Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Filantropia strainilor

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
215 replies to this topic

#199
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postvrajitoruldinoz, on 21 iulie 2018 - 23:59, said:

Romania era o lada de tehnologii invechite

Iarasi...

Romania a trebuit sa satisfaca cumva ambitiile nebunului care a confundat-o cu ograda lui de om "gospodar". Pt asta a trebuit sa "ia de undeva ca sa puna altundeva". Acolo unde "trebuia" sa facem de calitate faceam de calitate.
Daca nu ma insel, fabricam si diamante artificiale. Vorbim de acum 30 de ani.
..................................................................
Editat "trebuia" ca vad ca se interpreteaza.

Edited by Paz, 22 July 2018 - 00:45.


#200
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 00:23, said:

Acolo unde trebuia sa facem de calitate faceam de calitate.

educatie...sanatate...servicii...nivel de trai...

#201
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postshefu_de_combinat, on 22 iulie 2018 - 00:19, said:


Supara tare asta vad.
Pai ce sa-i faci bre daca prostu sufera daca ii zici ca e prost, da' nu sufera pentru ca e prost si ar vrea sa schimbe situatia?

Ia zi, e eronat sa ii bagam in categoria prostie iremediabila pe (sa le zicem) oamenii din acest clip, deja clasic:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IPIqYbvR6yQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Problema era la imaginea candidatilor din opozitie, nu? Daca lucrau Ratiu si Campeanu putin la imagine, sigur isi schimbau astia optica, nu?

Aia sunt exact ca tine. Au adevarul in buzunar, nu-i mai schimbi. Sa zicem, un fel de semeni ai tai. Atentia pe care le-o acorzi te catalogheaza.

#202
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 00:43, said:

Au adevarul in buzunar

*Aveau*, ca probabil majoritatea au mierlit-o mizerabil din lipsa de medicamente si sistem sanitar adecvat privind cum toate chestiile pentru care si-au f... sanatatea sunt acaparate pe rand de mafia pe care au votat-o si vandute la fier vechi sau transformate in dughene. Asta in timp ce vinovati pentru situatie erau, desigur, strainii, carora nu le-am vandut taraTM

Edited by shefu_de_combinat, 22 July 2018 - 00:50.


#203
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Tara e plina de straini, ce anume n-a facut mafia ? S-a facut exact ce sustineti voi ca inca mai trebuie facut. Industria a fost distrusa ca doar "era veche si obsoleta", au venit strainii si ne-au adus cu UBER si McDonalds.
N-am pierdut nimic, fiindca n-am avut nimic.

Nu doar aia, multi am suferit. Si multi inca mai sufera.

#204
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 01:04, said:

au venit strainii si ne-au adus cu UBER si McDonalds.

Si internet, sa-i injuram. Poate a fost o greseala.

#205
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
A, pai daca ne-au dat netu, ce mai vrem ? Io zic sa le dati si nevestele. Ca poate aurul din Rosia Montana e prea putin pt ce ne-au oferit ei.

Dar n-am inteles, cine injura, pe cine ?

#206
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 00:23, said:

Daca nu ma insel, fabricam si diamante artificiale. Vorbim de acum 30 de ani.
Nu, nu te înșeli, fabricam mult mai multe, dar luam piața altora mult mai puternici, de aia ne-au cumpărat pe doi bani, pentru a ne distruge!

#207
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nimeni nu ne-a cumparat. Am fost jefuiti.

#208
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Corect! Scuză-mă, fabricile și uzinele au fost trase pe linie „moartă„ pt. a putea fi cumpărate pe doi bani, după care închise! Și după asta noi am devenit doar cumpăratori care-și vând resursele....pt a avea bani sau se îndatorează la infinit!

Edited by arisel, 22 July 2018 - 03:50.


#209
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postarisel, on 22 iulie 2018 - 03:25, said:

Nu, nu te înșeli, fabricam mult mai multe, dar luam piața altora mult mai puternici, de aia ne-au cumpărat pe doi bani, pentru a ne distruge!

Interesant. Cehii si polonezii cum au scapat de treaba asta?

Btw, tot la capitolul asta, cum se face ca majoritatea fabricilor care au supravietuit democratiei romanesti sunt alea cumparate de straini, in timp ce fabricile ajunse pe mana "oamenilor de afaceri" romani s-au dus lulii-n suflet?

Creca se pisau aia de la Renault pe ei noaptea-n somn visand cum o sa le distrugem piata cu senzationalele Dacii 1310, de aia au cumparat uzina.
Si Rombac le cam sufla in ceafa alora de la Boeing, trebuia facut ceva.

View Postarisel, on 22 iulie 2018 - 03:39, said:

fabricile și uzinele au fost trase pe linie „moartă„

De catre...

a ) mama
b ) reptilieni nwo iudeo-masoni
c ) evrei
d ) romani votati de romani

20 20
suna un tovaras
intreaba partidu

Edited by shefu_de_combinat, 22 July 2018 - 04:50.


#210
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,924
  • Înscris: 21.06.2016

View Postarisel, on 22 iulie 2018 - 03:39, said:

Corect! Scuză-mă, fabricile și uzinele au fost trase pe linie „moartă„ pt. a putea fi cumpărate pe doi bani, după care închise! Și după asta noi am devenit doar cumpăratori care-și vând resursele....pt a avea bani sau se îndatorează la infinit!


Ma doare capul cind citesc planurile voastre de afaceri pentru vestici ma!
Deci pe de o parte aia deschid fabrici peste tot in lume... dar numai pe ale noastre au vrut sa le inchida! Asta in timp ce au deschis permanent altele, chiar la noi!
De ce? pai ca sa fim cumparatori care vind 2 lulele 3 surcele niste "resurse" si sa fim saraci! De ce? ca sa cumparam pe banii lor produsele lor :D
Ca si cum ai fi circiumar si ai da pe credit bautura unui betiv de la care stii ca nu o sa mai vei banii vreodata si aia e afacere vietii tale...

Numai geniile de la noi pot sa gindeasca asa.


Quote

Interesant. Cehii si polonezii cum au scapat de treaba asta?

Te faci ca nu stii? Ca nu resurse ca noi! Rosia montana, padurile, gazul de sist, petrolul, marea neagra, riul-ramul alea alea...

View Postarisel, on 22 iulie 2018 - 03:25, said:

Nu, nu te înșeli, fabricam mult mai multe, dar luam piața altora mult mai puternici, de aia ne-au cumpărat pe doi bani, pentru a ne distruge!

Bineinteles. Reburturile maretei industrii comunisite care nu putea sa faca o oca de otel si un pantof decent... Care concura numai pe pret de dumping, niciodata pe calitate.

#211
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postvrajitoruldinoz, on 22 iulie 2018 - 05:12, said:

Ca si cum ai fi circiumar si ai da pe credit bautura unui betiv de la care stii ca nu o sa mai vei banii vreodata si aia e afacere vietii tale...

Si te mai lauzi ca ai facut o scoala buna. Posted Image

Oricum, acum imi e clar. Nu era o neintelegere.

#212
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,854
  • Înscris: 09.05.2008

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 00:16, said:

Si apropo' de partid ridicat pe cadavre si tortura. Daca maine apare un astfel de partid, eu sunt primul care il voteaza. Fiindca ce s-a intamplat in Romania dupa '89, nu mai cere decat razbunare.
+1000000000 like.

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 03:28, said:

Nimeni nu ne-a cumparat. Am fost jefuiti.
Ba da.
Am fost cumparati.
Mult sub pretu' pietei.
Da' stii si tu : "Nu-i prost ala care cere, e prost ala care da".
Bine, ca asta-i un proverb de cacat, facut pentru a da impresia de normalitate unor nesimtiri, e altceva.

View Postvrajitoruldinoz, on 22 iulie 2018 - 05:12, said:

Ca si cum ai fi circiumar si ai da pe credit bautura unui betiv de la care stii ca nu o sa mai vei banii vreodata si aia e afacere vietii tale...
Exact asa.
Doar ca betivu' ala are o casa, o vaca si ceva pamant cultivabil.
Tu n-ai decat o tiparnita de bani si 4 agarici cu pusti.
Si betivu' se imprumuta de la tine, cumpara posirca tot de la tine, iar cand "time-s up", ai plecat cu casa, vaca si pamantu' si l-ai lasat in curu' gol.
Si stii care-i cea mai tare faza? Ca betivu' nu poa' sa-si faca "trotilu'" la el in batatura, ca cica nu respecta normele, si daca incearca sa aprinda focu'la cazan pe sestache, apar bajetii cu puscoacele sa-i bage mintile in cap.

#213
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,924
  • Înscris: 21.06.2016
Aia in delirul tau.
In realitate betivul are 3 vaci costelive sterpe pe moarte si o casa de chirpici intr-o rina in zona inundabila.
Iar al de-i de pe caiet are palate - nu, pe bune, la propriu, poti sa te uiti pe internet - si cirezi de vaci grase de rasa.

View PostPaz, on 22 iulie 2018 - 00:16, said:


Stii proverbul ala ? "Moralistul e un pacatos fara ocazii."

Si apropo' de partid ridicat pe cadavre si tortura. Daca maine apare un astfel de partid, eu sunt primul care il voteaza. Fiindca ce s-a intamplat in Romania dupa '89, nu mai cere decat razbunare.

A, sint convins, si nu numai tu, sint multi care ar vota asa.
Pe astia toti eu ii grupez sub umbbrela termenului mai incapator de "prostime"... Nu-i nimic jignitor, e un tip de votant.

Edited by vrajitoruldinoz, 22 July 2018 - 09:52.


#214
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,854
  • Înscris: 09.05.2008

View Postvrajitoruldinoz, on 22 iulie 2018 - 09:56, said:

Iar al de-i de pe caiet are palate - nu, pe bune, la propriu, poti sa te uiti pe internet - si cirezi de vaci grase de rasa.
Are, n-am zis ca nu are.
Doar ca le-a facut pe sistemu' pe care l-am descris mai sus.
S-acu', cu sacii in caruta, poa' sa faca pe moralizatoru' si pe deschizatoru' de orizonturi.




#215
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Strainii nu ne-au cumparat, politicienii ne-au vandut.

#216
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,924
  • Înscris: 21.06.2016

View Postfuturist, on 22 iulie 2018 - 10:40, said:

Are, n-am zis ca nu are.
Doar ca le-a facut pe sistemu' pe care l-am descris mai sus.
S-acu', cu sacii in caruta, poa' sa faca pe moralizatoru' si pe deschizatoru' de orizonturi.

Asta e o prostie.
Tot s-a agonisit in mii de ani in toata lumea nu face cit o companie medie...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate