Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#901
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 13.08.2006

View Postovydiks, on 09 aprilie 2019 - 17:49, said:

Solutia e sa nu mai folosesti Face id/ touch id pt deblocare, doar cod si ti vor reaparea optiunile de blocare dupa o anumita perioada de timp
Multumesc,am reusit

#902
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Am terminat cu 8 plus, merg spre XS. Nici acum nu stiu daca sa iau Max sau normal.

Am primit o oferta pe firma de la agentul meu destul de misto: 14 euro pe luna, XS Max de 512 GB la 1150 euro. OK, dar nu ma tenteaza. Nu vreau sa iau telefonul pe firma, prefer PF.
Ceilalti agenti de la Orange, de la PF inca nu mi-au facut oferta pentru XS Max, astept sa vad.
Daca mai astept mult dupa agenti, ma duc si-l iau la liber si am terminat circul. Dar mai am rabdare si maine.

Revenind la nehotararea mea: am butonat max-ul... desi e cat 8 plusul la dimensiuni, parca totusi mi se pare mare. Bine, ma si incurca sistemul ala antifurt din shop, care nu iti permite sa tii telefonul cum trebuie in mana. XS e cat X dar cu ecranul cat 8 plusul. Ma trage ata spre XS. Dar parca e prea mic Posted Image)))

A doua chestiune: daca telefonul e codat pe orange (nefiind la liber) probabil ca nu pot folosi esim din alta retea, nu?

Edited by December, 15 April 2019 - 17:28.


#903
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Nu poti folosi esim din alta retea, cel putin eu nu am putut. Am incercat, telefonul fiind blocat tot pe orange.

#904
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Raman la simul fizic in cazul asta. Desi nu am avut nevoie de alt telefon pana acum, niciodata nu se stie cum trebuie si nu ai ce pune in noul telefon.

#905
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
totusi, de ce nu l-ai lua pe firma? eu asa le iau de ani buni.

referitor ma marime, ia max-ul, ecranul si bateria fac toti banii. Mai ales ca esti obisnuit deja cu dimensiunile. Eu am venit de la 7 si m-am adaptat rapid :)

#906
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostDecember, on 15 aprilie 2019 - 17:57, said:

Raman la simul fizic in cazul asta. Desi nu am avut nevoie de alt telefon pana acum, niciodata nu se stie cum trebuie si nu ai ce pune in noul telefon.

Sau il poti decoda, 400lei. eSIM e foarte util daca calatoresti in afara uniunii.

#907
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

View Postwarchilde, on 15 aprilie 2019 - 18:19, said:

totusi, de ce nu l-ai lua pe firma? eu asa le iau de ani buni.
Ca-s zgarcit :) Ar insemna inca un abonament de 14 euro pe langa cel de 9.90 actual.  Deci numarul ala nu l-as folosi, ar insemna inca 336 de euro.

View PostCatean, on 15 aprilie 2019 - 18:21, said:

Sau il poti decoda, 400lei. eSIM e foarte util daca calatoresti in afara uniunii.
M-am gandit din prima sa-l iau necodat, dar mai fac o economie pentru o husa-doua...
Dar inca nu am terminat negocierile cu cei de la orange, poate scot o decodare. Vedem....

#908
cipri_matasaru

cipri_matasaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.12.2009
Intentionez sa trec de pe android pe iOS dar am o nedumerire: BT Pay merge pe iPhone XS Max? Se poate plati direct cu telefonul in RO? Pe vremea cand aveam iPhone 7 si sa lansat BT Pay, am primit de la banca un fel de card mic pe care l-am pus sub husa ca sa pot plati cu telefonul. Si acum e tot asa?

#909
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
@december vroiai sa il iei putin acasa sa il testezi si te incurca antifurtul? :P
Clar max, tine bacteria
De ce 512??? Eu am de 64 si cloud. Am spatiu liber o gramada

#910
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,067
  • Înscris: 25.06.2007

View PostDecember, on 15 aprilie 2019 - 18:31, said:

Ca-s zgarcit :) Ar insemna inca un abonament de 14 euro pe langa cel de 9.90 actual.
Nu-i chiar foarte ieftin. Eu plătesc aici cât pt 2 doze de bere ieftină, luată de la supermarket: 4 euro

Legat de baterie și ecran, dar de fapt de totul, până acum sunt foarte mulțumit.

#911
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmorogan, on 16 aprilie 2019 - 06:14, said:

De ce 512??? Eu am de 64 si cloud. Am spatiu liber o gramada
Asta imi oferta agentul, de Paste: XS Max de 512 GB la pretul ala. Tot 64 o sa-mi iau, e suficient.

View PostKarhu, on 16 aprilie 2019 - 06:47, said:

Nu-i chiar foarte ieftin. Eu plătesc aici cât pt 2 doze de bere ieftină, luată de la supermarket: 4 euro

Legat de baterie și ecran, dar de fapt de totul, până acum sunt foarte mulțumit.
Exact, nu aveam de ce sa dau banii aia. Asa il iau din prima neverlocked, 5800 parca. Dar dupa cum am mai spus, inca nu am vorbit cu agentul pentru PF sa vedem ce obtinem.

Puii mei, nu merge sa fac backup icloud pe 4S, cand suna telefonul este o surpiza de fiecare data pentru ca nu stiu cu cine vorbesc :))))

#912
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Traiesti la maxim fiecare clipa :)) e nevasta/prietena langa tine la fiecare apel.
Incearca sa le faci de pe pc in vcf si dupa sa le deschizi pe afon

#913
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Nu-mi bat capul, azi sau maine cel tarziu am telfonul.
....sper.....

#914
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010

View Postcipri_matasaru, on 16 aprilie 2019 - 05:23, said:


Da, e la fel. Pe lângă asta, urmează să vină și Apple pay in Romania, dacă bine țin minte la orange

#915
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Și la Transilvania

#916
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Hai că am rupt pisica in doua și după ce am schimbat trei marci de smartphone in mai puțin de un an, am ajuns la măr xs. Bine v-am găsit.

Edited by aceton, 16 April 2019 - 18:06.


#917
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Prospături :D
Bine ai venit! Zo de ce te-ai chinuit de 3 ori? :)

#918
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Vi s-a intamplat sa puneți telefonul seara pe încărcător (wireless] telefonul, sa se aprindă ledul de la pad ca se încarcă, scoate și telefonul sunetul, se vede și animația aia pe ecran și dimineata sa văd ca nu s-a încercat deloc? E a doua oară când pățesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate