Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Samsung Galaxy S10

  • This topic is locked This topic is locked
4177 replies to this topic

#127
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007
e ciudat cred ca e pentru prima data (daca nu ma insel) cand samsung lanseaza un telefon care in teste este mai slab decat ultimul model lansat de iphone .

practic xs max este din punct de vedere hardware peste S10 .

nu inteleg de ce nu au insistat pe treaba asta .chiar nu mai sunt capabili sa impinga partea hardware mai sus ca apple ? . mai lucreaza si impreuna cu snapdragon din 2 procesoare .. ambele praf.

stiu si sunt de acord ca testele sintetice nu au legatura cu realitatea ... dar totusi

de fiecare data iphone facea un model in sept , si depasea modelul de top samsung , apoi in primavara venea samsung care depasea modelul de top de la iphone .  acum samsung nu a putut .

bag mana in foc ca sunt  f f f f multi care vor fi influentati de testele de pe net Antutu , Geekbench etc , unde S10 este sub xs max .

camera , pare sa fie aceiasi ca la s9 + .. ceva nu e bine la samsung .

eram tentat sa vand S9+ meu ptr S10 .dar cred nu merita . ...cel putin nu acum .

#128
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.05.2013
La orange e oferta speciala la s10.

Attached Files



#129
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

View PostSerban001, on 22 februarie 2019 - 09:42, said:


Pai ce atata tam-tam,cum sa stie omul daca ii plac fara sa incerce?! tie iti plac? le-ai luat? Sau NU ?! Am inteles ca exista ca si in cazul iris scan'ului, sansa sa iti fie afectate urechile in timp datorita acelei tehnologii

In afi mie mi s-a oferit un fel de buy-back la telefon pt S10+ iar in baza lor de date, sunt a 234 persoana cu pre-comanda, si intru la promotie
A 234 în baza lor ?
Daca tot asa mai sunt cate 200 si la Altex, Vodafone ,Orange ,Emag... s-au ocupat deja cele 2000 de locuri in abia 2 zile...
Ca nu cred ca emag are 2000,Altex 2000 etc. Sunt 2000 pe tara. Zic eu.

#130
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014

View PostHelllBoy, on 22 februarie 2019 - 09:42, said:



Niciodata in teste un Android nu a fost peste Ios.Sunt sisteme diferite.

Acum cel putin Samsung se mai apropie ca valori de Apple.Au fost perioade unde statea mult mai rau.

#131
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/feenRe9fcww?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
daca e pe bune...nu prea e nimic schimbat

#132
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007

View Postlawrence74, on 22 februarie 2019 - 09:55, said:

Niciodata in teste un Android nu a fost peste Ios.Sunt sisteme diferite.

Acum cel putin Samsung se mai apropie ca valori de Apple.Au fost perioade unde statea mult mai rau.

in geekbench corect , dar in antutu , S9 este peste iphone x , au venit cu xs care s-a distantat rau , si S10 nu a putut sa tina pasul .

#133
Alekxxx23

Alekxxx23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 19.04.2017
Cred ca e vorba de primele 2000 de inregistrari in Samsung Members in perioada specificata, nu conteaza ordinea precomenzilor.

#134
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014

View PostHelllBoy, on 22 februarie 2019 - 10:02, said:



Tu ai incredere in aceste teste?Tu iti cumperi telefon sa-l pui in locul motorului la masina? 🤣Astfel de teste sunt fentate foarte usor de producatori mai ales in Antutu.

Conteaza experienta si ce poti face cu un astfel de telefon.

#135
Serban001

Serban001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 25.07.2014

View Postnarcis1974, on 22 februarie 2019 - 09:52, said:

A 234 în baza lor ?
Daca tot asa mai sunt cate 200 si la Altex, Vodafone ,Orange ,Emag... s-au ocupat deja cele 2000 de locuri in abia 2 zile...
Ca nu cred ca emag are 2000,Altex 2000 etc. Sunt 2000 pe tara. Zic eu.
Da sunt 2000 pe tara...dar baza lor de date este pe tara/promotie...sunt primele 2000 bucati importate ce au acele buds in cutie direct de la producator sa zic

#136
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
https://www.phoneare...LG-V40_id113914

#137
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Samsung Galaxy S10+ camera review
https://www.dxomark....-camera-review/

#138
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007

View Postlawrence74, on 22 februarie 2019 - 10:25, said:

Tu ai incredere in aceste teste?Tu iti cumperi telefon sa-l pui in locul motorului la masina? ��Astfel de teste sunt fentate foarte usor de producatori mai ales in Antutu.

Conteaza experienta si ce poti face cu un astfel de telefon.

nu  e vorba de a crede sau nu la mine , este vorba de forta bruta a cpu apple vs snapdragon/exynox . din pacate samsung nu o poate etala .

chiar ma uitam sa un speed test intre xs max si s9+ meu si sunt foarte linistit.

dar ma oftic cand vad practic aceiasi implementare de CPU si GPU pe 4-5-6-7 modele android . si samsung este cel mai slab dintre ele .
deja la fel se anunta si cu snapdragon 855. deja xiaomi mi 9 este peste s10 , si vin imediat si restul .

Edited by HelllBoy, 22 February 2019 - 11:27.


#139
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Asta cred cei cu chinezarii!

Attached Files



#140
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
lipseste exact a12 le de la apple :)

#141
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
E alta clasa!

#142
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Cmon guys, nu va mai agitati atata cu benchmark-urile de parca aveti de minat bitcoini cu telefonul. Plus ca nici comparatiile intre marci nu-si au sensul. Da, apple bate in teste sintetice, insa ofera un pachet mai limitat cand vine vorba de hardware, software, etc. Chinezii bat si ei in teste, in schimb restul e discutabil, mai ales pe partea software. Samsung mi se pare ca ofera cel mai bun pachet overall, chiar daca nu e neaparat numarul 1 pe oricare aspect. Software de calitate, support, hardware de calitate (in special ecranele), cea mai buna garantie oficiala in Romania, etc. Degeaba ai procesor bionic si trionic care rupe toate testele daca nu poti face nimic util cu telefonul in viata reala, iar daca se strica, trebuie sa-l trimiti la doreii de la depanero, ca n-ai reprezentanta oficiala in tara.

Edited by MusafirulCreativ, 22 February 2019 - 11:58.


#143
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005

View PostMusafirulCreativ, on 22 februarie 2019 - 11:56, said:

Samsung mi se pare ca ofera cel mai bun pachet overall, chiar daca nu e neaparat numarul 1 pe oricare aspect. Software de calitate (NU), support (NU, astepti cu lunile pana primesti un update), hardware de calitate (in special ecranele) (DA, ecranele sunt ok), cea mai buna garantie oficiala in Romania, etc.


#144
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Prin support nu ma refer la update. Nu ma intereseaza sa primesc lunar update-uri, nu ma ajuta cu nimic. Prefer sa primesc o data la 6 luni, dar sa fie de calitate. Prin support ma refer la faptul ca oricand ai o intrebare la Samsung pe chat, mail, telefon ti se raspunde rapid, profesionist si la subiect si daca ai o problema hardware cu telefonul se rezolva gratuit la ESD intr-o ora. Iar la partea de calitate a software-ului, te rog sa-mi spui o implementare de Android mai buna decat cea de la Samsung si de ce Posted Image

Edited by MusafirulCreativ, 22 February 2019 - 12:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate