Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Cafeneaua Orange România.

- - - - -
  • Please log in to reply
1394 replies to this topic

#541
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014

 ronuquet, on 01 mai 2019 - 16:19, said:

https://www.parabola...nal-geographic/

Meh.... problema se pare ca nu e doar in RO, ci la nivel international.

Tricolor e gigantul din Rusia.. ceva gen DIGI de Romania. Au pierdut o gramada acolo.

Avem sanse sa iasa si de la Digi..
De la UPC va iesi sigur !

#542
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
De ce spui ca iese sigur de la UPC?

#543
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
Din aceleasi motive pentru care a iesit si de la altii.. (banii) daca e adevarat ce se aude, National Geografic va fi cu plata separata, urmand a crea propria platforma, urmand a fi disponibil pe toate dispozitivele smart tv, fie ca vorbim de webos, android tv sau tizen, avand acelasi continut si subtitrare disponibila in toate limbile din Europa Centrala, de Est si restul tarilor mai mici din Vest

Vor ramane pe cablu in foarte putine tari din vest, gen Franta, Germania, Olanda, UK Italia!

Se pare ca asta va fi raspunsul la fuziunea care se pregateste intre Discovery/BBC in online.



Sursa e un forum din Franta.
Deocamdata e doar un zvon si pe acel forum :)





#544
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Deja se crează propria platforma. Disney+. Multumim pt info....

https://preview.disneyplus.com/ro/

Mare sigla Nat Geo ce e acolo. :))

Edited by ronuquet, 01 May 2019 - 20:07.


#545
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
Mda.. acolo nu s-a vorbit despre Disney+ sau poate mi-a scapat mie, dar se pare ca lucrurile o iau intr-o directie nu tocmai fericita pentru majoritatea dintre noi..

#546
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Reclama la Telekom pe AMC. Inteleg ca o firma selecteaza reclamele si pune AMC.ul sa dea calupul, dar totusi, e aiurea...

#547
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Pai ce este aiurea??? E reclama ofensatoare, sau ce???

#548
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Postul respectiv nu este in grila Telekom.

Edited by _-GEORGE-_, 04 May 2019 - 16:56.


#549
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Nu vad de ce ar fi asta relevant...Telekom are reclame pe toate posturile, nu vad cu ce e AMC mai special...Doar ca nu este in grila lor??? Pai poate va fi, cine stie...

#550
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
E aiurea pt ei. Daca tu te muti la Telekom automat ai pierdut dreptul de vizionare a postului lor. Iar cum UPC/Akta/Orange platesc postului AMC taxa per client.. pierd bani.

#551
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016

 _-GEORGE-_, on 04 mai 2019 - 16:56, said:

Postul respectiv nu este in grila Telekom.
Dar poate va fi ,cine stie?Posted Image

#552
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 ronuquet, on 04 mai 2019 - 17:17, said:

E aiurea pt ei. Daca tu te muti la Telekom automat ai pierdut dreptul de vizionare a postului lor. Iar cum UPC/Akta/Orange platesc postului AMC taxa per client.. pierd bani.
Pai reclama e la Telekom TV sau la Telekom Mobil? Si eu vad pe Look reclama la Orange TV de exemplu, e decizia mea daca schimb providerul, grilele sunt publice...Iar AMC castiga bani din reclama, bani care se duc in achizitia si producerea de programe calitative, care fac ca postul sa creasca iar lumea sa vrea sa-l vada.Si uite asa se aboneaza la UPC/Akta/Orange iar firmele astea vor fi in castig ca au abonati mai multi datorita faptului ca au un program care nu se regaseste la alti operatori...

#553
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Reclama e la toate serviciile lor.. mobil+tv+net fix

#554
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016
Salut,
Am si eu niste intrebari:
1. Daca vreau sa ma abonez la telekomtv.ro, am nevoie de echipamente speciale, avand in vedere ca am fibra de la DIGI?
2. Lista canalelor de pe site-ul https://www.telekomtv.ro/live// e actualizata? Daca nu, imi puteti spune ce difera?
3. Ce preturi se practica? Sunt pachete diferite? Ca site-u(rile) lor nu sunt prea clare...
Ma intereseaza pt viitor (cateva luni). La momentul cand voi fi interesat sa adaug serviciul lor (DIGI va ramane cel principal) voi suna la ei ca sa compar informatiile lor cu cele de aici.
Multumesc!

Edited by MediumPlayer, 05 May 2019 - 11:47.


#555
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Salut!
1. Nu-ti trebuie niciun echipament, poti viziona pe orice device.Netul sa te tina Posted Image..Pe tableta si telefon este necesara instalarea unei aplicatii.De asemenea pentru vizionarea pe laptop sau destop este nevoie instalarea unui plugin(Verimatrix).
2. Aia este lista de canale.Daca se  scoate un program dispare din lista, nu ramane acolo...Idem si la adaugare.
3. Daca nu ai niciun serviciu de la ei abonamentu costa 3,2 E.Atentie nu ai acelasi numar de programe ca un abonat de-al lor, ai doar vreo 70  din cele din lista de mai sus.Nu ma intreba care nu sunt ca nu stiu.
In afara de aia 3,2 E, daca vrei Telekom Sport 1 si 2 mai te costa 1 E, dar banuiesc ca nu intereseaza din moment ce ai Digi.
De asemenea serviciul AXN Now costa 1,2 E.Banuiesc ca poti adauga si HBO , Cinemax sau Midnight.E ceva aici dar nu este actualizat https://www.telekomtv.ro/subscriptions
Iar daca suni la RC poate ai noroc si nimeresti cu un operator care stie pe ce lume traieste...

Imi mai bagai nasul prin site si am mai dat de asta...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z32B9H-RI8A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marius664, 05 May 2019 - 12:30.


#556
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016
Bun, deci e (si) pe pachete. Partea buna e ca nu-ti trebuie alte dispozitive.

Plugin-ul ala care trebuie instalat, e problematic? Are vreun browser "preferat" pe laptop?

Partea proasta e cea esentiala: ce canale sunt disponibile din toata lista in afara de alea din pachetele extra? Pt ca mi s-a parut chiar prea bine sa fie toate alea disponibile. Poate raspunde cineva care foloseste si stie diferentele fata de ceea ce se ofera pe cablu.

Edited by MediumPlayer, 05 May 2019 - 13:13.


#557
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 11.08.2016
Intre timp, am gasit raspunsuri la intrebarile mele. Am gasit link-uri in josul paginii principale telekomtv:

https://www.telekomtv.ro/subscriptions

https://www.telekomtv.ro/faq

Edited by MediumPlayer, 05 May 2019 - 14:00.


#558
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 MediumPlayer, on 05 mai 2019 - 13:13, said:

Bun, deci e (si) pe pachete. Partea buna e ca nu-ti trebuie alte dispozitive.

Plugin-ul ala care trebuie instalat, e problematic? Are vreun browser "preferat" pe laptop?

Partea proasta e cea esentiala: ce canale sunt disponibile din toata lista in afara de alea din pachetele extra? Pt ca mi s-a parut chiar prea bine sa fie toate alea disponibile. Poate raspunde cineva care foloseste si stie diferentele fata de ceea ce se ofera pe cablu.
Eu folosesc Mozilla si merge foarte bine.Si la Chrome se comporta bine.Nu este nicio diferenta intre ce se ofera pe cablu si pe telekomtv.ro. diferenta provine din faptul ca ofera mai putine canale abonatilor care n-au servicii de la ei.Eu banuiesc ca AXN-urile si Epic Drama nu sunt incluse ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate