Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

YOLA Residence zona Pacii

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
AndreeaPD

AndreeaPD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.06.2019
Au un grup pe fb unde pun diverse informatii. Chiar yola residence se numeste.

Cat despre partea cu " groapa de gunoi", asta e in orice spatiu verde din bucuresti. Si verde, e verde, indiferent ca sunt brazi, pomi sau boscheti.  Daca vrem sa luam un apartament , ne asumam ca e intr-un cartier cu blocuri si daca deschidem geamul nu avem cine stie ce priveliste mare. Din ce am inteles de la ei , nu se va ajunge ca in militari residence, terenul acela din fata, plin de copaci, este al primariei si nu vrea sa il vanda inca nimanui .

#20
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,562
  • Înscris: 09.09.2017
Inca. :)

#21
BiancaNdr

BiancaNdr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.06.2019
Hello.
Constructia a avansat, parcarea s-a marit. Au inceput la al doilea bloc.
Eu am renuntat la ei deoarece am gasit altceva in alta parte - mai scump dar la parter cu gradina asa cum imi doream.
Ce am mai aflat, am apucat sa rezerv un ap cu 2 camere la Yola, insa dupa ce am anuntat ca nu mai cumpar, mi-au inapoiat toti banii in termen de 1 saptamana. Balcoanele vor avea peretele de sticla, spatiul de langa bloc numit spatiu verde, nu este o groapa de gunoi in adevaratul sens al cuvantului, poate fi numit un teren lasat in paragina si cam atat.
In ceea ce priveste planul primariei, in curtea acestui complex, in fata primului bloc, va fi montat un stalp de sustinere al unui pod care face legatura din ce am inteles cu sos preciziei parca, nu mai stiu exact. Insa ei nu au primit aprobare de la primarie sa faca parcul din fata blocului mai mare datorita acestui proiect pe care primaria il are in vedere in urmatorii 10-15 ani.
O prietena de-a mea a dat deja avansul pt un ap acolo si daca mai aflu detalii, va anunt. Termenul de mutare s-a restabilit si ajunge pana in mai-iunie pentru faza 1.

#22
RaicuDaniel

RaicuDaniel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2019

View PostBiancaNdr, on 15 octombrie 2019 - 16:47, said:

Hello.
Constructia a avansat, parcarea s-a marit. Au inceput la al doilea bloc.
Eu am renuntat la ei deoarece am gasit altceva in alta parte - mai scump dar la parter cu gradina asa cum imi doream.
Ce am mai aflat, am apucat sa rezerv un ap cu 2 camere la Yola, insa dupa ce am anuntat ca nu mai cumpar, mi-au inapoiat toti banii in termen de 1 saptamana. Balcoanele vor avea peretele de sticla, spatiul de langa bloc numit spatiu verde, nu este o groapa de gunoi in adevaratul sens al cuvantului, poate fi numit un teren lasat in paragina si cam atat.
In ceea ce priveste planul primariei, in curtea acestui complex, in fata primului bloc, va fi montat un stalp de sustinere al unui pod care face legatura din ce am inteles cu sos preciziei parca, nu mai stiu exact. Insa ei nu au primit aprobare de la primarie sa faca parcul din fata blocului mai mare datorita acestui proiect pe care primaria il are in vedere in urmatorii 10-15 ani.
O prietena de-a mea a dat deja avansul pt un ap acolo si daca mai aflu detalii, va anunt. Termenul de mutare s-a restabilit si ajunge pana in mai-iunie pentru faza 1.


Felicitari pentru achizitie, sa fie intr-un ceas bun.

Cat despre informatiile furnizate, ele nu sunt intocmai cu realitatea, o sa incerc sa clarific un pic situatia.

1. Termenul pentru blocul 1, este acelasi 20 Decembrie + 5 luni gratie (termen de gratie luat in calcul pentru documentatie, racorduri si mici posibile intarzieri) - asa a fost de la inceput si nu s-a modificat nimic pe parcurs.
2. In zona din fata blocului 1, partea estica a constructiei, acolo unde amenajam parcul de 2500 MP, este prevazut ca la momentul in care POSIBILUL drum express-rapid, menit sa lege centura bucurestiului cu proiectul care acum se afla in zona Ciurel sa devina realitate - avem obligatia sa cedam parte din terenul parcului pentru un drum adiacent care sa ajunga la acest POSIBIL drum express. Nu este vorba de nici un picior de pod in fata blocului, nu stiu de unde aceasta informatie. Sper ca proiectul cu drumul express sa fie unul viabil, desi nu il vad pus in practica in urmatorii 15 ani
3. Terenul liber din partea nordica a blocului - cel despre care, jumatate din oamenii de bine din aceasta comunitate l-au numit groapa de gunoi(va pot atasa poze, este un teren liber cu copaci si iarba)... este teren liber tocmai pentru ca acolo se preconizeaza sa apara acel drum express. Cealalta jumatate a oamenilor de bine din aceasta comunitate, a zis ca acolo se vor construi blocuri... terenul este neconstruibil, tot din cauza acelui proiect de drum express, deci nici aceasta varianta nu este de luat in calcul.

...daca aveti nevoie de informatii, doar intrebati - suntem amabili si raspundem :)

#23
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

View PostRaicuDaniel, on 11 noiembrie 2019 - 11:27, said:


...daca aveti nevoie de informatii, doar intrebati - suntem amabili si raspundem Posted Image
Cum ar putea fi gata blocul 1 in perioada mentionata in conditiile in care acum 1 sapt am trecut pe acolo si nu se ridicasera inca toate nivele. Nici vorba de finisaj exterior da' pai interior, unde dureaza cel mai mult?

#24
RaicuDaniel

RaicuDaniel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2019

View Postmannyx92, on 12 noiembrie 2019 - 16:02, said:

Cum ar putea fi gata blocul 1 in perioada mentionata in conditiile in care acum 1 sapt am trecut pe acolo si nu se ridicasera inca toate nivele. Nici vorba de finisaj exterior da' pai interior, unde dureaza cel mai mult?

Posibil sa faceti o confuzie cu alt proiect. Blocul 1, este finalizat in faza de structura de aproximativ o luna.
Zidaria este la etajul 10, instalatiile electrice si sanitare la etajul 7, sapele la etajul 6, glet pana la etajul 4, tamplarie pana la etajul 9.
In acest moment se lucreaza la fatada...
Va asteptam la o vizita pentru a va convinge...

#25
spanzuratu

spanzuratu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2020
De ce nu zice nimeni nimic de faptul că miroase chimic in zona? Ba de la turbo mecanica ce se afla foarte aproape, ba de la incineratorul de deșeuri medicale stericyle, ba de la groapa de gunoi iridex sau și mai aproape de la statia de epurare... O mizerie de zona. Fugiți!

#26
ClaudiuI

ClaudiuI

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2021
Mai are cineva un update in 2021 despre complexul asta?

#27
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017

View Postspanzuratu, on 01 iunie 2020 - 21:12, said:

De ce nu zice nimeni nimic de faptul că miroase chimic in zona?
Pai cine sa zica? Dezvoltatorii interlopi, parte din mafia imobiliara a acestei minutate capitale de 2 bani supranumita si BuCUResti ?
Astia ar fi in stare s-o vanda si pe ma-sa pt niste extra cash.

Edited by Cool_Kick, 06 February 2021 - 23:50.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate