Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Romancele frumoase au devenit prea selective si feministe

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#253
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 althea, on 24 octombrie 2018 - 11:05, said:

Nu întotdeauna înseamnă asta. Și eu foloseam Mai vorbim sau asemănător, dar chiar asta însemna. Ce nu spuneam e  vreau să mă lămuresc dacă îmi place și mie de tine. Nu ți se pare normal?  

enough said
daca ai nevoie sa te lamuresti, inseamna ca nu te atrage suficient. o femeie stie din primele 7 secunde daca ii place un barbat, sigur poate dupa prima impresie sa iasa la iveala defecte si sa nu-ti mai placa, dar impulsul initial e clar, exista sau nu. cand spui "mai vorbim", eventual cascând a plictiseala, e clar ca nu exista.

#254
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,283
  • Înscris: 05.06.2002

 AlexEn, on 24 octombrie 2018 - 11:19, said:

Fata, nu te enerva inainte de masa.
Nu mai lua personal toate frustrarile unora care cauta raspunsuri in karma, alinierea planetelor si altele asemenea pentru propriile esecuri.
P.S: si ce daca te uraste? Te afecteaza cu ceva?
da, fata! Posted Image

Edited by Fane, 24 October 2018 - 11:21.


#255
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 AlexEn, on 24 octombrie 2018 - 11:19, said:

:D
Nu m-am enervat, pe cuvânt de onoare! Îmi pare rău că se poate înțelege asta.

 Flat, on 24 octombrie 2018 - 11:20, said:

daca ai nevoie sa te lamuresti, inseamna ca nu te atrage suficient.  
Păi vorbim de un băiat/bărbat care se proptește în fața ta și, mai mult sau mai puțin direct, îți spune că vrea o relație cu tine. Cine dă un răspuns din prima, în afară de prostituate? Niciuna care nu-i disperată, crede-mă.

 Flat, on 24 octombrie 2018 - 11:20, said:

cand spui "mai vorbim", eventual cascând a plictiseala, e clar ca nu exista.
Mă distrează cu câtă siguranță vorbiții unii pe-aici despre ce gândesc femeile.

#256
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 althea, on 24 octombrie 2018 - 11:33, said:

Păi vorbim de un băiat/bărbat care se proptește în fața ta și, mai mult sau mai puțin direct, îți spune că vrea o relație cu tine. Cine dă un răspuns din prima, în afară de prostituate? Niciuna care nu-i disperată, crede-mă.

whoa.. fguy vorbea de nr de tel., nicidecum de "vrea o relatie cu tine".
vrea nr de tel ca sa aiba posibilitatea sa te invite la o intalnire ca sa aiba posibilitatea sa te cunoasca ca sa aiba posibilitatea sa vrea o relatie cu tine.. sesizezi cate posibilitati?

cum ar putea sa vrea o relatie cu tine fara sa te cunoasca inainte? doar daca e idiot
si evident ca si tu vrei posibilitatea de a avea o relatie, altfel nu ai sta de vorba cu baieti random, sau le-ai taia elanul din scurt cu nu ma intereseaza, sunt maritata sau whatever

dar revenind la comunicare, daca esti atrasa de individ ii dai nr. de tel, simplu. daca nu esti atrasa, incepi cu texte de genul "mai vorbim", "vedem", "ma doare capul", "e luna plina", "sunt obosita", "ma trezesc devreme", "am de hranit pisica", "mercur in retrograd", "nu sunt pregatita pt o relatie acum", "am prieten", "sunt in depresie", "nu e momentul potrivit" etc.

iti spun eu ca daca vine Brad Pitt la tine ii dai nr de telefon instantaneu si chiar mai mult, e fapt era un tip care a facut experimentul asta social pe o retea de dating cred ca tinder, a pus o poza cu un tip atragator si in juma de ora avea vreo 50 de numere de tel de la gagici fara sa zica mai mult de 2 vorbe, in timp ce acelasi tip cu o poza a lui banala nu avea nici 3 matchuri

 althea, on 24 octombrie 2018 - 11:33, said:

Mă distrează cu câtă siguranță vorbiții unii pe-aici despre ce gândesc femeile.

well, pentru asta e forumul :) uite, ai ocazia sa distrugi mituri din capetele seci ale barbatilor
a fost vreo situatie in care sa nu te atraga un tip, sa-i spui "mai vorbim", sa-l tii pe hold asa aiurea cat stai tu sa te lamuresti (cum are loc acest proces, apropo?, ii cercetezi CV-ul, conturile sociale, ce? dai cu banul?) si apoi dupa o perioada sa ajungi intr-o relatie cu el?

#257
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,283
  • Înscris: 05.06.2002

 althea, on 24 octombrie 2018 - 11:33, said:

Păi vorbim de un băiat/bărbat care se proptește în fața ta și, mai mult sau mai puțin direct, îți spune că vrea o relație cu tine. Cine dă un răspuns din prima, în afară de prostituate? Niciuna care nu-i disperată, crede-mă.

circula un meme pe net: la un moment dat in care o tipa intreaba "cum scap de asta?" si arata fotografia unui paianjen si celalta tipa ii raspunde "zi-i ca vrei o relatie serioasa.".

probabil isi pierde farmecul povestit.

Edited by Fane, 24 October 2018 - 11:59.


#258
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
totul tine de ati calcula șansele corect in funcție de tine. trebuie să tintesti exact categoria de femei care este pentru ce oferi tu. daca tu ești de categoria a 3 a si tintesti femei de categoria 1 a o sa capeti exact ce o capatat colegul. pentru că de asa e lumea, unii mai frumosi, alții mai urâți, unii mai bogati altii mai deștepți.. pe categorii. totul este sa ti vezi lungul nasului.

#259
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
pai da
el nu vrea grase.

valoarea lui = sa zicem 5, nu-l cunosc, deci luam centrul curbei lui gauss
valoarea femeii intotdeauna trebuie sa fie mai jos, conform algoritmului expus de mine in trecut
deci ii trebuie una de 3-4. adica grasa si/sau urata

daca se adreseaza uneia de 7, flit
poate, poaaaate cu indulgenta una de 5, deci medie si plata, mai sensibila asa si miloasa il poate tolera cateva zile pe langa fundul ei, daca ii cumpara cadouri & shit

#260
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
da de 7 dar slaba si urâtă ce? nu gaseste? neapărat grasa?

#261
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 Flat, on 24 octombrie 2018 - 14:11, said:

valoarea femeii intotdeauna trebuie sa fie mai jos
Iar? :D  Valoarea despre care vorbești nu-i o etichetă pusă pe baza unor măsurători, depinde de cine evaluează. Știi cum se zice: gunoiul unuia poate fi averea altuia.

A, n-am văzut că m-ai citat. Îți răspund imediat ce pot.

#262
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 silesax, on 24 octombrie 2018 - 14:26, said:

da de 7 dar slaba si urâtă ce? nu gaseste? neapărat grasa?

daca e urata nu e de 7. o femeie urata (ma refer la chip) nu trece de 5
de 7 sunt acele fete normale, care cu putin makeup si aranjate arata de 9
nu are el nas de asa ceva

am zis asa in general "grase" pentru ca femeile slabe tind sa fie mai stand-off-ish din simplul fapt ca stau hainele bine pe ele (designer clothes) si top modelele sunt skinny

 althea, on 24 octombrie 2018 - 14:45, said:

Iar? Posted Image  Valoarea despre care vorbești nu-i o etichetă pusă pe baza unor măsurători, depinde de cine evaluează. Știi cum se zice: gunoiul unuia poate fi averea altuia.

sigur, dar exista niste norme universal valabile de frumusete, destul de exacte matematic, precum simetria fetei, latimea fruntii, grosimea sprancenelor, distanta dintre ochi, etc. nu poti spune ca nu evaluezi un chip uman dupa aceste criterii
vorbim in contextul in care initiatorul a spus "romancele frumoase". deci el tinteste etichetat, nu am pus eu acest context
ia sa abordeze o grasanca, sa vezi ce relatie serioasa isi trage :))

poftim, daca nu esti de acord putem lua ca evaluare numarul de like-uri sau followeri pe social media.
facebookul(sau/instagram) exact asta este, un instrument de autovalidare a valorii percepute, prin afisare vizuala
numerele mari nu gresesc. daca 5000 de oameni spun ca esti frumoasa, pai esti frumoasa, obiectiv vorbind

#263
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,283
  • Înscris: 05.06.2002
sunt tipe relativ dragute care se lipesc greu de prieten si tipe nu foarte frumoase care nu prea stau singure. la fel si la baieti. sunt persoane care stapanesc mai bine gesturile ce trebuie facute si timing-ul pt deschiderea unei relatii si altele mai stangace. tine ceva de inteligenta emotionala + un pic de tupeu. la fete mai e si chestia ca stiu mai bine sa emita semnale. sau poate o fac inconstient.

Edited by Fane, 24 October 2018 - 15:31.


#264
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

 althea, on 24 octombrie 2018 - 11:33, said:

Posted Image
Nu m-am enervat, pe cuvânt de onoare! Îmi pare rău că se poate înțelege asta.


Păi vorbim de un băiat/bărbat care se proptește în fața ta și, mai mult sau mai puțin direct, îți spune că vrea o relație cu tine. Cine dă un răspuns din prima, în afară de prostituate? Niciuna care nu-i disperată, crede-mă.


Mă distrează cu câtă siguranță vorbiții unii pe-aici despre ce gândesc femeile.

Hahaha, cum femeile imi confirma ceea ce zic eu , desi barbatii le apare mereu, ca nu easa :D hi hi hi

#265
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 03.12.2005

 Fane, on 24 octombrie 2018 - 15:09, said:

sunt tipe relativ dragute care se lipesc greu de prieten si tipe nu foarte frumoase care nu prea stau singure. la fel si la baieti. sunt persoane care stapanesc mai bine gesturile ce trebuie facute si timing-ul pt deschiderea unei relatii si altele mai stangace. tine ceva de inteligenta emotionala + un pic de tupeu. la fete mai e si chestia ca stiu mai bine sa emita semnale. sau poate o fac inconstient.

vai, cum stii matale femeile :)

poate ca ar fi bine ca in toata discutia asta sa spuna fiecare varsta si ce experienta are cand vine vorba de femei, ca altfel sunt doar discutii...

#266
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,283
  • Înscris: 05.06.2002
sigur.

#267
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

 corinadaniela, on 08 octombrie 2018 - 13:37, said:

moama, cate generalizari...
sa stii ca societatea chiar NU trebuie sa-ti ofere nimic, ai vreun contract incheiat cu ea ?
de curiozitate, cati ani ai ?
Asta merge si pt fete....sa nu te astepti la nimic din partea barbatilor, nici tu si nici societatea. Nu mai tine faza cu 'femeile si copii primii'' cand se scufuda vaporul. Acum e copii primii, apoi restul, asta este. Si nu e vorba de ''oferit'' e vorba de egalitate, doar ca unii/unele se viseaza mai egali decat restul.

 silesax, on 08 octombrie 2018 - 14:06, said:

pai daca femeia e sefa la serviciu este logic ca isi alege unu pentru a fi sefa si in viata personala.. ca doar nu m o lua pe mine Posted Image))
Nu neaparat, multe care sunt dominante la servici, cauta exact invers acasa, sau partial.

 AlexEn, on 08 octombrie 2018 - 14:55, said:

Eu zic sa iti mai scazi tu pretentiile si sa alegi pe cineva de nasul tau si o sa vezi cum ti se deschid orizonturile.
De ce e acceptabil ca un barbat peste medie sa fie cu una sub medie, dar nu invers ?

 sebannu1, on 08 octombrie 2018 - 18:57, said:


Cam toate femeile de succes pe care le cunosc au soți mediocrii,fizic,dar inteligenti ai dracu.
Enumera prin ce denota ca-s inteligenti aia.

 Singleandsad, on 09 octombrie 2018 - 01:24, said:

Am vazut baieti frumosi si chipesi care ieseau cu fete grase si urate.

Femeile frumoase de ce nu ies cu baietii urati? Parca sunt corecte politic.

Hai lasati-ma cu ipocrizeala.

Asta as vrea sa aflu...nu ca as avea probleme in domeniu, dar nu-mi place ipocrizia.

 Flat, on 09 octombrie 2018 - 09:55, said:

si tot pe banii si in casa parintilor sta
un vis pentru femei
Ziceti acelasi lucru si despre femeile in aceste situatii ? Daca nu, de ce nu ?

 Noua_pe_site, on 09 octombrie 2018 - 17:24, said:

  ca sa o tipa misto  
Ce-i aia tipa misto, si ce-i aia tipa nemisto ?

Edited by 77777-7, 09 November 2018 - 10:37.


#268
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 77777-7, on 09 noiembrie 2018 - 10:30, said:

De ce e acceptabil ca un barbat peste medie sa fie cu una sub medie, dar nu invers ?

pentru ca barbatul este dominant in relatie
si pentru ca femeile cauta si aleg intotdeauna liderii, alpha male, cei care inspira sentimentul de protectie, siguranta, determinare. deci unul peste ea, unul care sa o impresioneze, sa o dea pe spate, apoi pe fata apoi la orizontala..

in schimb barbatii cauta orice, ei nu fac nazuri. si cum isi iau de cele mai multe ori reject daca tintesc prea sus, se multumesc cu ce gasesc in jos

#269
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

 AlexEn, on 13 octombrie 2018 - 12:12, said:

Ce inseamna, concret, ca femeia e un dezastru? Daca chiar era barbat, nu isi abandona copilul, indiferent cum era femeia.
Inseamna ca e o tipa violenta care-l bate, ori beata nonstop, drogata, etc....singura lui greseala e ca a fugit fara sa ia copilul pt a-i da o viata mai buna ci l-a lasat sa sufere alaturi de ea. E fix opusul cazului invers, cand el e agresiv/beat/grodat si ea il paraeste dar ia copilul cu ea.

 Flat, on 09 noiembrie 2018 - 10:37, said:

pentru ca barbatul este dominant in relatie
si pentru ca femeile cauta si aleg intotdeauna liderii, alpha male, cei care inspira sentimentul de protectie, siguranta, determinare. deci unul peste ea, unul care sa o impresioneze, sa o dea pe spate, apoi pe fata apoi la orizontala..

in schimb barbatii cauta orice, ei nu fac nazuri. si cum isi iau de cele mai multe ori reject daca tintesc prea sus, se multumesc cu ce gasesc in jos
Deci eu desi pot zice ca-s alpha, din motive ce nu le public, nu pot sa ma casatoresc cu una dominanta+submisa(aka switch) ? Mie imi place una care sa-mi fie egala, una care sa gandeasca si pt ea si pt mine, asa cum o fac si eu, sa-mi fie egala, sa fie desteapta, pe faza si sa stie nu-i fie frica sa-mi zica daca am gresit, si sa se descurce, sa nu trebuiasca tinuta de mana nonstop...altfel ce viata e aia ? Una care sa poata sa ma si invete ceva cum o invat si eu. Nu-mi pot imagina o tipa submisa pt tot restul vietii, cel mai misot e sa fie si el si ea si submisi si dominanti, si apoi zilnic sa se modifice dinamica in functie de situatii. E ceva asa de rar ce caut ?

Edited by 77777-7, 09 November 2018 - 11:02.


#270
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
1 daca tu zici ca esti alpha, nu inseamna ca si esti :)  multi barbati au iluzia asta
2. ai zis "egala", nu superioara. egala da, poate fi. dar de ce ar vrea ea sa fie cu unul egal cu ea? ea o sa vrea intotdeauna unul mai bun :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate