Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3760 replies to this topic

#3673
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,132
  • Înscris: 10.04.2006
Credeam că e alt program pentru platinum, Visa premium e o mârlănie.
Ai 10 întrări gratuite în toată lumea prin priority pass dar pentru Otopeni trebuie să ai cheltuieli de 1500e minim cu x zile și maxim y zile înainte.
Nu mai spun că la gold trebuie doar 1000e.
Adică e mai greu accesul dacă ai card platinum decât dacă ai card gold care e disponibil pe toate gardurile în mod cvasigratuit.

#3674
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Notificarea aia din aplicație se poate citi pe undeva, exact în forma în care a fost primită?

#3675
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,033
  • Înscris: 24.04.2013
Da, in mesageria din Georgica webu’. In app nu stiu, ca nu il folosesc pentru chestii ce necesita un ecran mai ca lumea. Ai textul mesajului si un fisier PDF atasat la el cu detaliile (modificarile [considerate de ei] principale, urmate de detaliul a ce s-a adaugat/scos/modificat in TCSB).

Edited by sags, 12 April 2024 - 09:40.


#3676
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 26.12.2015
E și-n aplicație la Contact>Mesaje de la bancă.

#3677
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Mulțumesc frumos, domnilor!Posted image

#3678
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 13.12.2006

Vizualizare mesajsorin147, pe 12 aprilie 2024 - 08:13, a scris:

Pare un fel de pusculita in care arunci marunt doar ca-i pe card.

exact.
poate nu esti omul care sa pui deoparte 100 lei la salariu sau saptamanal...sau orice alta varianta. si atunci facand round-up obligat-fortat "arunci cativa lei in pusculita". nu se simt, dar cand ai nevoie de ceva ai o pusculita de spart.
eu sunt patit cu pusculita...tot bagam cate 50 de bani de cate ori aveam prin buzunare cu gandul sa le cresc interesul copiilor pentru economii. iar de Craciun cu ce era in pusculita isi luau un cadou. Se strangeau in jur de 200 lei.  vazand ca interesul e scazut si lectia de economie nu da roade, am economisit doar pentru mine, in pusculita mea personala...in primul an au crapat de ciuda ca mi-am luat boxa portabila.
acu, cu roundup...piticul meu de pe creier stie ca am un cont de economii si ma lasa in pace. am vreo 3-4 saptamani de cand l-am activat si am 146 lei. nu cred ca-i sparg de Pasti, dar pana de Craciun sigur se fac vreo 1000 si imi fac singur un cadou dragut sa crape astialalti (care nu economisesc din familie) de ciuda.

economiile familiei, prin depozite sau investitiile la bursa...sunt ale familiei. round-up e doar al meu...si e binevenit pentru mine, chiar daca e maruntis.
round-up e ca si cum ai gasi bani in geaca de iarna din dulap in septembrie cand le verifici de molii.

#3679
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 08.06.2005
Are cineva 2 conturi George in lei?
As vrea sa stiu daca comisionul de administrare e zero pentru ambele in cazul in care ai incasari de 1000 lei doar intr-unul din conturi.

#3680
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,494
  • Înscris: 01.12.2001
Ai zero daca ai 1000 încasări pe fiecare cont.

#3681
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 13.03.2005

View Postdeathnite, on 12 aprilie 2024 - 20:51, said:

Are cineva 2 conturi George in lei?
As vrea sa stiu daca comisionul de administrare e zero pentru ambele in cazul in care ai incasari de 1000 lei doar intr-unul din conturi.

Nu, doar pentru primul

View Postdorin_2k, on 12 aprilie 2024 - 20:57, said:

Ai zero daca ai 1000 încasări pe fiecare cont.

Din pacate nu accepta asta. Daca ai mai multe conturi diferite, chiar daca indeplinesti conditia de venit pe fiecare, costurile vor fi zero doar pentru primul contractat. Pentru celelalte vei plati - chiar daca ai incasari pe fiecare.

#3682
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,033
  • Înscris: 24.04.2013
Au trimis ieri notificare cu venitul din dobanzi, cu explicatii legate de o eventuala obligatie de a depune DU si a achita CASS. In mesaj este specificat si venitul meu din dobanzi pe 2023, nu e doar un text generic.

#3683
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,245
  • Înscris: 05.01.2006

 deathnite, pe 12 aprilie 2024 - 20:51, a scris:

Are cineva 2 conturi George in lei?
As vrea sa stiu daca comisionul de administrare e zero pentru ambele in cazul in care ai incasari de 1000 lei doar intr-unul din conturi.
Am întrebat la suport și au zis că trebuie făcut rulajul pe amândouă, pe fiecare separat - obligatoriu să nu fie făcut prin transfer între ele ci doar din surse externe - și (doar atunci) va rămâne 0 lei administrarea pentru amândouă

Edited by Ravy, 13 April 2024 - 14:17.


#3684
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 13.03.2005

View PostRavy, on 13 aprilie 2024 - 13:48, said:

Am întrebat la suport și au zis că trebuie făcut rulajul pe amândouă, pe fiecare separat - obligatoriu să nu fie făcut prin transfer între ele ci doar din surse externe - și (doar atunci) va rămâne 0 lei administrarea pentru amândouă

Cei de la suport nu prea cunosc in detaliu cum stau lucrurile. Oficial iti acorda beneficiile cu cost zero doar pentru primul serviciu / pachet contractat, pentru celelalte se plateste administrarea lui.

#3685
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,494
  • Înscris: 01.12.2001

Vizualizare mesajthekat, pe 13 aprilie 2024 - 10:02, a scris:



Nu, doar pentru primul



Din pacate nu accepta asta. Daca ai mai multe conturi diferite, chiar daca indeplinesti conditia de venit pe fiecare, costurile vor fi zero doar pentru primul contractat. Pentru celelalte vei plati - chiar daca ai incasari pe fiecare.
Pe site la BCR scrie că e zero daca îndeplinești condițiile.
500 pe fiecare, deci 1000 lei încasări pe ambele. Daca e George clasic.
Tu de unde ai aceasta informație?

#3686
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 13.03.2005

View Postdorin_2k, on 13 aprilie 2024 - 16:20, said:

Pe site la BCR scrie că e zero daca îndeplinești condițiile.
500 pe fiecare, deci 1000 lei încasări pe ambele. Daca e George clasic.
Tu de unde ai aceasta informație?

Da, scrie zero daca indeplinesti conditiile, insa nu zice ca le poti cumula. Informatia o am din agentie cand si-a deschis sotia cont: a zis ca un singur pachet este fara costuri, chiar daca indeplineste conditiile pentru fiecare pachet in parte. Asa ca n-a avut sens sa riste cu inca un pachet. Si a facut referire la termenii astia din contract:

"Unele pachete de Servicii Bancare din oferta BCR pot fi deținute doar o singură dată și/sau anumite pachete
de Servicii de Bancare nu pot fi deținute în același timp. În cazul în care același Serviciu Bancar este inclus
în mai multe pachete de Servicii Bancare deținute de același Client, având tarife/comisioane diferite,
Clientului i se va aplica tariful/comisionul cel mai mic."

Pana cand nu ne demonstreaza cineva contrariul cu 2 pachete diferite pentru care indeplineste conditiile, am sa aleg sa cred un angajat al bancii.

#3687
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
Am eu un George Gold și unul normal. Nu platesc nimic pentru nici unul din ele. Am venituri pe ambele conform contractului ( 5000 ron pe Gold si 700 ron pe cel simplu).

#3688
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,735
  • Înscris: 21.03.2005
E vreun pachet Raiffeisen in prezent pentru OnG-uri si Asociatii de Proprietari, mai avantajos?

Era ceva inainte... acum am vazut doar niste ciudatenii pe o foaie printata de la banca...

#3689
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,735
  • Înscris: 21.03.2005

 MELODY, pe 13 aprilie 2024 - 22:48, a scris:

E vreun pachet Raiffeisen in prezent pentru OnG-uri si Asociatii de Proprietari, mai avantajos?

Era ceva inainte... acum am vazut doar niste ciudatenii pe o foaie printata de la banca...
Un pachet BCR intrebam...

#3690
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 13.03.2005

 soldatel56, on 13 aprilie 2024 - 21:02, said:

Am eu un George Gold și unul normal. Nu platesc nimic pentru nici unul din ele. Am venituri pe ambele conform contractului ( 5000 ron pe Gold si 700 ron pe cel simplu).

Înseamnă că al2lea nu e George la suma asta. De cat timp le ai?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate