Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 

Loto 6/49 strategii

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#19
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu am castigat la Joker . Practic am luat mai mult decat am bagat , ceea ce reprezinta o victorie. Anul asta am inceput din noaptea de revelion cu cateva sute si pana in Februarie luasem serios de inca doua ori . Asa , cu 1+1 iau frecvent . Mi-a iesit si la noroc . Este o sansa mai mare la noroc daca stii cum sa joci pentru ca se iau numerele iesite la fiecare capat .
Premiul cel mare la joker este al meu asa ca va incurajez sa jucati . Ma enerveaza la maxim ca va trebui sa dau peste un milion impozit dar asta e ...o sa sufar si o sa-mi treaca .
Daca pui numere diferite de fiecare data esti ca o tinta in miscare. Daca le pui pe aceleasi esti ca o tinta statica ...sunt mai multe sanse sa fii lovit de noroc .

Edited by JurasikMan, 04 July 2018 - 09:21.


#20
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 JurasikMan, on 04 iulie 2018 - 09:14, said:

Sunt irelevante statisticile , pentru ca numerele pot avea o anumita frecventa individual , dar nu in combinatie cu alte numere. O statistica buna ar fi sa se calculeze cu ce frecventa ies anumite numere in combinatie cu alte doua sau trei . Aici poate ar fi o smecherie , insa este nevoie de baza de date intr-o forma gata colectata care sa poate fi citita de un programel.
Am avut la un moment dat asa ceva.
La asta ma refeream eu mai sus cand am zis sa bage grupuri de 2-3 numere care statistic pica des si sa spere ca vor pica in combinatia lui vreodata

#21
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,267
  • Înscris: 13.03.2017
LOL
Stii care sunt sansele matematice sa catigi la 6 din 49 ?
Sa nimeresti 6 numere din 49 pentru o variantă simplă, ai o sansa la vreo 14.000.000
Asta inseamna cu aproximatie o probabilitate de 0.00000007%

Ca fapt divers - in viata ai mai multe "sanse" sa dea o masina peste tine decat sa catigi la 6 din 49

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
CEA MAI BUNĂ STRATEGIE ?

Să câștigi.

Acum că ți-am dat pontul mă aștept la un 30%.

Edited by exceswater, 04 July 2018 - 09:20.


#23
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 JurasikMan, on 04 iulie 2018 - 09:18, said:

Mi-a iesit si la noroc . Este o sansa mai mare la noroc daca stii cum sa joci pentru ca se iau numerele iesite la fiecare capat .
Cum adica e sansa mai mare la noroc? Din moment ce numerele sunt generate random, poti baga doua bilete si sa ai aceleasi "capete".
Pe langa faptul ca premiile la noroc sunt mici.

#24
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Bursul, on 04 iulie 2018 - 09:16, said:

A prostit ca castigase de vreo 2-3 ori.

Citisem ca in SUA o profesoara de matematica a castigat de vreo cateva ori la loto. Sa caut articolul.

'Lucky' woman who won lottery four times outed as Stanford University statistics PhD

Astea sunt articole care periodic sunt scrise de cei care au interes ca lumea sa se inghesuie la loterie.  Se poate verifica daca aceasta persoana care a castigat o carutza de bani in extrageri separate, exista in realitate ???

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,667
  • Înscris: 30.10.2003

 Valmont43, on 04 iulie 2018 - 09:17, said:

Nu stiu pe ce se bazeaza unii cand spun ca trebuiesc jucate mereu aceleasi numere....eu zic ca sansele sunt si mai mici daca joci asa...
Si tu cum joci? Nu pui aceleasi numere?

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Nu dati banii pe prostii, luati bomboane la copii! :lol:

Uite un generator entelijent>  http://www.lotteryra..._numbers/6of49/

O strategie ar fi sa mergi pe numerele extrase frecvent.
Sa mizezi mereu pe aceleasi numere si sa nu le schimbi.

#27
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 16.04.2007

 JurasikMan, on 04 iulie 2018 - 09:18, said:

Este o sansa mai mare la noroc daca stii cum sa joci pentru ca se iau numerele iesite la fiecare capat .
Stiam ca se iau cifrele de la coada sirului, s-a modificat sistemul de joc ?

P.S. Jocurile de Loto se numesc impozit pe prostie. Din pacate si eu platesc aproape saptamanal acest impozit.Posted Image

Edited by cristiany, 04 July 2018 - 09:30.


#28
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Bursul, on 04 iulie 2018 - 09:01, said:

Ce nenorociti, au taiat astia de la lucru tzeava catre site-ul de loto.
Lexis1, incerc sa pun o poza cu numerele, statistica. Poate imi dai un hint. Nu vreau sa dau multi bani. 1,25 euro e varianta simpla. O data, de dooua ori pe saptamana e ok pt mine.

Pai lumea la munca, munceste si se bucura de lucruri mici (alea pe care si le poate permite oricine), nu se bucura la castiguri rapide.
Stiu ca explica unul pe Youtube, odata o strategie prin care evita sistematic (pe criterii subiective, binenteles) anumite zone de numere de pe bilet si bifa numere strict in zonele celelalte.  De exemplu, lua un marker negru si anula niste zone de numere... apoi punea numere aleator in celelalte zone.... Binenteles ca e tot o vrajeala... dar omul e liber sa viseze.

#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,667
  • Înscris: 30.10.2003

 rosix, on 04 iulie 2018 - 09:22, said:


Astea sunt articole care periodic sunt scrise de cei care au interes ca lumea sa se inghesuie la loterie.  Se poate verifica daca aceasta persoana care a castigat o carutza de bani in extrageri separate, exista in realitate ???
Daca si astia au scris:

https://www.forbes.c...d/#850d95910588

Sunt sigur ca daca era vreo poveste inventata ar fi iesit la iveala. Nu am gasit vreun articol de genul asta.

#30
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 lexis1, on 04 iulie 2018 - 09:15, said:

Intradevar, la asta vad ca nu s-a mai castigat de aproape 2 ani... Cred ca e record.

Pai, pana la viitoarele alegeri (cand va iesi tot pesedeul) nici nu cred ca se castiga.

#31
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 24.11.2015

 Bursul, on 04 iulie 2018 - 08:50, said:

Avand in vedere talentul meu imens de parior sportiv, m-am gandit sa-mi extind activitatea si la loto si sa-mi cheltui putinii bani pe care ii mai am la acest joc de noroc.

Daca erai asa talentat nu aveai bani putini Posted Image

#32
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Bursul, on 04 iulie 2018 - 09:29, said:

Daca si astia au scris:

https://www.forbes.c...d/#850d95910588

Sunt sigur ca daca era vreo poveste inventata ar fi iesit la iveala. Nu am gasit vreun articol de genul asta.

Eu cred ca mafia mondiala care controleaza in prezent tot ce inseamna presa, Google, etc... poate sa inventeze orice... Chiar sa dea 100.000 de dolari unei persoane oarecare, care sa pozeze in castigator la Loto de 5x.

Raman la ideea mea fixa:  daca s-ar putea castiga la Loto, n-ar mai munci nici drku pe lume asta...

Edited by rosix, 04 July 2018 - 09:31.


#33
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 lexis1, on 04 iulie 2018 - 09:15, said:

Intradevar, la asta vad ca nu s-a mai castigat de aproape 2 ani... Cred ca e record.
Poate sparg eu ghinionu maine

#34
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cea mai buna strategie? Te duci la baie, te certi cu Mutu pana il faci sa vorbeasca (eventual sa-ti dea si numerele castigatoare) si apoi dai fuguta la agentia loto din colt.

Acum, pe bune, nu exista o strategie. E joc de noroc, nu pariu sportiv. Uita-te pe statistici si alege numerele care ies cel mai des, dar asta nu garanteaza ca si vor iesi.

#35
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Unii se chinuie o viata intreaga  sa castige, iar altii castiga dar nu-si revendica premiul !!! Laif _iz _a _bitch

Edited by YourFan, 04 July 2018 - 09:57.


#36
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,065
  • Înscris: 09.08.2005

 JurasikMan, on 04 iulie 2018 - 09:14, said:

Singura strategie valabila este sa pui fix aceleasi numere , marind de la extragere la extragere sansa matematica.
Ceva demonstrații sau asta e impresia ta?

 JurasikMan, on 04 iulie 2018 - 09:18, said:

Daca pui numere diferite de fiecare data esti ca o tinta in miscare. Daca le pui pe aceleasi esti ca o tinta statica ...sunt mai multe sanse sa fii lovit de noroc .
Big bullshit... orice combinație are fix aceeași șansă să iasă - una din 14 milioane la 6/49 și una din 24 milioane la joker.
Singura strategie garantată e să cumperi toate variantele Posted Image

Exact pe asta se bazează loteriile - speranța jucătorilor că o nimeresc, fie la plezneală, fie cu "strategii", și după aia lenevesc tot restul vieții...

PS - info suplimentar - la 6/49, dacă fiecare combinație iese o singură dată, e nevoie de 134.460 ani să se epuizeze toate posibilitățile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate