Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Satanismul în muzica rock

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#55
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s4wg2eBIvRk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 vrajitoruldinoz, on 16 iunie 2018 - 12:41, said:

Îmi plac toți ăștia care se chinuie sa arate ca muzica rock  nu e satanista. Așa, și daca ar fi ce?
de fapt ce e satanismul? doar o reactie impotriva crestinismului si a minciunilor promovate de aceasta religie criminala si antiumana.
cum spunea un baiat destept „Creștinismul este invenția unor creiere bolnave: nu ți-ai putea imagina nimic mai idiot, și nimic mai indecent, pentru a transforma ideea Dumnezeirii într-o bătaie de joc.”

Edited by cirus6, 16 June 2018 - 12:53.


#56
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 vrajitoruldinoz, on 16 iunie 2018 - 12:41, said:

Îmi plac toți ăștia care se chinuie sa arate ca muzica rock  nu e satanista. Așa, și daca ar fi ce?
pai tocmai ca nu e nimic.

daca ortodocsii se inchina Ciolanelor, de ce nu ar avea dreptul si rockerii metalici sa se inchine Craniului? Au schimbata doar coloana muzicala :D

#57
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,259
  • Înscris: 21.06.2011

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 09:13, said:

spune si tu Sabinatule, recunoaste cu onestitate: ce diferenta e intre voi cu Cultul Craniului de Mort si Ortodoxia cu Cultul Ciolanelor de Mort? Posted Image in afara de muzica ambientala, desigur... :whistling:
Aici mai bine nu răspund. E prima dată când aud de ,,Cultul Craniului de Mort", ce-o mai fi și ăla.
Mă duce cu gândul la trupele SS, nu la pupat moaște, dar încurcate sunt căile Domnului...

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 09:26, said:


Metallica e doar drogul primar. Incet incet ajungi sa nu te mai satisfaca, si treci la doza letala: Slayer, Obituary, Anthrax si alte abominatiuni la care copiii normali nici macar nu ar trebui sa ajunga. Posted ImageTatal tau ar fi trebuit sa faca totul sa te fereasca de influenta satanica al acestui gen muzical. :)

Ascult Metallica de prin 1990, am ascultat și mai ascult Slayer, Testament, îmi place Noir Desir, nu mai zic de vechituri ca Rolling Stones.
Nu am dat în cap nimănui, nu am omorât nici un animal, dacă văd sânge mă iau bufeurile și aproape leșin, îmi educ copiii să dea ,, bună ziua" și să nu arunce gunoi pe jos, mai mult: strângem după alții (majoritar ortodocși și sectanți, că nu scrie nicăieri în Biblie să nu arunci gunoi pe jos, deci nu e un păcat) pe la locurile de joacă. Nu mi-e rușine să citesc și încerc să plătesc taxele la timp, cu toate că-mi vine să dau foc instituțiilor de stat, la câte piedici îmi pun. Nu beau, nu fumez și, de când mi-am rupt mâna dreaptă, nu fac nici sex*.
Ce înseamnă pentru voi ,, influența satanică" a rockului, habar n-am. Mai mult, nu mă interesează. Dacă o exista, de mine nu s-a prins.

* Era o glumă, am o viață sexuală împlinită, căci nu am mâna ruptă.


#58
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 12:55, said:

Aici mai bine nu răspund. E prima dată când aud de ,,Cultul Craniului de Mort", ce-o mai fi și ăla.
Mă duce cu gândul la trupele SS, nu la pupat moaște, dar încurcate sunt căile Domnului...
aceeasi origine o are acest cult, atat in rockul metalic cat si in nazism.
Daca astazi Fiara ar infiinta o noua divizie Totenkopf, cu siguranta membrii ei ar fi formata din metalisti cinstiti/onesti. Posted Image

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 12:55, said:

Nu am dat în cap nimănui, nu am omorât nici un animal, dacă văd sânge mă iau bufeurile și aproape leșin, îmi educ copiii să dea ,, bună ziua" și să nu arunce gunoi pe jos, mai mult: strângem după alții (majoritar ortodocși și sectanți, că nu scrie nicăieri în Biblie să nu arunci gunoi pe jos, deci nu e un păcat) pe la locurile de joacă. Nu mi-e rușine să citesc și încerc să plătesc taxele la timp, cu toate că-mi vine să dau foc instituțiilor de stat, la câte piedici îmi pun. Nu beau, nu fumez și, de când mi-am rupt mâna dreaptă, nu fac nici sex*.
Ce înseamnă pentru voi ,, influența satanică" a rockului, habar n-am. Mai mult, nu mă interesează. Dacă o exista, de mine nu s-a prins.

* Era o glumă, am o viață sexuală împlinită, căci nu am mâna ruptă.
toate "bunatatile" enumerate mai sus sunt eclipsate, invalidate de faptul ca ai Eticheta pe frunte.Eticheta aia face toti banii. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 13:04.


#59
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,777
  • Înscris: 21.06.2016
Mai, decit in rai cu gasca de religioși acriti și imbecilizati (nu toți credincioșii ci aia in mod special) mai bine in iad. Nu-i nici o concurenta, puteți sa va țineți raiul pentru voi :)

#60
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 vrajitoruldinoz, on 16 iunie 2018 - 13:10, said:

Mai, decit in rai cu gasca de religioși acriti și imbecilizati (nu toți credincioșii ci aia in mod special) mai bine in iad. Nu-i nici o concurenta, puteți sa va țineți raiul pentru voi Posted Image
omul are libertatea de a alege, chiar si iadul[care intre noi fie vorba, Vrajitorule, NU exista] Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 13:17.


#61
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 12:55, said:

Nu am dat în cap nimănui, nu am omorât nici un animal, dacă văd sânge mă iau bufeurile și aproape leșin, îmi educ copiii să dea ,, bună ziua" și să nu arunce gunoi pe jos, mai mult: strângem după alții (majoritar ortodocși și sectanți, că nu scrie nicăieri în Biblie să nu arunci gunoi pe jos, deci nu e un păcat) pe la locurile de joacă. Nu mi-e rușine să citesc și încerc să plătesc taxele la timp, cu toate că-mi vine să dau foc instituțiilor de stat, la câte piedici îmi pun. Nu beau, nu fumez și, de când mi-am rupt mâna dreaptă, nu fac nici sex*.
Jos palaria! Vrednic este.
Ca dumneata, bobocule, mai rar cineva!
Saru'mana!... Posted Image

P.S. Iha, nu aia dreapta, bleah Posted Image
La loc comanda. Niciuna. Am zis. Acum si-n vecii vecilor.

#62
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,259
  • Înscris: 21.06.2011

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 13:03, said:

toate "bunatatile" enumerate mai sus sunt eclipsate, invalidate de faptul ca ai Eticheta pe frunte.Eticheta aia face toti banii.
Eu consider că Dumnezeu ne-a dat rațiune și puterea de a deosebi răul de bine.
Mă gândesc că sunt pe calea bună, atâta timp cât încerc să nu fac rău și, cât pot, să fac bine. De asemenea, un scop al meu e acela ca fetele mele să fie oameni mai buni decât mine.
Mă lasă rece faptul că niște ortodocși habotnici spun că o să ajung în iad pentru că ascult rock și nu frecventez biserica.
Mai rece mă lasă sectanții, care se consideră superiori și ,, pupătorilor de moaște" și spun că, din cauză că îmi place Metallica, mi se pune o Etichetă și e vai de mine.

 penticostalul, on 16 iunie 2018 - 14:59, said:


Jos palaria! Vrednic este.
Ca dumneata, bobocule, mai rar cineva!
Saru'mana!... Posted Image

P.S. Iha, nu aia dreapta, bleah Posted Image
La loc comanda. Niciuna. Am zis. Acum si-n vecii vecilor.
Spirtualu-le...scuze: spiritualu-le!
Nu ,,frate", nu e ,,Ca dumneata, bobocilor, mai rar cineva!". Așa sunt majoritatea dacă nu chiar toți rockerii. Civilizați, educați și cu bun simț.
Ca posesor de rude penticostale, deci cunoscător fin al ipocriziei și superiorității găunoase de care dați dovadă, dă-mi voie să-ți ignor spusele.

Dar dacă tot ne râdem, oare ce-ar zice Freud despre faptul că vă adresați unii altora cu ,, soră" și ,,frate"?




#63
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 15:27, said:

Eu consider că Dumnezeu ne-a dat rațiune și puterea de a deosebi răul de bine.
si cum se face ca totusi, tu nu poti sa deosebesti muzica satanica - metalul - de muzica normala, omeneasca?Posted Image

#64
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,259
  • Înscris: 21.06.2011
La metalul pe care îl ascult eu nu văd nimic ,,satanic". Singura legătură ar fi riffurile ,, îndrăcite".



#65
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 15:27, said:

Așa sunt majoritatea dacă nu chiar toți rockerii. Civilizați, educați și cu bun simț.
Toti, ce sa mai...

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 15:27, said:

Ca posesor de rude penticostale, deci cunoscător fin al ipocriziei și superiorității găunoase de care dați dovadă
Si astia tot... toti.

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 15:27, said:

dă-mi voie să-ți ignor spusele
Fie, ai permisiunea mea!
Ma simt generos astazi.

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 15:27, said:

Dar dacă tot ne râdem, oare ce-ar zice Freud despre faptul că vă adresați unii altora cu ,, soră" și ,,frate"?
S-ar radea si el si s-ar bucura urat de tot. Si ne-am trezi urgent cu el pe cap. Bafta ca-i trecut in lumea zombilor.
Altfel ar credea ca-i rost de ceva incest. Si ar veni repede.
Finca omu' era destul de cam deraiat total pe aratura Posted Image

Edited by penticostalul, 16 June 2018 - 15:50.


#66
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 15:38, said:

La metalul pe care îl ascult eu nu văd nimic ,,satanic".
si totusi ziceai ca "vezi"...
ca tu esti un vazator, ca tu esti bun, ca tu esti drept, ca tu esti perfectiunea intruchipata.

mare paradox. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 15:54.


#67
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,931
  • Înscris: 31.03.2003
Ma doare fix la patina ce asculta x sau y.
Reciproca ar trebui sa fie valabila.

#68
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,259
  • Înscris: 21.06.2011

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 15:53, said:


si totusi ziceai ca "vezi"...
ca tu esti un vazator, ca tu esti bun, ca tu esti drept, ca tu esti perfectiunea intruchipata.

mare paradox. Posted Image
Măi, dar ce de complimente! Ce să zic... Mulțumesc, colegule!


#69
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 16:01, said:

Măi, dar ce de complimente! Ce să zic... Mulțumesc, colegule!


dar nu ai pentru ce sa-mi multumesti.
caracterizarea ti-ai facut-o singur, dupa cum urmeaza:

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 12:55, said:

Nu am dat în cap nimănui, nu am omorât nici un animal, dacă văd sânge mă iau bufeurile și aproape leșin, îmi educ copiii să dea ,, bună ziua" și să nu arunce gunoi pe jos, mai mult: strângem după alții (majoritar ortodocși și sectanți, că nu scrie nicăieri în Biblie să nu arunci gunoi pe jos, deci nu e un păcat) pe la locurile de joacă. Nu mi-e rușine să citesc și încerc să plătesc taxele la timp, cu toate că-mi vine să dau foc instituțiilor de stat, la câte piedici îmi pun. Nu beau, nu fumez și, de când mi-am rupt mâna dreaptă, nu fac nici sex*.
Ce înseamnă pentru voi ,, influența satanică" a rockului, habar n-am. Mai mult, nu mă interesează. Dacă o exista, de mine nu s-a prins.
* Era o glumă, am o viață sexuală împlinită, căci nu am mâna ruptă.

Cum Dumnezeu lesini de atata sensibilitate cand vezi sange, dar asculti Slayer...numai Domnul Freud poate stii.Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 16:14.


#70
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,931
  • Înscris: 31.03.2003

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 16:01, said:

Măi, dar ce de complimente! Ce să zic... Mulțumesc, colegule!
Se zice multumesc frate, ca vad ca te-ai inmuiat.
:D

#71
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,259
  • Înscris: 21.06.2011

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 16:08, said:

dar nu ai pentru ce sa-mi multumesti.
caracterizarea ti-ai facut-o singur, dupa cum urmeaza:
Cum Dumnezeu lesini de atata sensibilitate cand vezi sange, dar asculti Slayer...numai Domnul Freud poate stii.Posted Image
Deci fratele meu, eu m-am descris puțin mai în glumă, mai în serios. Să zicem că doar faza cu mâna dreaptă e realăPosted Image . Mă bucur că ai tras, totuși, o concluzie (,,perfecțiunea întruchipată”) cu care nu pot fi decât de acord.
Acum ce să zic...Îmi pare rău că ți-am stricat imaginea idilică pe care o aveai despre cei ce ascultă Slayer. Văd că erai sigur că, după o rundă de Slayer, eu ies afară, prind un porumbel, îi rup capul cu dinții și-l storc ca pe un burete, sparg geamurile pe la mașini, nu plătesc factura la internet, trag înapoi băbuța care vrea să traverseze strada, joc fotbal cu pisicile vagaboande pe post de minge apoi dau cap în cap doi pocăiți care-mi ies în cale Posted Image , iar la sfârșit, cuprins de extazul satanic, calc iarba.
Scuze, dar, fiind perfect, nu fac din astea. Eu, după ce ascult Slayer dau cu aspiratorul.

Ei? Ăsta e chiar ,,mare paradox” așa-i?
Uite un paradox mai mare: eu, ca rocker ce mă cred, am postat aici, pe aria Ortodoxie, ca să discut cu (ai ghicit!) ortodocși. Ce să vezi? Mă cert cu niște sectanți...Paradox? Dracu știe!Posted Image

Acum, ca să nu degenereze discuția, o să închei cu ceva care mă amuză tare: Pacea Domului!

A, scuze, Pacea Domnului! (tocmai citisem ceva pe topicul Flat Earth și m-am încurcat).

Edited by Sabinatu, 16 June 2018 - 18:45.


#72
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,931
  • Înscris: 31.03.2003
Cum se traduce Doamne ajuta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hFlctCuUV28?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://giphy.com/gi...o-WYqwyJDikEB5S

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate