Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!

Reparat difuzor membrana hartie, ...
 Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 

Cel Mai Bun MP3 Encoder (ripper)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.924
  • Înscris: 07.02.2003
Lame encoder 3.89 sau mai noi (!) reprezinta cel mai bun encoder calitativ la bitrate de cel putin 160 kbps fara comentarii, rupe la calitate si Fraunhofer/Audioactive. Am testat indelung, am scos si spectrograme, am analizat frame cu frame, utilizarea bit rezervoir etc...

La 128kpbs insa (!) cel mai bun este si ramine Fraunhofer (Audioactive/MP3Pro) ! (inventatorii MP3-ului)

Cel mai bun ripator este EAC ultima versiune. E unicul program care lucreaza "profesional", stie sa repare C2 errors si sa sincronizeze corect inceputurile track-urilor (sample jitter) unite ca sa nu pocneasca pe inceput cum fac programele naspa combinate cu unitati proaste. E adevarat ca nu e cel mai simplu dar asta e si ideea... simplu - prost... complicat - performant.

In rest, daca unitatea e desteapta (Teac...) si trebuie un program simplu si care sa nu manince resurse aiurea pai merge perfect Windac fara optiuni speciale (unitatea face corectii & stuff din oficiu).

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.924
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by abulafia
Bine dOT! Sunt satul de "profesionisti" care codeaza cu Xing la 128 kbps joint stereo ucigand muzica definitiv si se ofusca de dimensiunile unui fisier mp3 VBR 1 stereo (LAME)! Long live EAC! Daramite sa-l mai si setezi, al naibii program complicat! :)
Acu' io de ce oi fi rautacios?!

Subscriu la ideea de Xing = naspa rau... am testat cu piese pe chitari defazate, iese aiurea si metalic... mai ales Xing "New", ala vechi mergea mai bine. Cred ca cei care-l apreciaza sunt "profesionistii" care asculta mp3-urile la boxe dinalea de calculator naspa...  :cool: si nu simt defectele ca n-au cum... trebuie sa legi echipament Hi-Fi si dupa aia sa incerci sunetul !

Oricum, exista chiar un program freeware parca, dezvoltat de pasionati pe baza donatiilor si care ofera multe informatii "from inside mp3" si are un modul simplu care apreciaza calitatea unui MP3 in functie de bitrate, date interne padding etc... si programul cu care este facut, analizeaza un numar de frame-uri sau toate, dupa setari. Din pacate de aproape jumate de an site-ul oficial nu mai merge... dar trebuie sa-l aiba o arhiva de programe pe undeva... iata ce zice la "about":

#21
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.703
  • Înscris: 26.11.2001
LOL

EncSpot 2.0 FREE Build 817

http://www.softnews..../11-1-8-2.shtml

Arhiva se afla pe serverul nostru si cred ca suntem printre singurii care o avem. Noroc ca avem programul pe cd cand a disparut site-ul producatorului, asa ca l-am pus pe server.

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.924
  • Înscris: 07.02.2003
Excelent, thanks Courage pentru link...  :OK:

#23
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.715
  • Înscris: 08.04.2002
http://cd-rw.org/sof...ols/encspot.cfm

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate