Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Baterii de dus

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007

View PostNaijax, on 12 decembrie 2018 - 15:02, said:

Panel de dus
Nu ocupa spatiu si nu arata rau
https://www.emag.ro/.../pd/DYPYWSBBM/?

Acel panou cu dus fix deasupra capului si cu o anumita grosime doar la panou nu e pe gustul meu. Cred ca e pt bai mai spatioase, nu 2 x 2 de apartament Posted Image

View Postabac, on 12 decembrie 2018 - 14:17, said:

Spatiu nu castigi cu bateria termostatata. E la fel de mare ca una normala.

Depinde si aici de modele ca unele pot fi mai subtiri/groase dar in principiu faci calculul cu clapeta deschisa. Daca in cabina de dus 90 X 90 te lovesti de clapeta bateriei cand e deschisa, si conform dimensiuni castigi 7-8 cm eu zic ca e mare lucru, aproape mai bagi o baterie termostatata Posted Image Vezi pozele ...

Attached Files


Edited by zerillos, 12 December 2018 - 15:13.


#20
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007
Si inca ceva. Am vazut ca pe OLX se vand baterii Grohe, Hansgrohe, Kludi, Roca, etc. Oare sunt originale sau exista si la astea replici si te poti pacali ?

Edited by zerillos, 12 December 2018 - 16:34.


#21
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,566
  • Înscris: 16.03.2007
pe olx poti sa fii sigur ca-s "originale".
daca nu vrei sa-ti iei teapa, ia ce-ti permiti din magazin serios. daca ti se par prea scumpe alea termostatate, lasa dreacu fitele si cumpara-ti una clasica, ca nu-i mare branza, nu e life changer, e doar un cacat de termostat.

Edited by laffin, 13 December 2018 - 09:04.


#22
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007

View Postlaffin, on 13 decembrie 2018 - 09:02, said:

pe olx poti sa fii sigur ca-s "originale".
daca nu vrei sa-ti iei teapa, ia ce-ti permiti din magazin serios. daca ti se par prea scumpe alea termostatate, lasa dreacu fitele si cumpara-ti una clasica, ca nu-i mare branza, nu e life changer, e doar un cacat de termostat.

Nu stau in loc de termostat, dar caut o baterie care sa nu iasa mult din perete, insa nu gasesc. Nu e fita, e pentru spatiu am mai zis.

Edited by zerillos, 13 December 2018 - 12:04.


#23
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 zerillos, on 13 decembrie 2018 - 12:03, said:

Nu stau in loc de termostat, dar caut o baterie care sa nu iasa mult din perete, insa nu gasesc.
Ai mai găsit din asta cu termostat care să ocupe mult mai puțin decât o baterie cu monocomandă? Că și eu de-aia mă uit la ele: îmi stă în coaste pipa aia nenorocită . :)

Edited by donjoe, 24 April 2019 - 10:36.


#24
UncertainId

UncertainId

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.07.2019
O intrebare ciudata am si eu: am undeva o baterie de cada cu comutator automat.....insemnand ca apa se comuta de la robinet la para de dus dar DOAR la presiune exagerat de mare ceea ce e deranjant. Daca vreau sa folosesc apa la presiune mica la para nu pot si nici la robinet apa cu presiune mare. Am incer at sa-l blochez/reglez dar nu am reusit nimic. Daca ar face dus cineva care nu ar avea putina grija ar face potop din cauza asta.
  In fine, ce nu inteleg eu e daca e normal asa sau e un defect, mai ales ca de marca asta de baterii sunt multumita, avand si la bucatarie una. La ce presiune e normal sa comute automat robinet/ para dus? Cum se poate bloca? ( am in plan sa cumpar un set de dus si vreau sa stiu daca sa evit marca asta sau nu).

#25
noxious30

noxious30

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,623
  • Înscris: 18.01.2010
A mea se blochează pe dus, rasucind țâmburușul spre dreapta, cum ai strânge un dop. Ca sa dai pe cada, răsucești în continuare până cade.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate