Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Xiaomi Mi 8 SE

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
344 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma dispera ca mulți revieweri dau ca negativ filmare 4k ca e nestabilizată... Wtf? Pai ai ecran Full HD, de ce ai filma în 4k? Adică ok, poate pe monitorul 4k, dar de ce? Full HD rullz. Și are stabilizare decenta vad.

#56
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Asa este, in 4K filmarea are de suferit din cauza lipsei stabilizarii, dar fiind din soft mai mult ca sigur o sa implementeze si aici EIS-ul.

#57
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Sunetul pe filmare cum e?

#58
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pitigaiat, medii si inalte.

Bun pentru filmat la concerte, ca nu distorsioneaza.

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exact asta voiam sa te intreb, daca distorsioneaza la volum mare, ca telefonul actual e praf la asta, si eu filmez desul de des la volum mare si ma dispera, pentru ca video se vede f bine

#60
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
@kiario - am si eu cateva intrebari despre acest telefon deoarece vrea un coleg sa-mi cumpere Xiaomi Note5-ul meu si ma gandesc sa fac o trecere la MI8SE.

1. Cam cat o tine bateria pe sotia ta? ( asta este singurl minus la care ma gandesc fata de Note5 cu bateria de 4000 )
2. Ce incarcator are? ( este tot 5v 2a? si cam in cat timp se incarca full...asta daca ai testat vreodata Posted Image) )
3. Din punctul tau de vedere si ai vinde Note 5 ce ti-ai lua? Ti-ai luat Mi8Se (aici ma refer pana in 300$+_) sau altceva de la Xioami?
4. Esti multumit de el din orice punct de vedere?
5. Parca nu ai varianta globala nu?

Este al 4 telefon Xiaomi si sunt extrem de multumit de acest Note 5 dar daca mi-a zis ca vrea sa mi-l cumpere de ce nu? Sa incerc ceva nou.

Multumesc.

Edited by armag3d0n, 06 September 2018 - 20:41.


#61
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
1. ~2 zile cu mentiunea ca nu are nici un joc instalat, il foloseste doar pentru navigare net, retele sociale, cateva aplicatii si waze (pentru 30 km zilnic).
2. De 3A, de la 35% (cat a fost cel mai mult descarcat pana acum) se incarca rapid pana la ~90% (in maxim 30 minute) si pe urma mai lent pana la 100% (inca vreo 10 minute)
3. Pana in 300$ Mi8 SE nu are rival, mai ales la ecran si constructie, care sunt impecabile, pur si simplu e ca o bijuterie.
4. La momentul actual nu am decat sa-i reprosez ca led-ul de notificari nu este RGB, in rest totul este cu mult peste asteptarile mele, adica semnal ff bun, sunet bun, ecran cristal, per total super ok.
5. Nu exista varianta globala, am varianta xiaomi eu, e ok, nu simti nevoia de nimic mai mult.

Acum sotia e ff incantata, a avut un Redmi note 3 Pro si mereu imi spune ca e "racheta" fata de el si cel mai mult o incanta faptul ca are 4G la job, cu RN3Pro nu avea semnal 4G, trebuia sa iasa afara sa prinda ceva semnal.

Edited by kiario, 06 September 2018 - 21:44.


#62
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Mai am 2 intrebari:

1. Daca primesti vreo notificare iti apare in stanga sus langa notch?
2. Ambient display-ul sau cum se numeste, sta tot timpul deschis si-ti apar acolo notificarile?

#63
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
1. Nu
2.L-am dezactivat.

Notificarile pe langa led-ul care palpaie, in momentul cand se deblocheaza ecranul, telefonul vibreaza si apare notificarea (o parte din continut) pe ecran.

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exista pe Huawei o smecherie software. Cand iti vede fata, nu deblocheaza, dar iti arata continutul notificarilor pe ecranul blocat, altfel nu vezi continutul lor. Exista asa ceva pe Mi8 SE? Mersi.

#65
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu am gasit aceasta setare.
Iar deblocarea cu moaca o face dupa ce apesi ori pe butonul power ori ciocanesti ecranul, ca altfel poti sa falfai telefonul pe langa moaca si nimic.

#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu funcționează aia cu ridicat telefonul de pe masă? Parca asa citisem într-un review. Gen ridici de la orizontal în vertical, vede fata, deblochează.

#67
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Are in Display - Raise to wake (la mine asa apare dar are cateva secunde la mine...2-3 secunde pana se aprinde).

#68
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009
Pe honorbuy îl găsiți începând de la 318$ cu livrare din depozit european în câteva zile.

#69
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Mai adaugi si transportul 26 $ ajungi mai scump cu 40 $ fata de goldway.

#70
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postkiario, on 07 septembrie 2018 - 10:01, said:

Mai adaugi si transportul 26 $ ajungi mai scump cu 40 $ fata de goldway.

Prețul are transportul inclus din Italia. Fără ar fi 299$.

Edited by Alxdava, 07 September 2018 - 10:19.


#71
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ai dreptate, dar tot iesi mai scump.

#72
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 30.03.2009

View Postkiario, on 07 septembrie 2018 - 10:19, said:

Ai dreptate, dar tot iesi mai scump.

Diferența de 10-20$ este neglijabilă pt modelul ăsta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate