Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Premisele activarii "articolului 7" pentru Romania

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
416 replies to this topic

#55
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View PostAdm, on 13 noiembrie 2018 - 10:32, said:

Ai fi uimit cati nebuni cred ca ne-ar fi mai bine in afara UE.
Sunt destui care umbla pe aici liberi, iar ce e groaznic este ca par a fi tineri!
Astia sunt generatia care s-a nascut, sau ma rog a devenit constienta pe ce lume traieste, dupa 2007 si mai tarziu, care crede ca totul i se cuvine
ca Romania a avut intodeauna drepturi egale
Habar nu are ce inseamna sa nu ai viza sa intrii intr-o tara sau alta, dacat cu invitatie si garantie de reintoarcere, cu statut de turist,
fara drept de munca si maximum 3 luni.
Astia sunt cu gura mare si au impresia ca Romania face o favoare EU print apartenenta, alta decat ca UE are o piata de desfacere, consumatori si inca
forta de munca ieftina.

Edited by WestPoint, 13 November 2018 - 12:48.


#56
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,380
  • Înscris: 29.07.2013

View PostDANANDREI2001, on 13 noiembrie 2018 - 11:47, said:

S-a trezit si "fa Doino" :
https://www.hotnews....ortului-mcv.htm
Se pare ca asta va strategia de comunicare: demnitate, suveranitate, prosperitatePosted Image Posted Image Posted Image


Lu' madam Doina, ca si multora din zona aia, trebuie sa le spuna milioane  de cetateni ca sunt beti si-ar trebui sa se culce, doi nu ajung :)

#57
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,593
  • Înscris: 30.10.2003
Liderul PPE Manfred Weber, candidadul popularilor la presedintia Comisiei Europene a dat la gioale in timpul discursului sau. Cica a vazut oameni batuti de politie. Posted Image

#58
gelutu980

gelutu980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 14.06.2016

View PostAMDG, on 13 noiembrie 2018 - 10:54, said:

UE e in declin ce se accelereaza pe zi ce trece. Europa de azi e o gluma in raport cu restul lumiii fata de ce era acum 120 de ani.

Eu tot nu inteleg , ce treaba are declinul UE (daca ar fi vorba!) cu tarisoara noastra? Adica , noi am fi intr-un mare avant si UE (care e in deeecliiiin..Posted Image ) ne tine pe loc?? Care-I faza , am mai auzit baliverna asta ...Cum adica UE e in declin...fata de cine ?? Cine a spus ca UE e in declin ? PSD? Antena 3?

OK, hai sa admitem ca e in declin ...cum ne afecteaza pe noi , astia care am ajuns sa-i tragem dupa noi?Posted Image

#59
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
BREAKING NEWS Parlamentul European a adoptat rezoluția privind statul de drept în România: rechizitoriu în 13 puncte
https://www.g4media....-13-puncte.html

Edited by WestPoint, 13 November 2018 - 13:39.


#60
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,286
  • Înscris: 05.06.2002

View PostAMDG, on 13 noiembrie 2018 - 12:25, said:

Ce vede poporul s-a observat la vot.
ala de la prezidentiale, nu? ca ala-i mai recent.

#61
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Nu-i inca activarea art.7 este ultimul pas dinainte, este: "daca nu dati inapoi urmeaza".
Plm mea stam ca mormolocii in casa, ne varsam oful pe internet in loc sa iesim naibii in piatza, sa-i trimitem in istorie.... Offffffffffffff pacat ca n-avem cojones in pantaloni!

#62
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

Din punct de vedere juridic, rezoluția nu este obligatoriu de respectat de România.


#63
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008
Cat de ipocriti sunt cei de la Bruxelles. Felicitari englezilor pentru brexit.

#64
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postdoxan, on 13 noiembrie 2018 - 10:38, said:

Sa stea linistiti nenorocitii de la Bruxelles ca altfel s-ar putea sa iasa rau de tot pentru ei

Posted Image ii batem de se caca pe noi
Ba parca am vorbi de o mardeala in Rahova.

#65
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Poststantudor, on 13 noiembrie 2018 - 14:20, said:

Cat de ipocriti sunt cei de la Bruxelles. Felicitari englezilor pentru brexit.

Au ajuns sa se milogeasca in genunchi de UE, de ce ii feliciti?

#66
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostWestPoint, on 13 noiembrie 2018 - 13:39, said:

BREAKING NEWS Parlamentul European a adoptat rezoluția privind statul de drept în România: rechizitoriu în 13 puncte
https://www.g4media....-13-puncte.html


Bun.


Si acu fii amabil si explica-mi ce e aia "să se asigure respectarea deplină a valorilor europene comune enumerate la articolul 2 din TUE și să se garanteze drepturile fundamentale prevăzute de Carta drepturilor fundamentale a Uniunii Europene" adica

- reprodu  art 2 din TUE
- explica ca care valori e incalecate
- explica ca care drepturi prevazute Carta drepturilor fundamentale a Uniunii Europene e nesocotite .S|per cva sunt < 50 d'aia scriu ca este.

Cuccesuri!

#67
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Poststantudor, on 13 noiembrie 2018 - 14:20, said:

Cat de ipocriti sunt cei de la Bruxelles. Felicitari englezilor pentru brexit.

Exact bree... noroc ca noi  o avem pe Dancila sa-i puna la punctPosted Image Posted Image Posted Image

#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fraieri pesediști. Vor sa moara de glonț. Nu ăștia pu(fu)leții de rand, aia mari. Ăștia mici o sa se înece cu propriile zoaie regurgitate aici când o sa o ia euro la deal și salariile la vale.

#69
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostMembruAnonim, on 13 noiembrie 2018 - 14:46, said:

Fraieri pesediști. Vor sa moara de glonț. Nu ăștia pu(fu)leții de rand, aia mari. Ăștia mici o sa se înece cu propriile zoaie regurgitate aici când o sa o ia euro la deal și salariile la vale.


Vezi ca incalci Articolul 2 din CARTA DREPTURILOR FUNDAMENTALE A UNIUNII EUROPENE

#70
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008

View Postonlyviu, on 13 noiembrie 2018 - 11:22, said:

Becali, Grapini, Dancila, Vadim, EBA -> Parlamentari Europeni. Astia-s numai de la noi. Si alte tari au idiotii lor, care ii reprezinta la Bruxelles. Si astia vor sa ia decizii si alte rahaturi.

UE colcaie de birocratie, salarii grase pentru nu se stie ce. Ar trebui sa se reformeze, dupa aia sa se astepte sa fie luati in serios.

Și, totuși, procentul de oameni sănătoși și fără bube e mai mare în Parlamentul European. Scursuri și analfabeți tot ăștia din est au adus pe-acolo. Îmi amintesc de cazul Severin când ăilalți și-au dat demisiile și au dispărut din viața publică iar al nostru, un gunoi, nu se dădea dus. Atât timp cât de la Bruxelles vin semnale clare anticorupție către noi nu am ce să le reproșez.

Edited by caiuscorneliu, 13 November 2018 - 14:55.


#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostGhita_Bizonu, on 13 noiembrie 2018 - 14:53, said:




Vezi ca incalci Articolul 2 din CARTA DREPTURILOR FUNDAMENTALE A UNIUNII EUROPENE
încalc pe dracu. Ce am zis ca ma duc eu să îi împușc? Am zis ca sunt unii care o sa aibe destul de pierdut în viață de la ieșirea din UE ca să nu mai conteze ca la final, ultimul glonț e și pentru el...

#72
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View Postdoxan, on 13 noiembrie 2018 - 10:38, said:

Fals, avem un atuu...granitele, daca mormolocii bruxelezi nu stau cuminti o sa dam drumul la imigranti catre Ungaria, le dam statut de refugiati econmici la musulmani, ii imbarcam in trenuri si o sa invadeze cu sutele de mii/milioane Europa Occidentala. Sa stea linistiti nenorocitii de la Bruxelles ca altfel s-ar putea sa iasa rau de tot pentru ei, intre milioanele alea se vor afla si soldati ai lui Allah, pregatiti pentru a obtine shahada.

Da mai, dupa tine avem toate atuurile cand de fapt nu averm nici unul. Numai pentru modul asta santajist de gandire al unora ca tine am merita sa fim dati afara cu un mare sut in kur. Pacatul ar fi ca ar avea de suferit si cei ca noi (nu ca voi!) iar politicienii adulati de cei ca tine, nu ar mai avea chiar nici o limita in a face din tara asta propria lor feuda.

View Postdoxan, on 13 noiembrie 2018 - 10:43, said:

Noi dam cu bolta pe MCV si articolul 7, romanii nu mai sunt speriati de gargara nimicurilor impotente de la Bruxelles.
S-a vazut cu Ungaria care e valoarea lor, le-o da Orban brutal la papacioc de vreo 4 ani.

Da stiu ca la tine totul se reduce la modul cum te pisi (adica faci pipi). Bruxelles-ul este un nimic impotent fiindca s-a considerat ca este o uniune de state civilizate si nu o asociatie de mafioti.  

View PostEndgegner, on 13 noiembrie 2018 - 10:44, said:


Asa-i, iar cand zicem nimeni, inseamna ca implicit nici statele UE nu vor asta(exista suficiente motive sa nu vrea). Insa unii traiesc cu falsa impresie ca prosti si rauvoitori ori mancatori de cacao gasesti doar in Romania, iar toti aia din Parlamentul European sunt niste adevarati sfinti ori ingeri pe pamant, nu ca ar umbla vreunul cu o pisica impaiata pe care sa le-o arate romanilor ca sa ii sperie cumva cu ea.

Nu trebuie sa fii un sfant ori inger pentru a observa cu ochiul liber faptul ca niste mafioti au pus mana pe Romania si isi modifica legile, completele de judecata, statutul de constitutionalitate dupa propriul lor plac si interes.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate