Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Samsung Galaxy S10

  • This topic is locked This topic is locked
4177 replies to this topic

#91
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Iata un set de imagini fundaluri de Galaxy S10: https://1drv.ms/u/s!...nK1vYQFLPYfSknA
Am dascarcat de pe un site ai am pus la mine in One Drive Account ca sa dau share. E arhivat fara parola.

#92
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Diferența imensa de pret ORO vs Vodafone

ORO, abonament 55, pret S10+ 569
Voda abonament 56 preț S10+ 149.99

Oro 45 EUR abonament 619
Vodafone 41 euro 414.99

E mai avantajos la Orange doar la liber

PS în primăvara trecuta, Vodafone a vândut P20 pro cu preț mai mic dar era varianta single SIM, poate asa e și acum

#93
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Ce panarama,daca intri pe samsung germania sau hamerica scrie ca iti da căștile doar daca cumperi telefonul,fără nici o tombolă,cred ca o fi avut 2000 de bucăți in plus si le-au aruncat la noi.

#94
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014

View PostEMP83, on 21 februarie 2019 - 16:40, said:

Tipul asta este un mare fanboy Samsung și in general este foarte subiectiv. Cică procesoarele sunt aproape la fel insa 1100 de puncte în geekbench înseamnă destul de mult. Dacă era vb de Antutu atunci într-adevăr erau la fel! Ca nu se resimte aceasta diferența în viața reală este altceva insa benchmark-urile in general se refera la puterea bruta de procesare.

Vroiau baietii un test de performanta cu Iphone.Le-am livrat. :) Eu nu dau importanta dar poate pe altcineva ajuta in luarea unei decizii. Posted Image

#95
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu conteaza doar procesorul.
Oricum sunt peste ce exista acum cu android.

#96
Alekxxx23

Alekxxx23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 19.04.2017
Daca vreti sa va exersati coreeana (are si subs):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rETiBDPX2NQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Bixby Button Remapping, Digital Wellbeing, Missing Hard Press Home Button, and more Samsung Galaxy S10 software changes!

Edited by Alekxxx23, 21 February 2019 - 17:17.


#97
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018

View PostMarius19891989, on 21 februarie 2019 - 16:55, said:

Ce panarama,daca intri pe samsung germania sau hamerica scrie ca iti da căștile doar daca cumperi telefonul,fără nici o tombolă,cred ca o fi avut 2000 de bucăți in plus si le-au aruncat la noi.
Daca se aud la fel de "bine" ca si AKG-urile cu fir, nici nu merita bataia de cap.

#98
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 16.03.2006
Inca 2-3 zile si trebuie sa inceapa sa apara pe forum baietii care o sa ne spuna ca l-au avut de acum 2 saptamani, e de kkt, l-au dat pe olx la pret dublu si s-au orientat catre J5 :)

#99
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018

View Postcatalin22, on 21 februarie 2019 - 17:14, said:

Inca 2-3 zile si trebuie sa inceapa sa apara pe forum baietii care o sa ne spuna ca l-au avut de acum 2 saptamani, e de kkt, l-au dat pe olx la pret dublu si s-au orientat catre J5 Posted Image
Sau ca au revenit la vechiul iPhone 6s care e mult mai rapid si bine optimizat Posted Image

#100
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009

View PostMarius19891989, on 21 februarie 2019 - 16:55, said:

Ce panarama,daca intri pe samsung germania sau hamerica scrie ca iti da căștile doar daca cumperi telefonul,fără nici o tombolă,cred ca o fi avut 2000 de bucăți in plus si le-au aruncat la noi.
Am mai spus. Și în Olanda e la fel.
Numai la noi e pe dos

#101
scotty

scotty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.08.2005

View Postbobodel, on 21 februarie 2019 - 13:58, said:

Salutare!

Le-am vazut la Emag Baneasa ,la Samsung, si la standul de la una din intrarile din Mall..ce sa zic...nu m-au impresionat(detin un s9 plus)..par fragile si dau impresia de chinezarie cam ieftina..nu imi place nicio culoare....rama aia lucioasa nu imi place deloc, si inelul care imbraca camerele e mai proeminent si tot lucios.

Cu toate asta am facut precomanda:)

Se misca bine, dar si s9 se misca la fel,poate o idee mai rapid s 10..am dat luminozitatea la max.pe alb la amandoua si nu am vazut diferente.

Meniul cam la fel..nu mai simti bucuria aia ca faci un upgrade, dar poate am imbatranit eu:)



Multumesc pt pont! Am fost si eu să-l văd la Emag in Băneasa. Nu era nimeni si am reusit sa le butonez pe toate. Cel mai mult mi-a placut S10+. Cred ca e normal pt ca eu am un Note 8.  Dar nici ecranul lui S10 nu este mic. Într-adevăr nu mi-a placut nici mie cadrul metalic cromat. Da impresia de jucărie ieftina. Dar probabil ca sunt multi care apreciază stilul "bling-bling". Se simt foarte placut in mâna. Le-am comparat cu Mate 20Pro si mie mi se par ca sunt peste el. In schimb nu am inteles de ce a apărut S10e. Adică diferenta de pret pana la S10 este destul de mica iar diferenta de calitate este destul de mare. Iar la 3500 iei S9+ care e mult mai ok decat S10e... In fine, e treaba lor.
Sunt curios cum va răspunde Huawei dar din ce se stie pana acum, cred ca S10 va câștiga lupta anul asta. Nu e un telefon revoluționar, dar este foarte echilibrat.

#102
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010
Are cineva idee daca se pot vedea la Samsung Afi București? In showroom acolo. Că ei sunt cei mai aproape de mine

#103
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
nimic demn de o aniversare de 10 ani la galaxy s10 dar hei macar n-au facut ca tristii aia de la apple la care evolutia inseamna sa scoti functii(scaner amprenta, jack audio) iar pt asta merita totusi apreciati astia de la samsung

Edited by costy_ytsoc, 21 February 2019 - 20:44.


#104
Serban001

Serban001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 25.07.2014
Pai a scos samsung acum un telefon cat caramida fara jack...deci nici unii nici altii nu  sunt mai speciali
Daca voi inca credeti ca in 10 ani veti mai avea jack in produsele high end....

Edited by Serban001, 21 February 2019 - 20:58.


#105
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006

View Postscotty, on 21 februarie 2019 - 20:23, said:



Multumesc pt pont! Am fost si eu să-l văd la Emag in Băneasa. Nu era nimeni si am reusit sa le butonez pe toate. Cel mai mult mi-a placut S10+. Cred ca e normal pt ca eu am un Note 8.  Dar nici ecranul lui S10 nu este mic. Într-adevăr nu mi-a placut nici mie cadrul metalic cromat. Da impresia de jucărie ieftina. Dar probabil ca sunt multi care apreciază stilul "bling-bling". Se simt foarte placut in mâna. Le-am comparat cu Mate 20Pro si mie mi se par ca sunt peste el. In schimb nu am inteles de ce a apărut S10e. Adică diferenta de pret pana la S10 este destul de mica iar diferenta de calitate este destul de mare. Iar la 3500 iei S9+ care e mult mai ok decat S10e... In fine, e treaba lor.
Sunt curios cum va răspunde Huawei dar din ce se stie pana acum, cred ca S10 va câștiga lupta anul asta. Nu e un telefon revoluționar, dar este foarte echilibrat.

Camera de pe s10 nu pare a fi prea mare improvement.
Nu are funcție night shot cum are Huawei p20 sau Pixel.
Huawei p30 apare peste o lună și ar trebui să aibă camera mult mai bună decât s10

#106
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

View PostNenea Zap, on 21 februarie 2019 - 20:58, said:

Camera de pe s10 nu pare a fi prea mare improvement.
Nu are funcție night shot cum are Huawei p20 sau Pixel.
Huawei p30 apare peste o lună și ar trebui să aibă camera mult mai bună decât s10
"The AI will also switch on a Bright Night mode that performs various software tricks to help get the best possible image in low-light situations, without all that nasty image noise or shaky-hand blur. All phones tend to boast about their prowess in low-light situations, but it's really only the Huawei P20 Pro that has ever really impressed me. I'm looking forward to seeing how the S10 Plus compares here."
https://www.cnet.com...amera-hands-on/

#107
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Ai văzut night mode de pe Pixel?
E ceva... Din altă lume

#108
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010
Nu am vazut,cum nu am vazut nici la Mate 20 pro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate