Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Prima televiziune U.H.D. din România: Digi 4K.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
3336 replies to this topic

#109
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 20.10.2015
Dupa ce am activat extraoptiunea Digi 4k am primit mesajul asta pe mail:Am înregistrat comanda ta.
La instalare vei primi și contractele specifice serviciilor comandate.
Ce contracte sa primesc si ce instalare daca am deja cablu digital ca nu înțeleg?

#110
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Va rog sa mi spune ti ce valoare are calitatea semnalului pentru Digi 4k la cei care locuiesc in Ploiesti?
La mine a venit echipa de la digi si au spus ca nu pot face nimic in ceea ce priveste calitatea semanlului. La mine aceasta valoare variaza intre 72 si 75.

#111
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,165
  • Înscris: 19.09.2005
ii umpli de reclamatii. pentru digital puterea nu prea conteaza dar calitatea trebuie sa fie 100%

#112
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Care aveți posibilitate aduceți-vă fibra optica pana in casa. E mare diferența la internet și o alta calitate la imaginea tv

#113
chell

chell

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018

View PostBvdan2016, on 08 decembrie 2018 - 15:05, said:

Care aveți posibilitate aduceți-vă fibra optica pana in casa. E mare diferența la internet și o alta calitate la imaginea tv
esti sigur?

#114
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Vorbesc din proprie experiența , nu din povesti , la mine chiar așa sa întâmplat a crescut calitatea imaginii și semnalul la internet este cu mult mai stabil , locuiesc in Brasov

#115
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
@arg: cred aici este vorba de statia de retransmie care deserveste zona in care locuiesc. Acolo trebuie umblat la cresterea calitatii semnalului.

#116
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Valorile afișate de TV pentru semnalul TV nu au nici o relevanță pentru furnizor, ele sunt relative la o referință internă, programată de producătorul TV-ului. Nu au unitate de măsură atașată. Pot fi utilizate pentru constatarea unor modificări ale semnalului - adică erai obișnuit să observi niște valori, pentru semnalul de pe o anumită frecvență, ca apoi să constați că valorile s-au modificat.

Edited by mhanor, 08 December 2018 - 16:39.


#117
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,655
  • Înscris: 10.08.2009
In bucuresti postul se vede ok.
era o casuta cu "teste" care a disparut si a aparut programul postului in meniu.
azi la casieria rcs habar nu aveau de ce scrie prin presa/site cu privire la abonamente& optiuni.
am platit pe ianuarie si astept.
diseara il vedem pe messi 4kPosted Image

#118
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 18.08.2005

View Posttesting1b, on 08 decembrie 2018 - 12:59, said:

Va rog sa mi spune ti ce valoare are calitatea semnalului pentru Digi 4k la cei care locuiesc in Ploiesti?
La mine a venit echipa de la digi si au spus ca nu pot face nimic in ceea ce priveste calitatea semanlului. La mine aceasta valoare variaza intre 72 si 75.

Putere 90
Calitate 100

Nu te ajuta cu nimic fibra in casa, e vorba de zona in care stai.

#119
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Mie îmi vine fibra din alt cartier , adică e mufata in aparatele lor din alt cartier la vreo 1000 -1200 m fata de cartierul in care stau eu deși la 150 m exista un container plin cu aparatura lor , o știu de la cei care mi-au montat fibra in aparate , e posibil la fibra sa ai aparatura mai buna fata de coaxial , adică partea de tv sa fie mai noua

#120
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018

View Postmhanor, on 08 decembrie 2018 - 16:39, said:

Valorile afișate de TV pentru semnalul TV nu au nici o relevanță pentru furnizor, ele sunt relative la o referință internă, programată de producătorul TV-ului. Nu au unitate de măsură atașată. Pot fi utilizate pentru constatarea unor modificări ale semnalului - adică erai obișnuit să observi niște valori, pentru semnalul de pe o anumită frecvență, ca apoi să constați că valorile s-au modificat.

Corect. Pe LG aveam ultima dată constant 85 cu 60, la doar câteva zile diferență, pe Samsung am 100 cu 100, fără să umblu în vreun fel la conectică. Aș putea zice că pentru semnal fiecare producător de TV-uri are o unitate de măsură diferită.

#121
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Fain se vede meciul de acum...

#122
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postmojook, on 08 decembrie 2018 - 20:04, said:

Fain se vede meciul de acum...
După ce vezi imaginea la un meci 4k cine naiba mai dorește sa vadă Premier League transmis de colosul "Discovery" pe Eurosport Romania Sd ?

#123
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005
Intrbarea este alta. Cine naiba se mai uita la sd? Chiar si fara 4k...

#124
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013
Cam slabă calitatea transmisiilor din La Liga în comparație cu cele din Bundesliga.

#125
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 24.01.2013

View Postmarvadal, on 08 decembrie 2018 - 22:07, said:

Cam slabă calitatea transmisiilor din La Liga în comparație cu cele din Bundesliga.
Chestia e ca pe digisport 2,nu mai apare mesajul ca "acest eveniment este și în 4K".. Comentatorii nu au zis absolut nk de acest meci fiind în 4K..părerea mea e ca nici nu e transmis în 4k

#126
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,423
  • Înscris: 06.11.2014
Meciul e transmis in 4K si in Spania.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate