Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Copiii noștri nu sunt animale de companie!

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
296 replies to this topic

#55
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View PostDorel666, on 30 septembrie 2018 - 15:49, said:

Aceasta este problema: a fi adoptați de homosexuali înseamnă să fie de două ori abandonați!
Dacă eliminați cauza (abandonul) eliminați și efectele ipotetice (adopția de către gay)!

#56
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postbaribalu, on 30 septembrie 2018 - 16:01, said:

Din ce citesc pe aici, as prefera sa fiu crescut de parinti homo sau lesbi, decat de unii care scriu pe aici....Posted Image  Si poate ma luminati si pe mine, unde scrie la refendumul p... ca homo sau lesbi nu pot adopta copii......Posted Image

Adevărat, pot adopta! Deci a se căsători la fel ca și cuplurile obișnuite este doar o găselniță la ei, că li se rupe de căsnicie și de toate regulile ei. Ceea ce vor ei este să ne silească să zicem că ei sunt normalii și noi anormalii.

View Postshogun1, on 30 septembrie 2018 - 16:09, said:

Dacă eliminați cauza (abandonul) eliminați și efectele ipotetice (adopția de către gay)!

Înainte să tratezi măseaua, este obligatoriu să scapi de infecție!

Edited by althea, 30 September 2018 - 16:37.
rãspuns la un mesaj offtopic sters


#57
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,678
  • Înscris: 23.10.2006

View PostObivankenobi, on 30 septembrie 2018 - 16:08, said:

Ai grija ce iti doresti! Ai tai inca se mai pot "razgandi"!
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Era sa cad de pe scaun de ras.... Chiar e fost buna.... Chiar daca poate isi schimba ai mei ,,orientarea" acum, eu nu mai stau cu ei de peste 30 ani...Posted Image

Practic poate ramane ,,fecioara" daca a fost inseminata artificial si a nascut prin cezarianaPosted Image

Edited by baribalu, 30 September 2018 - 16:19.


#58
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
dorele,uite, asta ar trebui sa-ti dea de gandit....cuplurile normale au copii homosexuali, asta ce inseamna ? ca orientarea sexuala a parintilor nu inseamna nimic  cand vine vorba despre educatia copiilor ;)

#59
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View PosttEo, on 30 septembrie 2018 - 15:07, said:

@zile_san
sa inteleg ca m-ai si categorisit drept homosexual, in baza comentariilor mele de pe acest post?
bravo. esti destept.


@Dorel666
dorele... elcubratiile tale semi-religioase sint de-a dreptul timpite. la fel si cele despre homosexuali.
trezeste-te, copile/omule/ce-ai fi tu! sintem in 2018, nu in AD 1300!
Daca te vei trezi intr-o zi din anul 30 sau 300... cum ar fi dupa un razboi atomic!?Posted Image

#60
IgnoreMe86

IgnoreMe86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.03.2017
Locuiesc de 10 ani in Germania si in oraselul vecin, macelarul si-a lasat sotia si 2 copii pentru angajatul lui! Asta se intamplase cu vreo 5 ani in urma insa si acum mai vorbesc oamenii pe la colturi despre situatie. Chiar daca aici este acceptata homosexualitatea, oamenii inca arata cu degetul. Eu sunt de acord cu ei, relatiile lor, casatoria s.a.m.d dar asta pana la adoptie. Aici am un mare blocaj peste care nu cred ca voi trece vreodata.

#61
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostCrocodiluMereuVesel, on 30 septembrie 2018 - 14:43, said:

Se confisca imedia copilul...
Serios?
Se pare că cineva ți-a confiscat neuronul. Posted Image

#62
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postjimi91, on 30 septembrie 2018 - 16:16, said:

dorele,uite, asta ar trebui sa-ti dea de gandit....cuplurile normale au copii homosexuali, asta ce inseamna ? ca orientarea sexuala a parintilor nu inseamna nimic  cand vine vorba despre educatia copiilor Posted Image

Vorbești de parcă  homosexualitatea ar ține de ADN. Ei bine, află că nu ține! Și nu există ”homosexualitate” genetică, nici la om și nici la animale! Homosexualitatea ca un dat este o mare păcăleală. Este doar o alegere, la fel ca oricare alt comportament sexual. Dacă vreau, mă excit la clapele de pian sau la stiloul ”idolului” meu, indiferent de sexul acestui idol. Problema este de ce unii au interesul să ne educe copiii să se excite la persoanele de același sex...?

#63
CrocodiluMereuVesel

CrocodiluMereuVesel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 23.07.2018

View Postericmario, on 30 septembrie 2018 - 16:23, said:

Serios?
Chiar foarte serios, extrem de serios.

#64
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
.

Attached Files



#65
CrocodiluMereuVesel

CrocodiluMereuVesel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 23.07.2018

View PostRealThing, on 30 septembrie 2018 - 15:38, said:

Care-i nene primul venit, primul servit? Intreb din nou,
Prima pereche de tineri (barbat, femeie) care au de la duhovnicul lor  document scris ca urmeaza legile lui Dumnezeu si nu traiesc in curvie.

#66
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008

View PostDorel666, on 30 septembrie 2018 - 16:13, said:

Înainte să tratezi măseaua, este obligatoriu să scapi de infecție!
Iar in cazul copiilor parasiti cine e infectia? Cuplul de gay care vrea sa adopte sau "crestinu'" care are 5-10 copii acasa dar tot o mai face neprotejat ca asa-i place?

Posted Image mai lasati dogmele si iesiti putin pe afara, sa va mai oxigenati creierul. S-ar putea sa va ajute.

#67
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,214
  • Înscris: 23.08.2014

View PostDorel666, on 30 septembrie 2018 - 14:31, said:

Mulți cred că Referendumul actual este contra homosexualilor și li se restrânge, sărăcuților, dreptul de a se căsători și ei legal. În fapt, nimeni nu le mai interzice să se culce unul cu altul în orice mod ar dori ei și nimeni nu le interzice să locuiască împreună și să se joace de-a mama și tata, de-a mama și mama sau de-a tata și tata, ori de-a mama-tata și tata-mama. Dar ei nu se mai mulțumesc să se joace, ei vor ca joaca lor să capete o miză nouă și ”serioasă”. Adică exact ca la mersul pe sârmă, care nu are nici un farmec și nu-ți dă nici un fior, dacă îl faci la juma de metru deasupra pământului, dar te face să tremuri de spaimă și emoție dacă îl faci în vârful a două clădiri sau deasupra unei prăpastii. Și n-ar fi nici o problemă că ei vor să-și pună viața în pericol și să tremure de emoție, ci problema apare când viața pe care ei vor să o afecteze nu mai este a lor, ci a unor copii nevinovați. Copii pe care ei vor să îi adopte în mod legal și pe care, volens-nolens, îi vor învăța ”valorile” lor, le vor băga cu forța pe gât aceste valori și uneori această băgare pe gât s-ar putea să fie și la propriu, nu doar la figurat...
Dar de ce ar fi afectat un copil pentru că este adoptat de un homosexual iubitor? Păi, pentru că înainte să existe dreptul legiferat, există, a existat și va exista mereu dreptul natural. Adică dreptul oricărei ființe la dragostea instinctivă a părinților naturali care sunt, în mod absolut de neevitat și veșnic valabil, o mamă și un tată. Și acest drept îl au până și leii de la circ și maimuțele din cușcă, pisicile de pe stradă și șoarecii de pe câmp. Absolut toate ființele lui Dumnezeu au acest drept, dar copiii adoptați de homosexuali... NU ÎL VOR MAI AVEA. Pentru că, într-o familie normală, un copil adoptat nici nu va bănui că este adoptat, să sufere dorind să-și afle părinții, afară de cazul când i se spune deja sau ajunge la vârsta la care începe să priceapă niște lucruri evidente, cum ar fi că el este negru și părinții lui sunt albi. Dar, într-o ”familie” de homosexuali, din start copilul, ajuns la cea mai mică vârstă a priceperii, va înțelege că nu este produsul acelui cuplu și va gândi fără doar și poate că este un copil abandonat și se va simți abandonat, urmând să trăiască apoi o lungă și poate pe viață decepție, un chin pe care îl va purta până la mormânt. Și pentru ce?! Pentru ca un cuplu de homosexuali să aibă parte de un animal de companie uman, care să le satisfacă nevoile materne și paterne pe care au refuzat să și le împlinească pe o cale naturală! Și, da, sunt de acord, că un animal de companie poate face minuni pentru psihicul stăpânului său, dar oamenii NU SUNT ANIMALE DE COMPANIE!
Amin
Ei cer in primul rand dreptul de a se casatorii legal.Nici eu nu sint prea sint deacord ca un cuplu de gay sa poata adopta copii, insa si asta e discutabil pana la urma, daca tii cont de conditiile din orfelinate, s-ar putea sa le fie mai bine copiilor, comparativ cu orfelinatul.Pe langa asta, un cuplu de femei cred ca pot creste linistit un copil, fara nici o problema.Copii care au ajuns spre adoptie, oricum nu mai au parte de dragostea parintilor naturali, asa ca acest lucru cade din schema.
Pe de alta parte, in opinia mea, acesti oameni sint bolnavi, nu e o alegere, foarte probabil are legatura cu modul cum i-au crescut parintii naturali, cu problemele avute in copilarie, probleme pentru care nici macar nu pot fi considerati vinovati.
La noi, inca nu am inteles bine, ca si balile psihice sint la fel ca cele fizice, chiar daca nu se vad.Faptul ca societatea stigmatizeaza aceste persoane, in loc sa le ajute, cu siguranta nu va duce la rezolvarea problemei, pentru a putea fi rezolvata, trebuie acceptata intai.
Alt lucru care mi se pare foarte nasol, poate cel mai nasol dintre toate, exact cei care ar trebui sa fie exemplu de toleranta si acceptare, adica biserica ortodoxa, conduce campania impotriva lor.

#68
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce dracu' bre?
E dezlegare la nebuni?
Numai tâmpenii pe topicul ăsta!

Auzi la ăsta: document de la duhovnic. Posted Image Posted Image Posted Image
De când are vreo valoare juridică un ninja/preot/popă?

#69
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttigerheart, on 30 septembrie 2018 - 16:29, said:

Iar in cazul copiilor parasiti cine e infectia? Cuplul de gay care vrea sa adopte sau "crestinu'" care are 5-10 copii acasa dar tot o mai face neprotejat ca asa-i place?

Posted Image mai lasati dogmele si iesiti putin pe afara, sa va mai oxigenati creierul. S-ar putea sa va ajute.

Dacă acei copii sunt abandonați, nu înseamnă că trebuie să ne batem joc de ei și să  nu ne pese de sentimentele lor!

Să judecăm altfel: cât  la sută din populația țării (lumii) sunt homosexuali? Să zicem un 2%? Ceea ce înseamnă că, statistic, 2% din acești copii sunt și ei homosexuali și le va fi bine într-o familie de homosexuali. Dar restului de 98% nu le va fi bine! Și atunci cum decidem care sunt viitorii homosexuali, care să fie plasați în familii de homosexuali? Dar, stai, că homosexualitatea nu ține de ADN și nu poate fi stabilită în mod științific, ci ține de alegerea fiecăruia. Și atunci de ce să forțăm acești copii să aleagă homosexualitatea ca normalitate a lor, dinainte ca ei să știe care le este normalitatea?
Dar vei zice că oricum  pe cei 2% homosexuali îi silim să aleagă heterosexualitatea. Chiar așa? Viața arată că orice copil din familie de heterosexuali, când a vrut a ales singur homosexualitatea. Dar dacă nu ar fi avut această posibilitatea, să trăiască adică într-o familie heterosexuală, alegerea lui ar fi fost viciată. Deci chiar și pentru copiii homosexuali este  mai bine să fie crescuți în familii heterosexuale, decât într-una homosexuală.

Edited by Dorel666, 30 September 2018 - 16:36.


#70
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,214
  • Înscris: 23.08.2014

View PostDorel666, on 30 septembrie 2018 - 16:23, said:


Vorbești de parcă  homosexualitatea ar ține de ADN. Ei bine, află că nu ține! Și nu există ”homosexualitate” genetică, nici la om și nici la animale! Homosexualitatea ca un dat este o mare păcăleală. Este doar o alegere, la fel ca oricare alt comportament sexual. Dacă vreau, mă excit la clapele de pian sau la stiloul ”idolului” meu, indiferent de sexul acestui idol. Problema este de ce unii au interesul să ne educe copiii să se excite la persoanele de același sex...?
Nu e o alegere, si chiar e si genetic, lucru demonstrat de altfel si in cazul altor treburi de genu cum e depresia.Nu alegi tu ce iti place sexual, daca vezi o blonda buna, goala langa tine, ti se scoala si fara sa vrei..., daca nu inseamna ca ai o problema...

#71
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostDorel666, on 30 septembrie 2018 - 16:34, said:


Dacă acei copii sunt abandonați, nu înseamnă că trebuie să ne batem joc de ei și să  nu ne pese de sentimentele lor!

Să judecăm altfel: cât  la sută din populația țării (lumii) sunt homosexuali? Să zicem un 2%? Ceea ce înseamnă că, statistic, 2% din acești copii sunt și ei homosexuali și le va fi bine într-o familie de homosexuali. Dar restului de 98% nu le va fi bine! Și atunci cum decidem care sunt viitorii homosexuali, care să fie plasați în familii de homosexuali? Dar, stai, că homosexualitatea nu ține de ADN și nu poate fi stabilită în mod științific, ci ține de alegerea fiecăruia. Și atunci de ce să forțăm acești copii să aleagă homosexualitatea ca normalitate a lor, dinainte ca ei să știe care le este normalitatea?

eu stiam ca 1 din 10 e homosexual:))...daca ne gandim si la celelalte 100 de genuri (dorele ia un scaun) sunt destul de multi...sunt promovati peste tot pe net, filme, seriale, vor ajunge si in desene , daca n-au ajuns deja ;)

#72
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postfqx, on 30 septembrie 2018 - 16:30, said:

Ei cer in primul rand dreptul de a se casatorii legal.Nici eu nu sint prea sint deacord ca un cuplu de gay sa poata adopta copii, insa si asta e discutabil pana la urma, daca tii cont de conditiile din orfelinate, s-ar putea sa le fie mai bine copiilor, comparativ cu orfelinatul.Pe langa asta, un cuplu de femei cred ca pot creste linistit un copil, fara nici o problema.Copii care au ajuns spre adoptie, oricum nu mai au parte de dragostea parintilor naturali, asa ca acest lucru cade din schema.
Pe de alta parte, in opinia mea, acesti oameni sint bolnavi, nu e o alegere, foarte probabil are legatura cu modul cum i-au crescut parintii naturali, cu problemele avute in copilarie, probleme pentru care nici macar nu pot fi considerati vinovati.
La noi, inca nu am inteles bine, ca si balile psihice sint la fel ca cele fizice, chiar daca nu se vad.Faptul ca societatea stigmatizeaza aceste persoane, in loc sa le ajute, cu siguranta nu va duce la rezolvarea problemei, pentru a putea fi rezolvata, trebuie acceptata intai.
Alt lucru care mi se pare foarte nasol, poate cel mai nasol dintre toate, exact cei care ar trebui sa fie exemplu de toleranta si acceptare, adica biserica ortodoxa, conduce campania impotriva lor.

D-le, când este vorba de viața unui om, ”s-ar putea să le fie mai bine” nu este niciodată un argument decisiv și nici nu poate fi!

View Postfqx, on 30 septembrie 2018 - 16:35, said:

Nu e o alegere, si chiar e si genetic, lucru demonstrat de altfel si in cazul altor treburi de genu cum e depresia.Nu alegi tu ce iti place sexual, daca vezi o blonda buna, goala langa tine, ti se scoala si fara sa vrei..., daca nu inseamna ca ai o problema...

Cine, unde și cum a demonstrat?! Dacă s-ar fi demonstrat științific, acum nu se mai mergea pe legislație, ci pe știință.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate