Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Satanismul în muzica rock

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#37
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

 vio69a, on 15 iunie 2018 - 23:09, said:

din seria stiintifico fantastica sau "Submarinul Dox"
A mai bagat pe alt topic dinalea cu ateul si pusnicul, adica filozofia religioasa de foc de tabara... pline de erori de logica, e de ras :) Urmeaza cartea cartilor ?

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 07:42, said:

atat ai priceput tu, ca de obicei? Posted Image
Atata este acolo.

 fqx, on 15 iunie 2018 - 23:19, said:

e o prostie de documentar, facut cu un scop anume.
Manipularea maselor de creduli si invrajbirea lor prin prezentarea de false dileme si falsi opozanti.

#38
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 andreic, on 16 iunie 2018 - 08:02, said:

Atata este acolo.
daca tot pricepi putin, poti sa-mi spui si mie de ce folosesti atat de frecvent - relativ la ceea ce nu pricepi sau nu iti convine tie - acel termen: propaganda?Posted Image

#39
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 07:42, said:


ar fi trebuit sa dea exemple incepand cu Metallica, cea mai "usoara" trupa ce adora si propaga satanismul in versuri.

Te legi de Metallica?!
Atunci nu am ce face, trebuie să ne apărăm cumva. Ia să vedem noi....Aha! Am găsit!

Ia uite aici, ce cântă acest preot ortodox:

DRAGI MI-S MIE OILE OILE SI DOAMNILE MAII OAIA CARE-I ASPRA-N LINA SI DOAMNA CARE STA LA STINA (BIS)

Un mincinos nemernic! De fapt știm cu toții că-i plac minorii cu ciocan. Ce orgii or fi fost sub sutana aia numai Satana știe...( Sutana...Satana...cam ciudată asemănarea, nu?)

Acum să ne uităm la Metallica:

Halls of justice painted green
Money talking
Power wolves beset your door
Hear them stalking
Soon you’ll please their appetite
They devour
Hammer of justice crushes you
Overpower

Pfii... Îți apare Satana în casă, nu alta...
Ia să vedem refrenul:

Justice is lost
Justice is raped
Justice is gone
Pulling your strings
Justice is done
Seeking no truth
Winning is all
Find it so grim
So true
So real

Ce să mai zicem...pe rug cu ei!

PS Pe gingașa vedetă a ortodoxiei o cheamă Cristian Popohaci.
Attached File  pomohaci-465x390.jpg   32.34K   2 downloads

Și știți ce le cere el băiețeilor să-i arate? Ciocanul!!!
Attached File  220px-Metallica_-_Kill_'Em_All_cover.jpg   17.47K   2 downloads

Concluzia habotnicului: Popohaci a văzut coperta albumului și de atunci îi place ciocanul.
Metallica e de vină!!!

Edited by Sabinatu, 16 June 2018 - 08:55.


#40
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 08:47, said:

Acum să ne uităm la Metallica:
= [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S5TnPjOd_To?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O imagine face mai mult decat 1000 de cuvinte. Posted Image


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NUAdgt5Glk0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce rost are sa abatem atentia la alti ciocanari?

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 08:58.


#41
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,872
  • Înscris: 14.08.2007

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 07:42, said:

ar fi trebuit sa dea exemple incepand cu Metallica, cea mai "usoara" trupa ce adora si propaga satanismul in versuri.
Ascult Metallica constant de vreo 27 de ani ... inca n-am descoperit satanismul din versurile lor. Ar trebui sa ascult piesele invers sau ceva? Posted Image Sau e asa de bine ascuns mesajul satanist incat doar habotnicii il pot descoperi?

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 08:52, said:

O imagine face mai mult decat 1000 de cuvinte. Posted Image
O imagine pusa de un fan pe o melodie de-a lor demonstreaza ca ei sunt satanisti? Are you for real? Posted Image Daca pun un clip pe youtube cu muzica bisericeasca ortodoxa si imaginea aia o sa zici ca muzica bisericeasca ortodoxa e satanista? Cum era citatul ala? "Tată, iartă-i căci nu ştiu ce fac!" ... se potriveste parca aici :)

Edited by utopium, 16 June 2018 - 09:05.


#42
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Ce pana corbului ai văzut  satanist la ,,Wherever I May Roam"?!

Sau la ,,Seek and Destroy"?!

Ai văzut un craniu și gata, e satanism? Păi înseamnă că la facultatea de medicină se fac ritualuri sataniste, nu disecții, nu?
Ești culmea! Insist, ce e satanist la ,, Wherever I May Roam"? E una din piesele pe care îmi place să le ascult la maxim în mașină. Nu m-a făcut să omor pe nimeni, nici să beau sânge.

#43
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 utopium, on 16 iunie 2018 - 09:02, said:

Ascult Metallica constant de vreo 27 de ani ... inca n-am descoperit satanismul din versurile lor.
nu te nelinisti,  ca mai ai timp.

 utopium, on 16 iunie 2018 - 09:02, said:

O imagine pusa de un fan pe o melodie de-a lor demonstreaza ca ei sunt satanisti? Are you for real? Posted Image Daca pun un clip pe youtube cu muzica bisericeasca ortodoxa si imaginea aia o sa zici ca muzica bisericeasca ortodoxa e satanista? Cum era citatul ala? "Tată, iartă-i căci nu ştiu ce fac!" ... se potriveste parca aici Posted Image
te pomenesti ca si numele albumelor, versurile diabolice si imaginile alea satanice de pe original care induc subliminal mesaje satanice, si alea sunt puse acolo tot de fani? Posted Image
du-te si te imbata cu ceva tare, nu mai baga apa ... Posted Image

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 09:04, said:

Păi înseamnă că la facultatea de medicină se fac ritualuri sataniste, nu disecții, nu?
la Facultate NU se practica Cultul Craniului de Mort, asa cum o fac satanistii prostiti prin muzica metalica intocmai ca ortodoxia cu moastele de morti. Posted Image

spune si tu Sabinatule, recunoaste cu onestitate: ce diferenta e intre voi cu Cultul Craniului de Mort si Ortodoxia cu Cultul Ciolanelor de Mort? Posted Image in afara de muzica ambientala, desigur... :whistling:

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 09:17.


#44
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,872
  • Înscris: 14.08.2007

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 09:13, said:

te pomenesti ca si numele albumelor, versurile diabolice si imaginile alea satanice de pe original care induc subliminal mesaje satanice, si alea sunt puse acolo tot de fani? Posted Image
du-te si te imbata cu ceva tare, nu mai baga apa ... Posted Image
Ceva exemple? Ca sa nu murim prosti ... ;)

#45
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 09:13, said:



te pomenesti ca si numele albumelor, versurile diabolice si imaginile alea satanice de pe original care induc subliminal mesaje satanice, si alea sunt puse acolo tot de fani? :lol:
du-te si te imbata cu ceva tare, nu mai baga apa ... :D


la Facultate NU se practica Cultul Craniului de Mort, asa cum o fac satanistii prostiti prin muzica metalica intocmai ca ortodoxia cu moastele de morti. :)

Parcă ai fi taică-meu acum vreo 25 de ani în urmă. Adusesem acasă un afiș cu Metallica. În partea de jos era un craniu din care ieșea o mână pe care scria HOPE. Să facă omu' infarct, nu alta!
Să spui că Metallica are versuri diabolice...Ia și tu un Slayer măcar, să fii mai credibil.

Deci? Ce e satanist la ,, Wherever I May Roam"?

#46
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 09:22, said:

Parcă ai fi taică-meu acum vreo 25 de ani în urmă. Adusesem acasă un afiș cu Metallica. În partea de jos era un craniu din care ieșea o mână pe care scria HOPE. Să facă omu' infarct, nu alta!
Să spui că Metallica are versuri diabolice...Ia și tu un Slayer măcar, să fii mai credibil.
Metallica e doar drogul primar. Incet incet ajungi sa nu te mai satisfaca, si treci la doza letala: Slayer, Obituary, Anthrax si alte abominatiuni la care copiii normali nici macar nu ar trebui sa ajunga. Posted ImageTatal tau ar fi trebuit sa faca totul sa te fereasca de influenta satanica al acestui gen muzical. :)

Edited by Dude_2nd, 16 June 2018 - 09:27.


#47
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
[ http://www.funnysigns.net/files/god-listens-to-slayer.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by oaspetele, 16 June 2018 - 09:49.


#48
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
Mai, nu va mai certati aiurea.
Accept-ati (!!!) ca unii asculta Metallica, altii prefera Manellica.

#49
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
E un documentar mai vechi, unul dintre primele care a aparut pe net-ul romanesc, postat prima oara de site-ul sfaturiortodoxe.ro, si care a provocat ceva senzatie in online-ul romanesc pe la inceputul anilor 2000.
Acum e cam depasit pentru ca roacherii au disparut si nu mai asculta aproape nimeni metal in Romania.

#50
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012

 Aldulescu, on 16 iunie 2018 - 10:43, said:

E un documentar mai vechi, unul dintre primele care a aparut pe net-ul romanesc, postat prima oara de site-ul sfaturiortodoxe.ro, si care a provocat ceva senzatie in online-ul romanesc pe la inceputul anilor 2000.
Acum e cam depasit pentru ca roacherii au disparut si nu mai asculta aproape nimeni metal in Romania.
Ce vorbesti, Frantz!?!

#51
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,872
  • Înscris: 14.08.2007

 Dude_2nd, on 16 iunie 2018 - 09:26, said:

Metallica e doar drogul primar. Incet incet ajungi sa nu te mai satisfaca, si treci la doza letala: Slayer, Obituary, Anthrax si alte abominatiuni la care copiii normali nici macar nu ar trebui sa ajunga.
Uite ca dupa 27 de ani n-am trecut mai "departe" de Metallica, n-am ascultat nici Slayer, nici Obituary, nici Anthrax (ma rog, am auzit ocazional cate vreo piesa fara sa raman cu ceva). De fapt am migrat mai mult spre rock mai linistit, Pink Floyd, Dire Straits, etc. Alti satanisti si aia, bineinteles.

 Sabinatu, on 16 iunie 2018 - 09:22, said:

Deci? Ce e satanist la ,, Wherever I May Roam"?
Pai sa "ratacesti" asa aiurea? Tu nu stii ca doar una e "Calea"? Posted Image

Edited by utopium, 16 June 2018 - 11:20.


#52
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Cam singuri satanisti adevarati (cel putin la nivel delarativ) sunt o parte din trupele ce au imbratisat curentul balck metal.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YgWGShOwCWk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca idee, eu ascult cam tot din rock si metal (in general, evit pe cei care cocheteaza prea mult cu comercialul, indiferent de sugen) si nu dau doi bani pe versuri (acolo unde nu e cazul), pe haine sau pe vopseaua de pe fata.

Edited by oaspetele, 16 June 2018 - 12:28.


#53
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 oaspetele, on 16 iunie 2018 - 05:22, said:

exista si rock crestin de mare clasa
seamana cu slayer, parca ar fi cover dupa angel of death.

#54
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,683
  • Înscris: 21.06.2016
Îmi plac toți ăștia care se chinuie sa arate ca muzica rock  nu e satanista. Așa, și daca ar fi ce?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate