Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Rakuten TV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#127
uzzydan

uzzydan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 11.01.2009
Eu tot nu reusesc sa fac nimic cu acest Rakuten Tv. Am la tara un smart Samsung model 2015. Am instalat aplicatia din magazinul de aplicatii Samsung, dar tot nu imi da canalele libere... Ce sa fie, ce sa fie????

#128
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,420
  • Înscris: 06.11.2014
Inseamna ca nu e pe lista tv-urilor suportate. Poate pe viitor va fi, desi ma indoiesc (HBO deja si-a retras aplicatia de pe Tizen-ul din 2015).

#129
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 26.12.2015
Au intrat si sunt disponibile pt. inchiriere: House of Gucci(12,99 lei - SD/HD/4K) si The Last Duel(10,90 lei - SD, 15,90 lei - HD/4K).

#130
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 11.08.2019
Am văzut că au prețuri bune pe partea de închiriere, dar din ce am testat titlurile alea gratuite titrarea e cam praștie... După ce că nu e prea lizibilă, uneori pare scrisă cu picioarele. :))

#131
pokemon_diana

pokemon_diana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 21.01.2008
au aparut canale tv la liber pe android tv pe Philips

#132
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Mai nou sunt 8 canale Stingray la liber. :D

Edited by KLM2009, 07 March 2022 - 23:01.


#133
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 31.08.2007
Publicitate in romana mai au? N-am mai intrat in Rakuten de cand am PlutoTV...

#134
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 26.12.2015
A intrat Spider-Man: No Way Home, inchiriere:
- SD - 10 lei;
- HD - 13 lei;
- 4k - 15 lei.

#135
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Pentru prima data am inchiriat un film ( spiderman 2021) si imaginea in 4k este imbatabila! Legal vorbind, merita toti banii. 15 lei pentru 48 de ore

#136
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013

View Postjohnflorin, on 04 aprilie 2019 - 10:59, said:

Pai nu inteleg cat loc iti ocupa in casa un film cumparat digital Posted Image

De ex. in lista Rakuten sunt destule filme pe care le am deja in colectie pe BluRay sau as vrea sa mi le iau, tocmai pt. ca imi place sa le vizionez in mod repetat - seria Alien, seria Die Hard, seria 28 x Later, seria Jurassic Park, seria Back to the Future, ca sa nu mai zic de filme de Wes Anderson, Mike Judge, fratii Coen, Scorsese, Gilliam. Astea sunt filme care oricand mi-ar face o seara mai placuta, deci le-as cumpara.  

Cat despre filme vechi, suna un prieten care traieste intr-un mare oras civilizat al lumii si zi-i sa-ti faca cont gratuit la Kanopy in baza cardului de la biblioteca publica de acolo, ai pe Kanopy lipsa de political correctness cat cuprinde, de la filmele lui Riefenstahl sau Eisenstein la giallo si alte bunatati Posted Image

Le am din surse ,,underground,, nu de pe Kanopy. Oricum filmele lui Eisenstein, Leni sau Birth of a Nation ( a lui Griffith, nu mizeria recentă, la care nu m-am obosit să mă uit) rămân capodopere, indiferent ce zic politrucii de azi și sunt sigur că în viitorul mai apropiat sau mai îndepărtat vor fi reevaluate!

View PostMrMxyzptlk, on 26 iulie 2019 - 18:53, said:

Nu avem preturi preferentiale nici la Netflix, nici la Amazon, nici la filme blu-ray, nici la jocuri, nici la muzica la absolut nimic cand vine vorba despre continut media cu distributie internationala. De ce am avea tocmai aici? La cinema te costa 20-30 de lei depinde de cinema. Unde vrei tu filme la 3 lei? Sigur, mi-ar placea insa realitatea imi spune ca nu prea este asa. Si cand pentru un film nou pe blu-ray platesti 80 de lei, aceeasi film pe inchirie digitala este okay pentru 10 lei spun eu ... Dar na, pana cand nu dispare mentalitatea de ce sa platesc cand gasesc pe torrent este absolut indiferent daca e 1 leu, 3 lei, 10 lei sau 100 de lei. 90% dintre cei care vor sa vada filmul tot n-o sa plateasca. De aceea serviciile de calitate ne evita.

E o politică discriminatorie, adică plătesc cât un occidental sau american, dar titlurile pentru Românica sunt mult mai puține. Dacă bagă pretextul că e greu de subtitrat tot, să le facă accesibile în engleză, oricum cine are un VPN bun îi fentează. Eu nu îi condamn pe pirați, atât timp cât ai politica asta, că esticii sunt oamenii de mâna a 2 a, buni numai de jumulit. Ține cont de venituri, de puterea de cumpărare. Dacă ăia au salarii de 5-10 mai mari, nu cred că ar fi căzut cerul pe alde Netflix să ofere abonamente în Est cu 50% mai mici, și atunci aș fi primul care aș condamna pirateria!

#137
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Pirateria poate nu era de condamnat acum 10 ani cand chiar nu aveai alternative insa acum nici nu trebuie adusa in discutie cand ai la dispozitie Rakuten pentru inchiriere si Netflix, Hbo Max, Prime Video, Disney in curand. Pana la urma firmele astea nu sunt de binefacere, inteleg ce zici insa pe Netflix tot atat il costa sa faca un film, indiferent ca e disponibil in USA,Romania sau Vietnam. Pe principiul asta nimeni nu si-ar cumpara iPhone, si totusi foarte multa lume il cumpara chiar daca el costa cat 2 salarii medii pe economie si nu vad pe nimeni sa acuze de discriminare ca pretul lui din USA pana in Romania trece prin 2 conversii total nefavorabile noua. Iar exceptand Netflix-ul, restul au preturi decente, sub pretul unui pachet de tigari, sub pretul unui burger sau 2,3 beri mai bune, si astea le consumam fara sa ne punem nici un fel de intrebare raportata la venitul nostru de estici.

#138
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009
În sfârșit am reușit să găsesc o versiune este vorba de4.3.0 care să-mi funcționeze pe un tv cu android ,care sa redea și canale live este ok

#139
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009

View Postmarcel201, on 04 aprilie 2022 - 09:40, said:

Pirateria poate nu era de condamnat acum 10 ani cand chiar nu aveai alternative insa acum nici nu trebuie adusa in discutie cand ai la dispozitie Rakuten pentru inchiriere si Netflix, Hbo Max, Prime Video, Disney in curand.

Dpmdv exista continut cat sa ne acopere toate orele de trezire, dar tot lipseste un provider de VOD cu f. mult continut, cum are de ex. Apple in tarile mai civilizate...daca vreau sa vad ceva ce nu exista pe serviciile de streaming sau pe Rakuten, tot sursele "gri" raman baza.

Etic nu mi se pare o problema cat timp chiar nu e nimeni care sa-mi vanda/inchirieze respectivul film in RO.

#140
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 26.12.2015
Au intrat:
  • Jungle Cruise (inchiriere: SD - 10,90 lei/HD - 15,90 lei);
  • Ghostbusters: Afterlife (inchiriere: SD - 10 lei/HD - 13 lei/4K - 15 lei).


#141
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013

View Postmarcel201, on 04 aprilie 2022 - 09:40, said:

Pirateria poate nu era de condamnat acum 10 ani cand chiar nu aveai alternative insa acum nici nu trebuie adusa in discutie cand ai la dispozitie Rakuten pentru inchiriere si Netflix, Hbo Max, Prime Video, Disney in curand. Pana la urma firmele astea nu sunt de binefacere, inteleg ce zici insa pe Netflix tot atat il costa sa faca un film, indiferent ca e disponibil in USA,Romania sau Vietnam. Pe principiul asta nimeni nu si-ar cumpara iPhone, si totusi foarte multa lume il cumpara chiar daca el costa cat 2 salarii medii pe economie si nu vad pe nimeni sa acuze de discriminare ca pretul lui din USA pana in Romania trece prin 2 conversii total nefavorabile noua. Iar exceptand Netflix-ul, restul au preturi decente, sub pretul unui pachet de tigari, sub pretul unui burger sau 2,3 beri mai bune, si astea le consumam fara sa ne punem nici un fel de intrebare raportata la venitul nostru de estici.

Am HBO MAX prin Digi la același preț la care aveam mizeria de HBO GO ( e o diferență...) Ăștia de ce pot avea un preț relativ decent? Rakuten și Netflix practică prețuri exagerate la ce oferă unui român mai degrabă mai mult decât mai puțin pauper, mai ales cu inflația din ultima vreme. Sunt oameni care chiar vor să intre în legalitate, dar nu li se permite. Așa cum sunt unii care vor pirata și dacă va fi Netflix 50 de bani pe an! În plus Netflix nu e disponibil prin Digi și eu nu am și nu vreau card.

Edited by helioglobalus, 20 April 2022 - 17:05.


#142
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Bine ca tu nu esti majoritatea,
Rakuten mi se pare ca practica niste preturi foarte bune, adica sa inchiriezi un blockbuster 4k cu 10-15 lei sa-l vezi acasa cu familia. Pai o iesire la cinema iti scoate 100 lei din buzunar lejer pentru 2-3 persoane plus snacksuri si bauturi.

#143
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 11.08.2019
Plus că-l poți revedea de câte ori vrei in alea 48h, dacă nu mă înșel.

#144
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007

View Postmarcel201, on 20 aprilie 2022 - 22:26, said:

Bine ca tu nu esti majoritatea,
Rakuten mi se pare ca practica niste preturi foarte bune, adica sa inchiriezi un blockbuster 4k cu 10-15 lei sa-l vezi acasa cu familia. Pai o iesire la cinema iti scoate 100 lei din buzunar lejer pentru 2-3 persoane plus snacksuri si bauturi.
totusi, hbo max ofera mult mai mult la bani considerabili mai putini si fara limita de 48 de ore. din acest motiv Rakuten nu este inca o optiune pentru mine
(dune, batman, matrix pentru inceput)

Edited by kato1, 21 April 2022 - 10:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate