Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8334 replies to this topic

#7759
pakomusicromania

pakomusicromania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 26.01.2015
Am instalat și eu EMUI12. Bateria se duce mai repede, bara de notificări e super enervantă. Voi reveni cu drag la 11. Nu aduce nimic nou și bun. Doar 4 GB în plus cât ocupă spațiu. Parerea mea. :)

#7760
rzvni

rzvni

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 26.02.2021
Pentru mine este excelent emui 12. A separa notificările și panoul de control care stăteau înghesuite e mult mai util. Meniu, aplicații, nu am observat nimic care sa ma deranjeze. Părerea mea.

#7761
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Nu ocupa 4GB in plus, stai linistit.

#7762
andif95

andif95

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2022
Bună seara.. Am și eu o problema cu al meu p30 pro. Microfonul, în apel, îmi funcționează după 5 secunde fix.. Indiferent de apel, fix în secunda 6 începe sa ma audă persoana cealaltă. Pana acolo, nu se aude nimic. Asta se întâmplă de la ultimul update. Ca idee, am încercat factory reset și am schimbat și microfonul. A mai pățit cineva?

#7763
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Cum sa schimbi microfonul asa aiurea?
Operator? VoLTE? VoWiFi?

#7764
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,117
  • Înscris: 04.08.2007
Eu am avut o problema asemănătoare, se auzea la începutul convorbirii dar apoi se pierdea, nu mai eram auzit. S-a schimbat modulul de încărcare și s-a rezolvat. Care e legătura între modulul de încărcare și microfon nu știu.
Probabil la tine nu are legătură cu ultimul update, e simpla coincidenta.

#7765
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Modulul de incarcare? Din cateva vazusem in dezasamblari, este un cablu flexibil intre mainboard si o placa secundara jos, care totodata are atasat conectorul USB.
Acea placa de langa modulul de incarcare include si microfonul.

Adica nu am vazut legatura intre modulul de incarcare si placuta cu microfonul, in afara de cablul flexibil care se separa in Y catre cele doua.
Dar da, schimbarea acelei placute, adica a microfonului poate rezolva. Insa intai un factory reset poate rezolva ceva... Adica ar fi prima chestie de testat.

La fel, intra in MyHuawei sau cum se numeste la Depanare, sa ruleze o serie de teste, inclusiv separat pentru microfon sus/jos.

#7766
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,117
  • Înscris: 04.08.2007
Pe hârtia cu care l-am luat din service asa scria, schimbare modul încărcare.
Curios este faptul ca la orice test (în myhuawei sau cu alte programe) microfonul părea sa funcționeze normal.
Doar în convorbiri, după un timp variabil de la inițializarea unui apel cei cu care vorbeam se plângeau ca nu ma aud sau ca ma aud cu întreruperi.

#7767
secarica

secarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 11.03.2003
De curiozitate – a încercat cineva dintre cei cu una dintre problemele apărute la microfonul telefonului să folosească, chiar și numai de test, o cască cu microfon, fie cu fir, fie bluetooth ?

#7768
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Acum sa actualizat la versiunea 134

#7769
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Exista vreo posibilitate sa scap de softul Orange care s-a instalat forțat după ce-am pus in telefon un sim orange?

#7770
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,828
  • Înscris: 07.06.2014
nu

#7771
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009

 NikoroB, on 05 iunie 2022 - 20:31, said:

Exista vreo posibilitate sa scap de softul Orange care s-a instalat forțat după ce-am pus in telefon un sim orange?
De curiozitate, cu ce te deranjează? Nu e invaziv, nu consumă cine știe ce, doar se asigură că telefonul tău are setările potrivite și comunică optim cu rețeaua...

P.S. Da, îl am și eu chiar de la început, absolut nici o problemă!

#7772
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 28.11.2001
Probabil simul Orange a stat doar temporar în telefon.

#7773
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 27.02.2012

 NikoroB, on 05 iunie 2022 - 20:31, said:

Exista vreo posibilitate sa scap de softul Orange care s-a instalat forțat după ce-am pus in telefon un sim orange?
Și pe mine mă enervează chestia asta...dar n-am găsit rezolvare. Nici prin HiSuite nu-ți mai bagă varianta curată.
Eu sunt pe Digi și nu are ceva special. Când aveam P20 Lite am ținut câteva zile un SIM de Vodafone și m-am trezit cu varianta de soft modificată. Acum, dacă bag alt SIM, am grijă să opresc orice ține de actualizare.

 crislacor, on 05 iunie 2022 - 22:49, said:

De curiozitate, cu ce te deranjează? Nu e invaziv, nu consumă cine știe ce, doar se asigură că telefonul tău are setările potrivite și comunică optim cu rețeaua...

P.S. Da, îl am și eu chiar de la început, absolut nici o problemă!
Pe mine, sincer, mă deranja vizual „Aplicații și setări Vodafone”Posted Image  și parcă veneau mai greu versiunile noi (plus că nu era aceeași terminație: exemplu, .134 la softul curat, .136 la cel de Vodafone).

#7774
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Acel pachet dispare doar la factory reset.

#7775
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009

 jully1994, on 06 iunie 2022 - 19:12, said:

(...)
Pe mine, sincer, mă deranja vizual „Aplicații și setări Vodafone”Posted Image  
Eu am băgat toate chestiile de la operator într-un folder mare (alături de alte chestii mai puțin interesante), așa că nu le văd! Și dacă nu le văd, nu mă deranjează...Posted Image

 jully1994, on 06 iunie 2022 - 19:12, said:

și parcă veneau mai greu versiunile noi (plus că nu era aceeași terminație: exemplu, .134 la softul curat, .136 la cel de Vodafone).
Na, ăsta nu știu dacă nu e piticuț pe creier!Posted Image În plus, actualizările de Android îs una, actualizările de operator îs alta! Cel puțin la mine, pe Orange, așa e, fiecare soft cu numărul lui. Și, în definitiv, atîta timp cît telu' funcționează ca-n prima zi, ce treabă am eu cu ce versiune de soft s-a încălțat...?Posted Image

Edited by crislacor, 07 June 2022 - 08:04.


#7776
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 28.11.2001

 Znevna, on 07 iunie 2022 - 07:57, said:

Acel pachet dispare doar la factory reset.
Poate mă înșel, dar aș zice că nu dispare, având în vedere cum apare. Eventual la un downgrade de firmware.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate