Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Inlocuirea tastelor unei tastaturi mecanice

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
flanker_88

flanker_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.09.2018
Buna seara!
Acum 9 luni am cumparat o tastatura mecanica HyperX Alloy Elite Cherry MX Brown.
Astazi am ramas cu tasta .> in mana, iar tasta ,< abia se mai tine, practic s-au rupt plasticele de pe tasta care o tineau. Am inlocuit una din taste cu una argintie 4$ cu care vine tastatura in pachet, dar arata si se simte ca naiba avand in vedere ca tastatura asta are tastele de marimi diferite.

In fine, desi nu mi-am pus intrebarea asta inainte de a trece la o tastatura mecanica, se gasesc taste de schimb?
Daca da, unde as putea gasi?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta pe site-uri de anunturi, poate vinde cineva vreuna defecta si o cumperi pentru piese.

#3
flanker_88

flanker_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.09.2018
Am gasit intre timp astea : https://www.amazon.c...s/dp/B07JDVG4RQ si am facut comanda la 108 lei.
O sa caut si pe olx poate gasesc asa de rezerva.
Oricum, personal nu recomand tastatura asta sub nici o forma, e adevarat ca apas si eu destul de tare, dar am la serviciu o cioarsa de 80 de lei "semimecanica" care tine de 2 ani fara nici o problema

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar atat ?
Primul computer a fost cumparat in 2003, cu toate perifericele.
Tastatura a functionat perfect pana in 2012.

#5
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
nene eu am tastatura ibm din 1996, la care scriu si azi.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,159
  • Înscris: 19.09.2005
nene aici vorbim de tastaturi mecanice... din_alea pentru gameri...

Edited by arg, 11 March 2019 - 22:35.


#7
flanker_88

flanker_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.09.2018
Aia de serviciu de 2 ani o am, ea tine in continuare, nu stiu pentru cat timp.

Vorba vine de gaming, am cumparat asta mai mult pentru faptul ca are "rola" de volum pe colt si e una disn tastaturile destul de mari si lejere, dar mi-am luat teapa la capitolul fiabilitate.
Mi se pare penibil sa nu tina tastele nici macar un an...as trimte cioarsa la garantie dar sigur o sa-mi spuna pc garage ca am dat eu prea tare in taste.

Edited by flanker_88, 11 March 2019 - 22:59.


#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 mediasick, on 11 martie 2019 - 22:12, said:

nene eu am tastatura ibm din 1996, la care scriu si azi.

Pai daca ai vreuna IBM sau Lenovo din alea cu care poti sa omori om daca ii dai cu ea in cap.. o vor folosi si nepotii tai peste 50 de ani in aceeasi parametri.
Am si eu una Lenovo.. , am pompat cu tzasnitoarea detergent lichid in ea, am spalat-o cu dusul,.. am clatit-o bine si e ca noua.

Edited by rosix, 11 March 2019 - 23:40.


#9
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
e fapt e chiar indicat sa schimbi la ceva timp tastatura pentru ca noile modele au asezarea de asa natura incat sa protejeze mainile , mai ales incheieturile...sunt tastaturi speciale pentru protejat mainile si alea costa , nu sunt tocmai o fita ci ceva necesar ....

#10
Marrjus

Marrjus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 19.01.2014
Incearca sa iei legatura HyperX. Mai greu sa o inlocuiasca pentru defect fizic dar cine stie :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate