Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Copiii noștri nu sunt animale de companie!

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
296 replies to this topic

#289
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Evită sau bate câmpii, nu putem ști, dar oricare din astea două ar fi deja e prea de tot. Nu suntem obligați să colecționăm toate aiurelile sub pretextul libertății de exprimare.

#290
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postalthea, on 08 octombrie 2018 - 10:27, said:

Ori trollezi, ori ești în delir mistic. Revino-ți sau iei pauză.

Cancerul este provocat de lipsa de odihnă fizică și mentală. Și a alege să te  odihnești ține de alegere. Iar homosexualitatea ține de alegerea unei excitații sexuale cât mai mari. Și toată lumea știe ce excitant este fructul  oprit. De aceea homosexualii nu se vor opri decât după ce îi vor forța pe toți să fie ca ei, pentru că deja faptul că pot să  o facă unul cu altul nu-i mai satisface.

#291
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

View PostDorel666, on 08 octombrie 2018 - 11:06, said:


Cancerul este provocat de lipsa de odihnă fizică și mentală. Și a alege să te  odihnești ține de alegere.
al necuratului copil, a stat treaz toata noapte prin baruri
https://stirileprotv...-eroul-meu.html

#292
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
io stiam ca măru-i fructu' oprit. tu ce stiai, dorele?

#293
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,361
  • Înscris: 11.08.2003

View PostDorel666, on 08 octombrie 2018 - 11:06, said:


Cancerul este provocat de lipsa de odihnă fizică și mentală. Și a alege să te  odihnești ține de alegere. Iar homosexualitatea ține de alegerea unei excitații sexuale cât mai mari. Și toată lumea știe ce excitant este fructul  oprit. De aceea homosexualii nu se vor opri decât după ce îi vor forța pe toți să fie ca ei, pentru că deja faptul că pot să  o facă unul cu altul nu-i mai satisface.
Deeci, toti care muncesc in domeniul medical vor face cancer dupa logica asta. Fac un anume timp sau fiecare isi alege? E cu programare?

N-am vazut homosexuali care sa vina sa ma agate sau sa ma invarta dar am vazut popi care bat la toate usile sa vina cu apa plata si cu buzunarul adanc. N-am vazut zilele astea prea mult curcubeu sau fluturasi cu votati nu sau boicotati dar am vazut afise cat casa la intrarea in biserica pentru a vota familia traditionala. Care-i mai bulangiu?

#294
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View PosttEo, on 07 octombrie 2018 - 17:02, said:

colegule, tuberculoza e mortala. homosexualitatea, nu!
Asta-i tot ce ai reusit tu sa intelegi din toata discutia? Si s-au mai gasit vreo doi sa-ti dea like....

Doamne fereste....

View PostMarianG, on 07 octombrie 2018 - 21:28, said:

medicul iti da o veste proasta, nu-ti poate spune exact:"esti gay sau ai cancer"
Uh, in cazul cancerului, ba da, fix aia se intampla: ti se ia o mostra de tesut(biopsie) sau sange si se analizeaza la laborator, iar daca se descopera o tumora maligna ti se da nefastul rezultat!

Asa functioneaza medicina. Aia reala.

Eu am intrebat si intreb urmatoarele chestii:

Daca homosexualitatea nu mai este boala, de ce a fost considerata pana la momentul delistarii ca boala? Ce s-a schimbat dpdv medical?

Daca homosexualitatea a fost considerata in mod gresit boala, nu cumva exista posibilitatea ca si alte "boli mintale" sa nu fie boli deloc?

Care sunt bazele stiintifice ale diagnosticarii "bolilor mintale"? Exista? Avem ceva echivalent testelor de biopsie pt. cancer? Sau despre ce e vorba aici? E medicina macar?

#295
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002

View PostTruthHurts, on 08 octombrie 2018 - 16:46, said:

Asta-i tot ce ai reusit tu sa intelegi din toata discutia? Si s-au mai gasit vreo doi sa-ti dea like....

Doamne fereste....



da, colega, EXACT AIA am inteles din intrebarea ta. care apropo, suna cam asa:

View PostTruthHurts, on 07 octombrie 2018 - 16:58, said:

[...] Daca te infectezi cu tbc te "diagnosticheaza" aia pe baza de mentalitati, in functie de care-i ultima moda in gandirea poolimii?


si venea dupa intrebarea mea, care era asta:

View PosttEo, on 07 octombrie 2018 - 16:28, said:

cum dovedesti ca homosexualitatea e o boala? pe baza unor conceptii invechite, care sint in continua schimbare?

apropo. la o intrebare NU se raspunde cu o alta intrebare.
mai e nevoie sa-ti repet intrebarea mea initiala, ca sa-mi raspunzi la ea?
nu de alta, da' sa-ti raspund din nou la intrebarea ta. cu exact acelasi raspuns.

#296
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PosttEo, on 08 octombrie 2018 - 12:14, said:

io stiam ca măru-i fructu' oprit. tu ce stiai, dorele?

Că tot ce arată bine, dar face rău la final este fructul oprit.

View PostTruthHurts, on 08 octombrie 2018 - 16:46, said:

Daca homosexualitatea nu mai este boala, de ce a fost considerata pana la momentul delistarii ca boala? Ce s-a schimbat dpdv medical?



”În 1973 Asociaţia Americană de Psihiatrie a scos homosexualitatea de pe lista de deviaţii sexuale din Manualul de Diagnostic şi Statistică, versiunea a III-a (DSM-III). DSM este folosit de medici pentru a descrie problemele mentale şi de comportament.”

http://www.scientia....a-naturala.html

Menționez că scoaterea din DSM nu s-a făcut în urma unor studii stiintifice serioase, care să arate fără echivoc că homosexualitatea este boală sau nu este, ci totul s-a tranșat PRIN VOT. Adică psihiatrii americani au votat și au decis, în proporție cam de 60% cred, că homosexualitatea nu mai este boală  (restul, de 40%, evident că au rămas convinși că este boală sau cel puțin și-au păstrat dubiile). Adică a fost exclusiv  un vot politic ce a tranșat o problemă științifică. Frustrant, nu? Pentru cei care cred că suntem în secolul științei...

View PosttEo, on 08 octombrie 2018 - 17:03, said:

da, colega, EXACT AIA am inteles din intrebarea ta. care apropo, suna cam asa:




si venea dupa intrebarea mea, care era asta:



apropo. la o intrebare NU se raspunde cu o alta intrebare.
mai e nevoie sa-ti repet intrebarea mea initiala, ca sa-mi raspunzi la ea?
nu de alta, da' sa-ti raspund din nou la intrebarea ta. cu exact acelasi raspuns.

Apropo, eu nu consider homosexualitatea o boală! Pentru că cei care au votat cu comuniștii și i-au adus la putere, sau cu naziștii sau cu oricare sistem opresor, nu erau bolnavi, doar prost informați! Deci homosexualitatea este o concepție greșită și eronată, o filozofie greșită aruncată în lume ca să sune frumos, dar să facă mult rău.

Edited by Dorel666, 11 October 2018 - 14:33.


#297
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Unde sunt susținătorii referendumului de douâ zile și degeaba?
Cine plătește factura?

Mai aveți idei din astea?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate