63 downloads

Edited by radudd, 11 March 2023 - 09:51.


#4867
osadrian

osadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.05.2007

View Postradudd, on 11 martie 2023 - 09:51, said:

Am mai spus, este ultima data cand spun.

Este disponibil putin peste1 kg de tutun foite rezultate din tigarile de foi.
L-am adunat si pastrat inchis in pungi (vezi foto) si intr-o cutie (aroma de vanilie, miroase foarte bine) pentru un amic care voia sa il toace.
Nu il mai vrea, iar eu cu toate ca ma tenta ideea, nu am timp de asa ceva.

Prin urmare, urgent, cat se poate de urgent (maxim 10 zile), daca este cineva care le vrea (Bucuresti), sa lase un mesaj privat pentru a discuta cum intra in posesia lor.

In lipsa unui doritor, cu certitudine va ajunge la gunoi.

Multumesc.
Salut ,  

Sunt inetresat.

#4868
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2020
dar de ce nu folosesti frunzele?

iti cade jarul ?....eu le folosesc...ce am desfacut de pe tigari  las la uscat dupa care le sfarm peste tutun  ......ptr ca daca as folosi numai firicel imi ies tigarile cam " creioane " si trag greu din ele.

#4869
aCristescu87

aCristescu87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.02.2020
Salut,

Am si eu o intrebare, se pare ca forumul mai prinde viata, tacut pe aici in ultima perioada :)

Am acasa mai multe tigari de foi din care tot fac mixuri dar pana acum nu am incercat sa le mixez cu tutun de rulat, motivul este ca imi tot cade jarul si as vrea o recomandare la ce tutun de rulat sa cumpar care are firul mai lung.

1 - golden virginia

2 - mac baren

3 - Bali Shag

Ma gandesc sa pun tutunul de rulat in capatul tigari dupa care sa pun tutunul din tigari de foi pana la filtru, sper ca m-am facut inteles.

#4870
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 08.09.2019
Si eu folosesc tutun din tigarile de foi dar nu cade jarul niciodata. E posibil sa ai problema asta din cauza aparatului cu care injectezi, daca este din cel cu arc sau a densitatii tutunului din tub, daca nu este distribuit uniform sau nu pui suficient tutun.
In ceea ce priveste tutunul de rulat, toate sortimentele pe care le-am incercat sunt de calitate, fine si aromate. Informatii specifice poti afla de pe topicul de rulate, cei de acolo cunosc mai bine caracteristicile marcilor de tutun.

#4871
flavyus1987

flavyus1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.04.2006
Va salut,
Aveti o sursa de actualitate pentru tutun de injectat de calitate?
Folosesc PM3+ pe nivel minim al densitatii cu tutun "kent" vrac la galeata.
Tutunul este light, perfect petru mine, dar necesita tualetat( de bete,cotoare) si chiar umezit cu propilenglicol+aroma virginia  pentru a-l tine legat cat de cat pentru ca se usuca in tigara si se goleste tubul in pachet.
Aromatizarea cu solutia respectiva ii da un gust precum tigarile din comert si irita putin.
Cel putin tutunul nu este puturos iar mirosil nu persista in masina sau in casa cum se intampla la tigarile din magazin.

#4872
zgm

zgm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2010
Buna ziua, o intrebare pentru cunoscatori in aproximativ 2 saptamani voi merge la turci si ma gandeam sa imi iau tutun am vazut ca au pungi sigilate la 1kg dar nu stiu exact ce tutune este cum sunt cu marcile am vazut ca ar fi watson si alte nume de ale lor eu fumez senator white aveti idee ce tutun e mai bun si asemanator ca si tarie ? Va multumesc!

#4873
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007

View Postzgm, on 28 aprilie 2023 - 13:38, said:

Buna ziua, o intrebare pentru cunoscatori in aproximativ 2 saptamani voi merge la turci si ma gandeam sa imi iau tutun am vazut ca au pungi sigilate la 1kg dar nu stiu exact ce tutune este cum sunt cu marcile am vazut ca ar fi watson si alte nume de ale lor eu fumez senator white aveti idee ce tutun e mai bun si asemanator ca si tarie ? Va multumesc!
Cel deschis la culoare e mai slab.

#4874
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 08.07.2021

View Postflavyus1987, on 23 martie 2023 - 11:25, said:

Va salut,
Aveti o sursa de actualitate pentru tutun de injectat de calitate?
Folosesc PM3+ pe nivel minim al densitatii cu tutun "kent" vrac la galeata.
Tutunul este light, perfect petru mine, dar necesita tualetat( de bete,cotoare) si chiar umezit cu propilenglicol+aroma virginia  pentru a-l tine legat cat de cat pentru ca se usuca in tigara si se goleste tubul in pachet.
Aromatizarea cu solutia respectiva ii da un gust precum tigarile din comert si irita putin.
Cel putin tutunul nu este puturos iar mirosil nu persista in masina sau in casa cum se intampla la tigarile din magazin.
Esti multumit de tutunul la galeata?Poti sa imi dai un nr de contact de unde il ei..

#4875
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2020

View Postzgm, on 28 aprilie 2023 - 13:38, said:

Buna ziua, o intrebare pentru cunoscatori in aproximativ 2 saptamani voi merge la turci si ma gandeam sa imi iau tutun am vazut ca au pungi sigilate la 1kg dar nu stiu exact ce tutune este cum sunt cu marcile am vazut ca ar fi watson si alte nume de ale lor eu fumez senator white aveti idee ce tutun e mai bun si asemanator ca si tarie ? Va multumesc!

ce ai mai facut cu tutunul de la turci?ai reusit sa iesi cu el ?cum este calitativ?

#4876
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007
Se pare ca topicul asta a intrat in hibernare.

#4877
victhor75

victhor75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.02.2011

View Postdidi_yo, on 09 iunie 2023 - 22:24, said:

Se pare ca topicul asta a intrat in hibernare.
Doamne ajuta! Poate este un semn bun, adica multi s'au lasat de fumat! Posted Image
Sau poate sunt ca mine, adica... nimic nou care merita postat!

#4878
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020
A încercat cineva noile țigări de foi Senator Torpedo CLASSIC și White produse în Germania?
Eu acum fumez țigări de foi Zimbru și as dori sa comand și senator torpedo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate