Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Rakuten TV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#145
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Decat sa dau 15 lei, tinand cont ca oricum e in aceeasi zi si la matusa din America, prefer sa-mi iau floricele de aia 15 lei. Daca era 3-5 lei intelegeam, pentru SD-HD-4K, dar sa dau 15 lei, du-te ba de aici. Cu 15 lei imi iau filmbox+ doua luni si ies mai castigat, desi tot optiunea cu porumb de floricele de 15 lei si am floricele sa-mi ajunga un an.

#146
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 05.07.2007
:) chestie de prioritati........... decat sa dau 15 lei sa vizionez un film in 48 de ore, prefer sa dau 15 lei sa vad mai multe cand doresc eu. asta e, prefer sa maximizez beneficiile cu aceeasi suma de bani.

#147
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 SynOfficial, on 21 aprilie 2022 - 15:53, said:

Decat sa dau 15 lei, tinand cont ca oricum e in aceeasi zi si la matusa din America, prefer sa-mi iau floricele de aia 15 lei. Daca era 3-5 lei intelegeam, pentru SD-HD-4K, dar sa dau 15 lei, du-te ba de aici. Cu 15 lei imi iau filmbox+ doua luni si ies mai castigat, desi tot optiunea cu porumb de floricele de 15 lei si am floricele sa-mi ajunga un an.
Eu nu inteleg cum ar fi posibil sa ai filme la pret de-o cafea la tonomat.

#148
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Intrebarea e asa, ce prefera? Sa le dau 5 lei sau sa nu le dau nimic si sa mi le iau singur? Eu cred ca varianta cu 5 lei e mai buna pentru ei decat nimic. 15 lei pentru un film pe streaming e prea mult, pentru DVD/Bluray merge, dar pe streaming la bitrate 4000 du-te de aici.

#149
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Nu prea gasesti bluray-uri serioase la 15 lei, sau oricum nu un film recent/mainstream. Deci 15 lei pentru un film recent si popular e un pret chiar ok (vad ca Top Gun Maverick e 9.99, vorbim totusi de un film foarte popular din 2022). La cele mai vechi ai preturi de 7.99-10.99 lei, care iar mi se par preturi rezonabile.

Am abonamente la Netflix 4K, HBO Max, Disney+, MUBI ... si tot ma mai uit ocazional si la Rakuten. Ba as zice ca vad mai multe filme pe Rakuten decat pe Disney+ de exemplu. La un moment dat aveam si la Prime, dar chiar nu prea aveam ce vedea pe-acolo asa ca am renuntat. Personal as prefera sa am o singura platforma cu foarte multe titluri si sa platesc per view ... acum sunt pe 5 platforme, mai cumpar si Bluray-uri, ajung sa dau oricum peste 100 de lei pe filme pe luna si tot nu gasesc tot ce vreau sa vad. Si nu vad mai mult de 10 filme pe luna, deci tot la 10+ lei pe film ajung si acum. Macar la Netflix/HBO ma mai uit si la seriale/documentare.

Bine, nici filmele vechi si bune nu prea le gasesti pe blu-ray sub 40 de lei pe film. Am prins toata seria initiala Alien (primele 4 parti adica, ca stiu ca s-au mai facut ceva filme noi) la 4.5 lire sterline pe Amazon UK, dar asta e o exceptie. Sau seria western a lui Sergio Leone cu Clint Eastwood (The Good, the bad and the ugly, A fistful of dollars, For a few dollars more) la 11.5 lire sterline, care mi s-a parut un pret bun. Dar in general rar prind filme bune la sub 40 de lei per film.

#150
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
50 de lei un fim ce e prezent pe hbo max,pai dau domne 15 lei si vad mult mai mult

#151
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
La 50 de lei il cumperi definitiv, chiar daca dispare de pe platforme e al tau.

#152
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008
Ii merge cuiva aplicatia Viki pe tv?

#153
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 12.05.2005
Pe TV Sony cu Google TV(Android) merge.

#154
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Mie imi place modelul asta; nu vad mai mult de unu, maxim doua filme pe luna...Plateam netflix degeaba. SD e suficient de bun pentru mine

#155
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postbbox, on 04 octombrie 2023 - 06:41, said:

Pe TV Sony cu Google TV(Android) merge.
Da, acum merge si pe LG. A avut un delay de cateva ore dupa ce m-am autentificat.

#156
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View Postechoshoworacle, on 05 octombrie 2023 - 21:11, said:

Mie imi place modelul asta; nu vad mai mult de unu, maxim doua filme pe luna...Plateam netflix degeaba. SD e suficient de bun pentru mine
Si partea interesanta e ca aduc rapid filme noi, adica deja au Barbie, Indiana Jones 5, etc. Ok, filmele foarte noi si celebre nu sunt ieftine, dar daca te uiti in 2, iesi la pret de cinema.

#157
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006
nu am mai folosit aceasta aplicatie de ceva timp - sau nu stiu ce am facut>cred ca am sters-o si am descarcat-o din nou - acum cand intru in aplicatie , nu imi mai apare libraria cu filme , in schimb am acces la canale tv live - lucru inexistent in vechea aplicatie - si niste documentare si/sau seriale gratuite...
tv-ul este un Sony cu Android tv ...
Ma puteti ajuta cumva?

#158
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 02.02.2009

 daniel1976, on 06 octombrie 2023 - 08:49, said:

nu am mai folosit aceasta aplicatie de ceva timp - sau nu stiu ce am facut>cred ca am sters-o si am descarcat-o din nou - acum cand intru in aplicatie , nu imi mai apare libraria cu filme , in schimb am acces la canale tv live - lucru inexistent in vechea aplicatie - si niste documentare si/sau seriale gratuite...
tv-ul este un Sony cu Android tv ...
Ma puteti ajuta cumva?

Sunt in aceeași situație pe un TV TCL cu Android TV.
În schimb îmi funcționează pe alte modele de TV: un Hisense și un Samsung.

#159
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Trebuie să-mi găsesc 3-4 ore libere să mă uit la Oppenheimer; e vreo 12-13 lei, nu mai știu exact. După un timp văd că se ieftinesc

#160
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 eumorocanosul, on 06 octombrie 2023 - 10:14, said:



Sunt in aceeași situație pe un TV TCL cu Android TV.
În schimb îmi funcționează pe alte modele de TV: un Hisense și un Samsung.
Ați găsit soluția?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate