Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Când ați vorbit prima dată la telefonul mobil (celular)? Când ați văzut ultimul telefon public cu monede?

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View Postdjl, on 21 decembrie 2018 - 14:54, said:


Păi la cât costau convorbirile atunci îţi permiteai să vorbeşti mai scump de pe mobil (celular) decât mai ieftin de pe telefonul public? Posted Image
In 1997 firma la care lucram, ne-a dotat cu celulare. Aveam abonament si ne era platit de catre firma sa vorbim strict in interesul firmei, cred ca aveam un anume numar de minute. Daca nu gresesc, taxarea incepea dupa primele 3 secunde. Asadar, ca sa nu te taxeze cand vorbeai in interes propriu, trebuia sa fi scurt sa nu atingi durata celor 3 secunde.

#56
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
Păi şi tot iniţiaţi şi opreaţi un apel ca să vorbiţi în interes propriu?   :lol:   Nu dura cam mult?   :rolleyes:
Da, crec că era taxarea după primele 3 secunde, că am mai auzit povestiri despre asta.
La telefonia fixă, la telex a fost mult timp cu taxarea la minut după primele 3 minute. Telex nu cred că s-a mai prea folosit în anii '90 că apăruse faxul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate