Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Look TV devine Look Sport. Look-urile, Profit TV și Agro TV vor avea sigle noi. Look TV își schimbă numele.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
485 replies to this topic

#73
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Da au fost ambele posturi la liber pe site.

#74
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,065
  • Înscris: 20.06.2009

View Posta_d_y, on 28 august 2018 - 16:15, said:

Foarte bine. Eu zic ca sa se mai lase orgoliul deoparte si sa se procedeze ca in tarile europene. Pachet pay tv cu sport.
De ce orgoliu? E doar un simplu calcul economic, veniturile obținute de la întreaga masă a abonaților sînt mult mai sigure decît cele estimate din vînzarea unui pachet opțional! Gîndește-te și la faptul că, tocmai datorită acestei nesiguranțe, un pachet opțional va fi mai scump decît ar trebui să fie de fapt, deci implicit mai riscant la vînzare! În plus, dacă toți operatorii vor apela la această metodă (pachet opțional Sport), ma pui un risc la ecuație: migrarea abonaților către alte rețele! Tu ți-ai asuma toate aceste riscuri?

Edited by crislacor, 28 August 2018 - 22:26.


#75
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postserpiko33, on 28 august 2018 - 15:19, said:

Teszsari vrea sa incerce paytv-ul pe sport, daca ii iese si canalele Digisport vor deveni canale cu plata, pentru ca drepturile s-au scumpit rau de tot.
A mai fost careva cu Pay-tv la sport si a avut o viata scurta. Remember Telesport.

#76
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
Pai asa, dupa logica asta, nu ne vom gandi la Pay tv nici peste 50 de ani! E clar ca in prezent am.ajuns in punctul in care nu prea se mai pot lua exclusivitati, de aici si compromisurile de a colabora companiile intre ele. Dar va veni si ziua in care nu va mai merge nici asta ! Si atunci vom ajunge la, ori platim ori nu mai vedem :)

#77
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Poate dupa 2021. Pana atunci, inca cel putin 3 ani nu va exista un pachet extra nicaieri. Sigur ca ma refer la sport.

#78
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Digi tine in picioare mokangeala. Daca ei de maine baga pay TV si maresc preturile la abonamente, si restul operatorilor se vor conforma.

Reamintesc cum s.a dat startul la iesirea posturilor Intact din must-carry... prin contractul facut inainte cu cei de la Digi. ;)

#79
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Si cand spuneam ca daca Digi n-ar accepta sa bage posturile de la Intact in grila cu bani, nu intra unicaieri, multi radeau de mine. Pana la urma, daca Digi nu era cu preturile mici, vedeam niste preturile enorme pentru telefonia mobila, asa cum era inainte, dar si pentru abonamentele la cablu. Sunt plusuri si minusuri, eu prefer sa fie asa pentru ca la un moment dat Telekomul, UPCul si ceilalti operatori ar pune niste pretori enorme. E foame de bani, baieti! Cand o sa creasca Digi, cred ca o sa fie o marire de bun simt, nu cum ar prefera Telekom sau UPC (Vodafone). ;)

Ca sa fiu si pe on topic, mi se pare aiurea sa nu bagi acum si alte canale pentru Look Sport.. Cica in curand.. Pai bine ca nu se termina sezoanele pentru 2018/2019. :))

#80
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Marirea aia de bun simt trebuie sa vina odata si odata, momentan lucrurile sunt plafonate datorita lipsei acelei mariri !!! Si plafonarea nu e doar la DIGI, ci la toate firmele care dau TV !!

Edited by ronuquet, 29 August 2018 - 01:07.


#81
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Poate la o nouă negociere o sa avem Look Sport HD, Look Plus HD și Profit.ro

#82
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Să zicem că apare și Look Sport 3 sau 4. Nu au zis nimic că o să fie sau nu și în HD. Apoi vine din nou circul, care îl bagă în grilă și care nu.

#83
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Ai uitat de Look Sport 2.
In anul 2018 ar trebui sa se lanseze posturile in HD dar ele încă se lansează în SD (așa au făcut cu Profit.ro este lansat in SD și nu în HD).

#84
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Eu ma gandesc pentru abonatii UPC, Akta. Din partea mea sa ramana in SD si fara Look Sport 3, 4, 5 sau 10. Poate pe viitor daca va fi cazul..

#85
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View PostGeorge78910, on 29 august 2018 - 01:12, said:

In anul 2018 ar trebui sa se lanseze posturile in HD dar ele încă se lansează în SD (așa au făcut cu Profit.ro este lansat in SD și nu în HD).
De unde știi că s-a lansat doar în SD? Poate există și o variantă HD, chiar dacă pe site este numai în SD ;)

Edited by AndReW99, 29 August 2018 - 01:31.


#86
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostShock-G, on 28 august 2018 - 22:33, said:

A mai fost careva cu Pay-tv la sport si a avut o viata scurta. Remember Telesport.

Da, dar a murit şi din cauza conflictului Felix-Vântu... Remember.. când a fost scos din grilele RCS pentru GSP TV? :)

#87
energyuser

energyuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 28.05.2018
Telesport a devenit FTA din ianuarie 2007 dacă nu mă înșel.

#88
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Triunghiul de la Viva Germany, revine :))) Una peste alta nu arata rau, dar cred ca ar putea fi stilizate...

#89
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017

View PostShock-G, on 28 august 2018 - 22:33, said:

A mai fost careva cu Pay-tv la sport si a avut o viata scurta. Remember Telesport.

hai sa fim seriosi :ce grila  avea telesport?

#90
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Bine, a mai fost si experimentul LOOK si LIGA 1, la 2,.. euro pe luna...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate