Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prima televiziune U.H.D. din România: Digi 4K.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
3334 replies to this topic

#73
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

 arg, on 07 decembrie 2018 - 17:42, said:

@jon31
vrei sa spui ca de luni, cine nu are cardul in tv nu mai are acces.
exact!

#74
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Nici eu nu am card pentru ca nu am gasit. De luni numai pot vedea acest post pana nu ridic acel card pentru decriptarea programului.
Am facut cerere pentru card.
Sper ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare sa l ridic.
Cei de la Digi stiau acest lucru de cand au anuntat faptul ca o sa lanseze un post 4k. Ar fi trebuit sa fie pregatiti cu multe carduri in stoc.

Edited by testing1b, 07 December 2018 - 18:41.


#75
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
ai facut cerere pentru card?

#76
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
De comandat l-am comandat. O sa ma uit cat pot si pana la sfarsitul lui ianuarie o sa ma hotaresc. Acum sa vedem la sfarsitul lui ianuarie cat de repede ma pot si dezabona de la 4k daca nu imi convine.

Inca nu imi apare in extraoptiuni in digicare. Facut acum vreo 15 minute comanda.

#77
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Baieti, prin faptul ca luati extraoptiunea sustineti pachetele extra la DIGI, precum si ca sunteti dispusi sa platiti extra pt un continut premium (de calitate).

Se doreste de mult un pachet extra de catre multi abonati, care nu s-a construit din diverse motive, principalul a fost ca nu l-ar lua nimeni, insa nu e asa.

#78
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018

 ronuquet, on 07 decembrie 2018 - 19:02, said:

Baieti, prin faptul ca luati extraoptiunea sustineti pachetele extra la DIGI, precum si ca sunteti dispusi sa platiti extra pt un continut premium (de calitate).

Se doreste de mult un pachet extra de catre multi abonati, care nu s-a construit din diverse motive, principalul a fost ca nu l-ar lua nimeni, insa nu e asa.
Io mi-am dat seama de ceva timp ca o sa fie un test. Vezi si zvonurile cum ca digisport-urile vor fi pachet separat.
De aceea am si militat ieri pentru a vedea ce ofera si dupa aia a da banii doar ca am fost atacat din toate partile. Daca lumea o sa dea bani doar pentru ca e primul post 4K din RO atunci sa ne asteptam la mai multe pachete si pachetele. Pe bani... nu degeaba.

Pe digisport de exemplu poate sa il faca supermega extra pachet ca nu o sa dau bani pentru 75% fotbal, 15% discutii despre fotbal, 7% tenis si 3% restul. NU ma uit la fotbal, poa' sa il dea si in 16k la patrat. La fel ca si la 4k-ul asta, daca nu o sa imi placa nu o sa dau bani doar pentru ca exista, mai ales ca se lauda tot cu fotbal. Pai si in pauza competitionala ce o sa dea? Reluari de la fotbal?

#79
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 jon31, on 07 decembrie 2018 - 17:40, said:

intelegi prost! Se cripteaza de luni!
nu, de la 01.02.19
"Până pe 1 februarie, postul Digi 4K poate fi recepționat gratuit de clientii Digi TV care dețin deja un televizor cu tehnologia 4K."
Asta este copy-paste de pe Digicare.

Mi-a aparut in cont ca am extraoptiunea. Facut activare acum 10 min.

 testing1b, on 07 decembrie 2018 - 18:35, said:

Am facut cerere pentru card.
Sper ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare sa l ridic.
Eu cred ca au carduri, de aceea au si anuntat de acum ca il cripteaza si intr-o luna jumatate cine vrea sa il aiba are tot timpul, zic eu.

Edited by menaloty, 07 December 2018 - 19:12.


#80
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
O sa aflam luni de la cei care nu au cam  dacă pot viziona sau nu Digi 4K

#81
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Voi nu aveti cont in digicare? ce este asa greu sa va logati si sa cititi ce am vazut si eu acolo si am facut copy paste?
Iti da o luna jumate ca sa te hotarasti si sa iti vina cardul.

Edited by menaloty, 07 December 2018 - 19:24.


#82
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Eu am cont dar nu-mi apare extraopţiunea DIGI 4K

#83
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017

 IpsilanteCucuruz, on 07 decembrie 2018 - 19:11, said:

Io mi-am dat seama de ceva timp ca o sa fie un test. Vezi si zvonurile cum ca digisport-urile vor fi pachet separat.
De aceea am si militat ieri pentru a vedea ce ofera si dupa aia a da banii doar ca am fost atacat din toate partile. Daca lumea o sa dea bani doar pentru ca e primul post 4K din RO atunci sa ne asteptam la mai multe pachete si pachetele. Pe bani... nu degeaba.

Pe digisport de exemplu poate sa il faca supermega extra pachet ca nu o sa dau bani pentru 75% fotbal, 15% discutii despre fotbal, 7% tenis si 3% restul. NU ma uit la fotbal, poa' sa il dea si in 16k la patrat. La fel ca si la 4k-ul asta, daca nu o sa imi placa nu o sa dau bani doar pentru ca exista, mai ales ca se lauda tot cu fotbal. Pai si in pauza competitionala ce o sa dea? Reluari de la fotbal?

Nu e ok sa faci pachet din posturile care sunt deja in baza, dar sa faci pachet pt posturi noi este ok.

Ce preferi? DIGI 4K la 5 lei, sau DIGI 4K deloc?

Pachet de 10 lei cu Vh1 Classic, Discovery Science, Investigation Discovery, Discovery HD, etc. sau deloc? :)

Edited by ronuquet, 07 December 2018 - 19:32.


#84
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 Sidorin, on 07 decembrie 2018 - 19:27, said:

Eu am cont dar nu-mi apare extraopţiunea DIGI 4K
click pe randul de sus pe "TV" si se desfasoara cu" "analogic", "digital", satelit ssi ultima optiune: "extraoptiuni". click pe ea et voila.

Asta dupa ce te loghezi.

Edited by menaloty, 07 December 2018 - 19:33.


#85
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Da, mulţumesc, aşa îmi apare oferta pentru Digi 4K (5 lei) care este gratuit până la 1 feb 2019. Am timp...

#86
mishu77

mishu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 07.03.2007
Decamdata DIGI 4K nu are nici un CAID. Vedem de luni daca apare vreun CAID si care este acela :)

#87
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017

 IpsilanteCucuruz, on 07 decembrie 2018 - 19:41, said:


Normal ca as prefera pachete din ceva nou sa aleg daca vreau si daca imi plac. Doar ca problema e alta, compania e romaneasca. SI deja Filmnow o sa coste bani si as pune deja pariu ca si Digisport va fi pachet separat. Si alea de documentare probabil la fl. Ca vor cerr 1 leu sau 2 dar vor cere. NU suma e problema ci faptul ca s-au prins ca pot si ca abonatii dau banii ca "sa fie acolo".

Iti dai seama ca trebuie sa achizitioneze filme noi pt Film Now, daca au pretentii financiare. :)

Eu sunt pe modul : daca e ceva interesant si merita, platesc, ca sa fie nu are rost sa platesc.

#88
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

 menaloty, on 07 decembrie 2018 - 19:45, said:

Voi nu ati inteles. Cei care vad acum Filmnow, deja platesc pentru el. Este vorba de cei ce il vor dori de acum incolo.
Eu il vedeam.Posted Image
eu vad film now dar nu platesc, nu sunt taxat pt el! Exact asa va fi si cu digi4k de luni, va fii codat dar nu vom fii taxati decat de la 1 februarie! Asta se intelege din comunicat!

#89
chell

chell

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
O să fie cu HDR?

#90
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
M-am abonat si eu :)
am primit si un mail cu mesajul :
Salut,

Am înregistrat comanda ta.
La instalare vei primi și contractele specifice serviciilor comandate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate