Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Huawei Mate 20 Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2167 replies to this topic

#1225
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,010
  • Înscris: 13.09.2007
Susțin în continuare testul de cunoștințe minime de limba română înainte de a da undă verde pentru postări.

#1226
Razvanalexandru25

Razvanalexandru25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.09.2011
DA nu am mâncat litere sau altceva este o simpla virgula oameni buni ?? avem probleme cu niște telefoane nu suntem aici pentru a ne corecta greșelile ci problemele telefoanelor noastre.

#1227
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
@Razvanalexandru25
Asta e problema ta și e mai mare decât cea cu telefonul. Continuă așa și probabil postările tale or să fie ignorate. E o părere. Ca idee: nu am citit postarea ta deoarece este obositoare. Dacă ăsta este rezultatul pe care îl așteptai, l-ai obținut.

 Razvanalexandru25, on 09 martie 2019 - 08:55, said:

Salut am un Huawei mate 20pro twilight cumpărat de la orange în data de 27.12.2018 cu display BOE text ignorat în continuare din cauza lipsei semnelor de punctuație.

Edited by badmania98, 09 March 2019 - 10:44.


#1228
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Imi cer scuze ca te-am acuzat ca ai pus virgula aiurea !!!
In fapt, nu ai pus absolut niciuna ... e de bine.

#1229
rhade_bv

rhade_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.04.2008

 Razvanalexandru25, on 09 martie 2019 - 09:31, said:

Ce sa fac din greșeală? Tu îmi corectezi mie dacă am uitat punct s-au virgula ?? S-au analizezi problema ? S-au încerci sa cauți greșelile tuturor ?
El nu "iți corectează ție" dacă ai uitat ceva sau nu, dar să moară Bibi Jupânu că a trebuit să citesc de 3 ori ca să înțeleg ce ai scris.
Legat de service, vezi aici [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4HAzwxpHFXU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rhade_bv, 09 March 2019 - 12:34.


#1230
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Am citit postarea colegului, deși e fără virgule și greu de urmărit. Fiind telefon în garanție, prima soluție de intervenție este cea de înlocuire a pieselor defecte. În privința acelui IP68, rogi pe cei din service sa îți dea o hârtie la mana, în care îți garantează ca este în continuare funcțional. În caz de probleme și anulare garanției, te poți adresa ANPC-ului. Ca și recomandare, tine cont de recomandările colegilor de mai sus, altfel service și Orange te vor ignora pe loc, deoarece nu vor sta sa citească și sa deslușească ce vrei sa le spui/transmiți. Pe viitor, încearcă sa corectezi ce scrii dpdv gramatical si nu mai sării ca ars, când cineva încearcă sa te îndrume în mod corect. Bafta!

#1231
wilson2203

wilson2203

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.01.2014
Dece in unele pachete este husa tranparenta si in unele nu ? Trei telefoane luate de la Orange,doua din primele loturi au venit cu husa si unul fara husa, cumparat recent.Nu ca mi-ar placea acea husa,nici nu le-am folosit,dar asa ca si chestie.

#1232
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 29.07.2014
Sa fi devenit si "astia"  mai chinezi decat ceilalti "chinezi"? Miram-as...n-au cum...ei sunt cei mai cei dintre "chinezi"...nu cred asta, niciodata...la ei nu exista layere peste androidul stock(?), nu exista nimic altceva decat "ei"...ma rog, exista Samsung(South Korea)...dar noi suntem cei mai tari chinezi dintre "chinezi"...Uhaaa!!!...sa se zgarceasca la o husa?, se poate?...Noaaaa'''...e o "mica" greseala...Emui( cumva launcher-ul are o denumire predestinata?)...

Edited by florinescovici, 10 March 2019 - 19:18.


#1233
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Cineva care a trecut de la oneplus 6t la mate 20 pro?As dori o parere obiectiva.

#1234
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Am facut eu trecerea si merita.

#1235
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009
Salutare,
De astazi sunt si eu fericitul posesor al unui Mate 20 Pro (fericit si pt ca BOE), si venind de pe un Samsung S9 Plus eram curios daca exista in setari optiune de oprire a incarcarii rapide.Am cautat insa nu am găsit sa fie.

#1236
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Ii schimbi cablul, cu unul care nu suporta incarcare rapida.
La Mate10Pro, daca bag cablul de P9 nu mai incarca rapid.

Edited by shymano, 15 March 2019 - 20:58.


#1237
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009

 shymano, on 15 martie 2019 - 20:55, said:

Ii schimbi cablul, cu unul care nu suporta incarcare rapida.
La Mate10Pro, daca bag cablul de P9 nu mai incarca rapid.

Ok, mulțumesc de raspuns shymano.
Speram sa mearga dezactivata incarcarea rapida din setari ca la Samsung.

#1238
mihaitza_gym

mihaitza_gym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.07.2013

 razvan281, on 15 martie 2019 - 19:59, said:

Salutare,
De astazi sunt si eu fericitul posesor al unui Mate 20 Pro (fericit si pt ca BOE), si venind de pe un Samsung S9 Plus eram curios daca exista in setari optiune de oprire a incarcarii rapide.Am cautat insa nu am găsit sa fie.
cum ti se pare in comparatie cu s9 plus?

#1239
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009
Pana acum nu prea am putut sa imi formez o părere foarte clara.
Ca ecran nu mi se pare deloc inferior, ceea ce e un mare plus pt ca eu am dat Mate 10 Pro pe S9+ pt ecran.
Ca viteza mi se pare mai rapid. Emui vs One Ui mi se pare din pacate sub, insa nu pot spune ca nu te poti descurca cu el.
Pana acum insa sunt puțin dezamagit de camera foto. Poate aveam eu asteptari prea mari, insa in multe momente mi se pare sub S9+ pana acum la acest capitol.
Video nu am testat prea mult pt ca nu mi se pare atat de interes pentru mine.
Cea mai clara diferenta e la partea audio, cel puțin pe casti Samsung ii da cu fum.

Edited by razvan281, 16 March 2019 - 01:54.


#1240
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Ai încercat sa alegi sa facă foto pe modul 10MP? Toata lumea e tentata sa aleagă varianta cu 40MP dar nu va face poze bune

#1241
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009
Am incercat pe ambele, ciudat e ca nu vad o mare diferenta intre ele :))
Ori trebuie sa ajung la oftalmolog, ori e marketing mai mult decat optica :)))

#1242
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009
Scuze pt dublu post da nu pot da edit.
Am si eu 2 intrebari pentru utilizatorii mai vechi:
1. Cum ies pozele mai bine, Master Ai activat sau dezactivat?
2. Ce casti recomandati? Cele din pachet sunt groaznice, auzeam controlorii din tramvaiul de vis a vis cu ele :)))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate