Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Trafic.ro - Afișări per vizitator (medie pe 7 zile)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Afișări per vizitator (medie pe 7 zile):  3,95

Azi am observat aceastasttistica in trafic.ro
E binevenita.

http://stat.trafic.ro/stat/softnewsro/

Attached File  Noname.png   1.6K   89 downloads

#2
decent

decent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2005
cred ca inca lucreaza.
real time nu mai sunt afisati
plus ca apar la cautari termeni ciudati pe care nu ii am in site si am scazut brusc cu vreo 700 unici din 4000 pe saptamana. procent mare
probabil schimbari majore. asteptam

Edited by decent, 06 March 2006 - 18:17.


#3
bynetics

bynetics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 13.12.2005
interesanta noua statistica

Quote

si am scazut brusc cu vreo 700 unici din 4000 pe saptamana
pai asa calculeaza trafic.ro, daca faci cu n numar mai putini vizitatori decat saptamana de dinainte, iti scade diferenta din numarul total (sau asa ceva)

#4
decent

decent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2005

View Postbynetics, on Mar 6 2006, 18:52, said:

interesanta noua statistica
pai asa calculeaza trafic.ro, daca faci cu n numar mai putini vizitatori decat saptamana de dinainte, iti scade diferenta din numarul total (sau asa ceva)

serios?:)))  buna dimineata.
chiar a fost o diferenta mare care acum s-a remediat.

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
A mai aparut si

Quote

Cel mai bun urmeazanumelemeudespammerprost web în ultimele 7 zile:  www.comcast.net
  

Precum si Unknown Host la refereri.

Attached File  Noname.png   3.85K   75 downloads

#6
bynetics

bynetics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 13.12.2005

View Postdecent, on Mar 6 2006, 19:40, said:

serios?:)))  buna dimineata.
chiar a fost o diferenta mare care acum s-a remediat.

:worthy:

--
legat de "Cel mai bun referrer in ultimele 7 zile", au scris gresit referer + ca nici ei nu stiu ce limba sa foloseasca in intregime.. romana sau engleza(Cea mai buna referire/Best referer)? Ar mai trebui fixate niste chestii, de ex la unii mai apar ca cel mai bun referer este siteul lor fara www. in fatza(asta in cazul in care mai scapa si pe la linkurile interioare nu mai pun un www. in fata, asta e si in cazul meu  ^_^ )

A mai aparut si "Record de vizitatori pe zi"

Attached Files


Edited by bynetics, 06 March 2006 - 21:33.


#7
OKT

OKT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.01.2005
Mie trafic.ro mi-a contorizat foarte multi vizitatori ieri, mai multi decat afisa contorul intern al site-ului. E ceva normal la trafic.ro ?

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
Da, si eu vad ff. multi vizitatori si as fi curios sa stiu daca mi-a crescut mie traficul sau contorizeaza mai bine scriptul trafic.

#9
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
sincer sa fiu eu nu vad folosul trafic.ro pentru un webmaster experimentat.
exista google analytics, gramada de analizoare de log-uri apache (cum ar fi awstats) - care iti dau detalii mult mai multe despre trafic si in plus detaliile nu sunt publice.
de ce as folosi trafic.ro ? sunt multumit totusi ca ceilalti il folosesc, asa vad sursa traficului competitiei

#10
bynetics

bynetics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 13.12.2005
Pentru cei care sunt mai putin experimentati si nu detin inca un domeniu, si sunt pe servere free unde nu se ofera awstats, sau pur si simplu ca nu stiu ce e ala google analytics/nu au invitatie.


A ca ziceai de cei experimentati....
e la moda sa ai un site beton si sa fii si pe trafic, macar mai faci concurenta si cu alte siteuri care sunt in categoria in care se afla si siteul tau. (+ ca pot sa vada toti cat de bine/rau ii merge siteului tau)

Edited by bynetics, 07 March 2006 - 16:03.


#11
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
- Google nu e in timp real
- Nu poti face o comparatie intre traficul site-urilor romanesti din aceeasi categorie
- awstats e o gluma, iar daca ai un site mare iti trebuie server dedicat pt el.

#12
decent

decent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2005

View PostMar, on Mar 7 2006, 15:55, said:

sincer sa fiu eu nu vad folosul trafic.ro pentru un webmaster experimentat.

clientii de publicitate de unde crezi ca isi iau info despre nr afisari? daca ii dai un print screen la gg analytics te vor crede?

on topic: chiar pare ca s-a imbunatatit trafic.ro ... dupa vreo saptamana doua.. ne vom da seama daca sunt schimbari in script...

#13
netBridge_PR

netBridge_PR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.11.2005
Salut,

In primul rand, ne bucuram ca ati sesizat atat de repede imbunatatirea radicala pe care am implementat-o in serviciul nostru de monitorizare. Veti primi astazi un email cu detaliile acestei schimbari, care este, asa cum bine ati remarcat, una majora.

Intr-adevar, avantajul major al noii versiuni este contorizarea mult mai precisa, insa veti avea mai multe detalii in cateva ore, prin email.

In ceea ce priveste discutia intre modelul ASP/«page-tagging» versus log-analyzere, fiecare are avantaje si dezavantaje, de exemplu tehnologia «page-tagging» permite si inregistrarea vizitelor din cache. Insa aceasta discutie e destul de lunga si va propun sa o amanam putin.

netBridge ofera in acest moment doar servicii de analiza web bazate pe tehnologia «page-tagging»: Trafic, Statistici si T3. Webmasterii care vor performantele tehnologiei «page-tagging» fara a face publice informatiile de audienta ale site-ului, pot alege intre Statistici si T3.

Numai bine,
Ionut Oprea
Director de comunicare
netBridge

#14
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Si mie mi-a crescut simtitor nr. de vizitatori in trafic.ro. Daca inainte era o diferenta mare intre vizitele contorizate de Trafic si cele contorizate de Neogen, acum numarul este foarte apropiat.

#15
netBridge_PR

netBridge_PR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.11.2005
Revin cu link-ul unde puteti citi despre detaliile imbunatatirii sistemului de monitorizare: http://www.trafic.ro/nou.php

Numai bine,
Ionut Oprea
Director de comunicare
netBridge

#16
bynetics

bynetics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 13.12.2005
Super
Felicitari trafic.ro pentru schimbarile efectuate

#17
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View Postdecent, on Mar 7 2006, 16:39, said:

clientii de publicitate de unde crezi ca isi iau info despre nr afisari? daca ii dai un print screen la gg analytics te vor crede?

on topic: chiar pare ca s-a imbunatatit trafic.ro ... dupa vreo saptamana doua.. ne vom da seama daca sunt schimbari in script...

exista posibilitatea creeri de conturi de user in google analytics prin care clientii au acces la statistici.

ce incredere sa am intr-un script care :
1 . pana acum contoriza mai putini useri sau
2. acum contorizeaza useri in plus.
(una din variante trebuie sa fie adevarata)

courage: am un client care are 40k unici pe zi si awstats merge fara probleme (eu i l-am recomandat).

#18
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
Interesante schimbarile, insa parca sunt umbrite de caterile inoportune ale serviciului :(

Attached File  trafic.png   15.56K   96 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate