Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Xiaomi Mi 8 SE

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
344 replies to this topic

#37
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Notificarile functioneaza ? Cei cu Poco F1 si Mi8 se plang ca nu le functioneaza.
Ledul de notificari este color sau tot alb ?
Ms.

#38
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Notificarile functioneaza, led-ul se aprinde in trepte de intensitate, numai ca este ff mic (sub 1mm) si are o tenta de rozaliu bombon.

Apropo, castile digitale (cu DAC incorporat) de la LeeCo functioneaza si pe acest telefon.

#39
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
L as comanda și eu dar mi e frică de rom ul instalat pe el.
Are rom global? Se actualizează prin OTA?
Nu vreau să ma complic cu flash și toate alea, așteptam versiunea globală dar văd că nu apare...
L as fi comandat la goldway..

#40
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Daca nu te pricepi, nu te baga. El vine cu un soft chinezesc modificat la care are adaugat serviciile google si sters tot ce inseamna aplicatii chinezesti, pe langa asta are si limba Romana. Ca sa faca update singurel trebuie sa-i instalezi un patch, asta dupa ce ii deblochezi bootloaderul si instalezi TWRP-ul.


Si ca sa demolez mitul precum ca A2 e mai bun pe partea foto ca MI8 SE, va spun ca ar vrea el sa fie, dar cu un senzor cu fotositii mai mici la A2 degeaba compenseaza cu 0,2 f deschidere diafragma ca per total e mai slab, doar nu degeaba Mi8 SE are acelasi senzor ca MI8.
Din aceste teste se vede de la o posta ca A2 aplica denoise la greu si ca pierde din detalii fata de Mi8 SE, care scoate detalii mult mai bune.

#41
sekdude

sekdude

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.06.2006
Ce varianta de soft ai ? , al meu a vent cu xiaomi.eu 8.7.5 beta , despre ce patch vorbesti ca sa isi faca update singur ?

#42
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
kiario daca poti, ceva teste de SOT ?
Pare tentant telefonul la 1350 ron. Se descurca cu Android auto? Ai cum testa?

#43
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Acum am "xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.8.23_v10-8.1"
Despre patch-ul asta e vorba.

m3rishor, abia l-am incarcat ieri (adica doar odata) acum mai are 38% si a fost frecat rau de tot, dupa vreo cateva cicluri de incarcare iti pot spune ceva concret de SOT.
Android auto nu am, numai sa vad colegii daca au masina cu asa ceva.

#44
sekdude

sekdude

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.06.2006
Eu am telefonul cam de 1 luna , SOT  cam 6 ore pe 4G de la Digi .

@kiario - patch-ul ala il instalezi din TWRP ?

#45
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Da, uite aici instructiunile.

Si softul actual;

#46
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
sekdude, e semnalul slab ? Pare puțin 6 ore fie și la Digi...

#47
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Depinde de multi factori, un SOT de 6 ore facut la jocuri, este colosal fata de un SOT de 6 ore facut la navigare pe net.
Totusi cred ca ai raspuns sarcastic, cand spui ca ti se pare putin 6 ore !

#48
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Nu am răspuns deloc sarcastic, din postarea ta am înțeles că SOT-ul e mult mai mare. Citez
"cat despre baterie, frecat ~7 ore (de l-a gasit boala) din 100% acum mai are 68%"
Poate sekdude îmi spune daca s-a jucat mult in alea 6 ore.
Ideea e că sper la un 10 ore SOT browsing, etc. (nu jocuri). Când pleci pe undeva de dimineață până seara, 6 ore SOT e cam puțintel. Daca urăsc ceva, e sa port powerbank după mine. Sau sa scot SIM sa il bag in al 2-lea telefon de "rezerva", redirecționări,etc,etc (cum se mai întâmplă deseori ).
Cât despre android auto mă interesează să nu se deconecteze aleator (poți reface conexiunea BT doar după un restart).

Edited by m3rishor, 01 September 2018 - 05:20.


#49
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Aici sunt cativa utilizatori care isi spun parerea despre baterie.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa baieti, haideti cu opiniile, ca si eu intentionez sa iau sotiei un Mi8 SE rosu sau silk white (inca nu ma prind care i-ar placea mai tare) iar eu probabil ca voi face trecerea la fratiorul mai mare Mi 8.

#51
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Alt avantaj a lui Mi8 SE culoare rosie e ca dupa ce il faci cadou sotiei, ai parte de sex ca in tinerete, de dimineata la pranz si seara, mai ca uitasem cum este.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, daaa, in cazul asta ia doua, sa ai unul si pentru amanta Posted Image

Oricum catre rosu inclinam, pare feminin rau, l-am vazut in review-ul asta si mi-a placut instant cum arata pentru o femeie. Si oricum, sunt incurcat si pentru mine. Imi place ecranul mai mare al Mi8, dar imi place mai mult forma lui SE. Citesc chestii mai bune despre camera Mi8, dar nici asta nu e de lepadat, avand acelasi senzor dar fara stabilizare optica. Imi place faptul ca SE are IR, iar Mi8 nu. Imi place faptul ca SE are led si pe fata, in timp ce Mi8 are chestiile alea infrarosu pe care oricum nu le-as folosi. Fir-ar...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YL5KvFHdRz4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 01 September 2018 - 14:38.


#53
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Amanta bate spre 50 ani sa ii iei Xiaomi??? Că la 38 știe să butoneze doar mere mușcate.
In alta ordine de idei îmi trebuie un înlocuitor la RN3Pro. Încă duce cu succes dar na... Are 3-4 reînvieri (înlocuit modem, chip sursa de 2 ori) nu cred că îl mai resuscitez next time daca e chipul de sursa (pica uneori din cauza incarcatoarelor QC 3.0). Trebuie sa îi găsesc un înlocuitor pe măsură, sa ma ducă 2-3 ani, telefon de rezerva, desigur. SOT-ul primează. Digi date (voce doar din redirecționări).
Pe site-ul ăla spaniol ajunsese unul spre 9 ore SOT și încă mai avea baterie.

Edited by m3rishor, 01 September 2018 - 18:46.


#54
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Acum mai toate telefoanele cu procesoare noi high or middle ruleaza impecabil, la o utilizare de zi cu zi nu simti diferente intre; sa zicem acest telefon si un S9 plus sau oricare altul de peste 3500 lei.
Totul sta in design, constructie, camera, dotari si oarecum baterie.
Acest Mi 8 SE exceleaza la constructie, rivalizeaza cu telefoane triplu la pret, la ecran, pur si simplu cristal, camera eu unul sunt impresionat cu un minus ca nu are stabilizare optica (POCO F1 are acelasi senzor si optica) in rest e ca oricare telefon care ruleaza bine, semnal bun, sunet bun, etc.
Si ma gandesc ce minus sa-i gasesc ca sa nu ziceti ca prea il laud, paiii.............ce sa fie, pot zice de baterie ca are 3120mA, da, dar a naibii nu vrea sa se descarce neam, tine mai mult decat telefonul meu cu Snap 821 si baterie de 4000mA, pot zice ca nu are gaura de casti, pentru sotie e egal cu zero ca nu o foloseste, sincer nu stiu ca sa zic, aaa ba da, softul, prea putine variante, cel putin momentan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate