Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Vreau sa fac o operatie de rinoplastie . Romania sau nu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Buna ziua,

Ma numesc Laur si vreau sa fac operatie de rinoplastie. Am 20 de ani si m-am nascut cu un nas foarte deformat. Am strans bani multi ani pentru aceasta operatie si as vrea sa stiu parerea voastra, ce parere aveti ? sa fac operatie in Romania rinoplastie sau in alta tara ? As vrea sa stiu daca avem doctori buni in Romania ce pot face o rinoplastie ca la carte

Daca nu, pot face in strainatate, voi cauta...

Multumesc

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,873
  • Înscris: 13.07.2011
In Romania pretul este mult mai scazut decat in vest unde technologia este mult mai avansata si doctorii mai bine scoliti. Daca vrei ceva bun in directia estetica Turcia a devenit un paradis pentru asa ceva. Cauta o clinica buna si cunoscuta si o sa iesi la pret cam si in Romania doar ca totul este mult mai profesionist si civilizat.

In general multi turci au studiat prin Europa medicina si dupaia se intorc acasa si isi deschid centre de acest gen la standardele cele mai inalte.

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Pune poza șanse dam seama exact care e problema.

Poate e pe aici vreun doctor

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
Ai 20 de ani si ai strans bani multi ani ...  Posted Image

Cam cati ani si cati bani ?
Si ce inseamna o rinoplastie ca la carte ?

#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Aloooo

De ce fugi de pe topic micule trol?

Cate parale ai reușit să strangi in anii ăștia multi?

Uite aici un doctor bun

Face minuni, are și o emisiune la tv cu operațiile astea

https://en.m.wikiped...iki/Paul_Nassif

#6
Evil_Ghost

Evil_Ghost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 01.11.2018
Recomand ca interventia sa aiba loc in strainatate,de preferat Franta sau Elvetia.

P.S. topicul trebuia deschis in aria ORL

#7
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014
Am o prietena care s-a operat in cluj la dr Fodor si rezultatul e chiar bun.
Vezi ca are multe poze pe site cu before and after si daca nu sunt trucate chiar face treaba buna.

Edited by daybreak246, 05 November 2018 - 18:29.


#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,169
  • Înscris: 22.05.2003
In functie de problemele pe care le ridica deformarea nasului tau, s-ar putea sa fie necesara o echipa formata din doi medici:
- chirurg ORL
- chirurg estetician

Dr Siclovan - Arad

#9
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 business11, on 05 noiembrie 2018 - 18:02, said:

In Romania pretul este mult mai scazut decat in vest unde technologia este mult mai avansata si doctorii mai bine scoliti. Daca vrei ceva bun in directia estetica Turcia a devenit un paradis pentru asa ceva. Cauta o clinica buna si cunoscuta si o sa iesi la pret cam si in Romania doar ca totul este mult mai profesionist si civilizat.

In general multi turci au studiat prin Europa medicina si dupaia se intorc acasa si isi deschid centre de acest gen la standardele cele mai inalte.
In Turcia lui Erdogan? Risca sa ramana acolo.

#10
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Am facut recent o operatie combinata ( deviatie de sept + rinoplastie) la spitalul Sf. Constantin din Brasov la doctorul Radu Stefan.
Sunt operat de vreo 3 saptamani deci inca nasul este in lucru asa, pana acum totul este bine.

#11
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Grija mare in alegerea un chirurg care stie cum trebuie sa arate un nas de barbat.

#12
ncu

ncu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 25.06.2013

 alexander11, on 05 noiembrie 2018 - 17:57, said:

Buna ziua,

Ma numesc Laur si vreau sa fac operatie de rinoplastie. Am 20 de ani si m-am nascut cu un nas foarte deformat. Am strans bani multi ani pentru aceasta operatie si as vrea sa stiu parerea voastra, ce parere aveti ? sa fac operatie in Romania rinoplastie sau in alta tara ? As vrea sa stiu daca avem doctori buni in Romania ce pot face o rinoplastie ca la carte

Daca nu, pot face in strainatate, voi cauta...

Multumesc

Pentru ca se lucreaza cu materialul clientului uneori rezultatele nu ies ca la carte din prima, mai ales ca afirmi ca nasul in cauza e foarte deformat.
Presupun ca nu ne vei pune o poza (si bine si faci !) dar stau eu asa si ma intreb ...."da' cat e de deformat frate" !
Vezi ca s-ar putea specific varstei doar sa ai senzatia ca are nasul nu stie ce probleme si in realitate "sa se incadreze". Nah, la barbatii limitele in care trebuie sa se incadreze un nas sunt mai largi si elastice.... Posted Image

Sunt si la noi medici foarte buni, unii chiar cautati de peste hotare si nu cred ca o rinoplastie ar necesita o deplasare pe nu stiu pe unde in lume.

Edited by ncu, 05 November 2018 - 19:24.


#13
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Eu as vrea sa stiu daca exista rata de gresala la acesti doctori romani sau nu, caci pe forumuri citesc multe cum ca "mi-a stricat nasul" desi ma gandesc ca ar putea fi si concurenta care posteaza fals !

De asta vreau sa stiu sigur, merg in turcia sau nu ? si nu vreau sa pun poza, da mi-e rusine. Nasul arata nasol rau, ce sa mai zic, m-am nascut cu un nas stramb.

De asta as vrea sa stiu ce sa fac..... va rog mai dati-mi sfaturi daca stiti

#14
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Am ajuns la o concluzie, dragilor, am petrecut 24 de ore citind tot internetul cu rinoplastia din Romania : nu exista medic bun. voi cauta in alta tara

#15
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,529
  • Înscris: 05.06.2009
incearca in turcia. o gramada de romani au apelat la servicii medicale sau de chirurgie estetica, in spitalele si clinicile din turcia.
trebuie sa stii insa faptul ca in cazul unui nas/cartilagiu stramb, cartilagiul are "memorie" si daca nu este corect operat/fixat, are tendinta de a reveni la forma initala, cu timpul.
e important sa ai parte de o consultatie profi, sa ti se spuna clar si onest ce se poate face si ce nu, in cazul nasului tau, si cat de mare poate fi imbunatatirea obtinuta, cat dureaza recuperarea, dupa cat timp (intre 6 luni si un an) vei vedea rezultatul final al operatiei, etc.

https://ensarduman.ro/rinoplastie/
http://www.turciasis...pitalul-anadolu

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,873
  • Înscris: 13.07.2011
eu ti-am spus cauta Turcia. Am o cunostinta care si-a facut niste operatii de genul in Turcia, ea fiind din Austria. Turcii vorbitori de germana, se ocupa de absolut totul. Tu comanzi biletul de avion, dupa care esti preluat de la aeroport, te duc la clinica care este ca un resort hotelier, ai acolo orice doresti la dispozitie. Totul a decurs excelent si la un pret inbatabil.

#17
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Ok, am ales Turcia. Insa nu stiu ce clinica sa aleg, nu gasesc forumuri de reviews, nu gasesc comunitati care sa vorbeasca despre asta, as vrea sa aflu care sunt cele mai bune clinici din turcia pentru rinoplastie, exista un site ceva ?

#18
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,768
  • Înscris: 09.05.2005
"Vedetele" noastre par a se duce la Esteworld.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate