Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Xiaomi Pocophone F1

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2649 replies to this topic

#2125
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 19.05.2009
Apar notificarile in bara de sus in ultimul miui stabil?

#2126
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 17.05.2004
Cum fac redirecționare de pe un sim pe altul??
Mulțumesc

Edited by dannek, 13 July 2019 - 15:32.


#2127
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 17.05.2004
Am gasit !!!!!!!!Posted Image Posted Image Posted Image

#2128
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,342
  • Înscris: 05.09.2006
Daca pana acum am scris doar 'de bine", din pacate au aparut si cateva chestii minore negative:
- senzorul de luminozitate este sau prost, sau functioneaza prost, de cele mai multe ori reactioneaza intarziat si sacadat la schimbarea luminozitatii ambientale (eu am setat pe "auto luminozitate"). La fel cand primesc un apel, uneori dureaza cateva secunde aprinderea ecranului.
- iconita aplicatiei Meteo de pe ecranul principal trebuie, deseori, apasata de 2-3 ori pentru a lua comanda. Nu am observat probleme in alte zone ale displayului - si nici in aceasta zona, la testele de sensibilitate ale touch-ului;
- folosesc o husa tip carte, cu setarea "coperta inteligenta" activata; totusi, aleator- dar relativ rar, la deschiderea 'copertii" ecranul nu se aprinde.
Nu am facut inca update la 10.3.5.0.
Ati intalnit probleme similare? ceva idei?

#2129
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
https://fossbytes.co...uch-issues/amp/
Posted Image

#2130
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
Fa-i update la 10.3.5.0 si vezi daca se mai manifesta asa. 🤷🏻‍♂️

#2131
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,342
  • Înscris: 05.09.2006
Am avut o reticenta in a face update-ul, din cauza informatiilor despre problemele aparute - dar cred ca o sa il incerc.

#2132
chelu83

chelu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 30.03.2007

View Postl_dan, on 14 iulie 2019 - 11:13, said:

Daca pana acum am scris doar 'de bine", din pacate au aparut si cateva chestii minore negative:
- senzorul de luminozitate este sau prost, sau functioneaza prost, de cele mai multe ori reactioneaza intarziat si sacadat la schimbarea luminozitatii ambientale (eu am setat pe "auto luminozitate"). La fel cand primesc un apel, uneori dureaza cateva secunde aprinderea ecranului.
- iconita aplicatiei Meteo de pe ecranul principal trebuie, deseori, apasata de 2-3 ori pentru a lua comanda. Nu am observat probleme in alte zone ale displayului - si nici in aceasta zona, la testele de sensibilitate ale touch-ului;
- folosesc o husa tip carte, cu setarea "coperta inteligenta" activata; totusi, aleator- dar relativ rar, la deschiderea 'copertii" ecranul nu se aprinde.
Nu am facut inca update la 10.3.5.0.
Ati intalnit probleme similare? ceva idei?

Problema cu ajustarea automata a luminozitatii este una generala pentru Android 9. A aparut odata cu introducerea AI-ului in partea de automatic brightness. Am patit-o pe Lineage OS, e prezenta pe MIUI, pe un Nokia 7 plus cu Android one si am vazut pe ceva Sony Xperia. Inca pe 10.3.5.0 nu am patit, dar ma astept la asa ceva sooner or later.
Ce aplicatie meteo ai? Eu folosesc widgetul Google at a glance si de acolo intra ok in aplicatia de meteo.

#2133
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,342
  • Înscris: 05.09.2006
E vb de widgetul aplicatiei meteo cu care a venit telefonul, se cheama "Meteo" :)

#2134
chelu83

chelu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 30.03.2007

View Postl_dan, on 16 iulie 2019 - 17:23, said:

E vb de widgetul aplicatiei meteo cu care a venit telefonul, se cheama "Meteo" Posted Image

Din pacate nu pot testa sa iti spun cum se comporta la mine deoarece am dezinstalat aplicatia. Eu, cum iti spuneam, folosesc widgetul de Google - At a glance si acela merge perfect.

#2135
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Avem trei Pocophone deja in familie. Toate sunt OK si cu update-ul facut fara probleme. Fata cea mica l-a scapat pe jos in parc, printre pietre si a zgariat destul de rau ecranul. Cunoasteti in Bucuresti un loc OK unde sa schimb display-ul?

#2136
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Poco primește Ro alert? N-am avut onroarea până acum...

#2137
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postursamajor, on 19 iulie 2019 - 07:11, said:

Poco primește Ro alert? N-am avut onroarea până acum...

Eu am primit

#2138
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,342
  • Înscris: 05.09.2006
Da, eu am primit la ultima furtuna. Nu am setat nimic in sensul asta, alertele vin "by default".

#2139
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Eu am primit ieri un Ro alert de test. Cred ca toti vom primi in urmatoarea luna.

#2140
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Telefonul are infraroșu IR blaster?

#2141
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,342
  • Înscris: 05.09.2006
Nu.

#2142
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
Eu n-am primit nici o alerta pe el de cand il am(~ 4 luni)! Chiar ieri imi aratau niste vecini ca au primit de la Ro Alert, dar pe al meu Pocophone a fost liniste! 🤷🏻‍♂️

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate