Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Generalul - Ilie Nastase

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Generalul Nastase incaseza pensie militara..??

#2
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Normal, pe langa meleonele pe care le mai are.Vezi ca mai e un subiect cu el.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
Este General in rezerva si NU are pensie militara

"Nu am nicio pensie. Sunt in rezerva fara pensie. As vrea sa am pensie s-o dau la altcineva. Dupa 22 de ani de armata ar fi trebui sa am. Da n-am cerut, pentru ca nu consideram ca e corect. Cred ca sunt singurul care am iesit in rezerva fara pensie, dintre toti sportivii. Cred. Nu pot sa confirm. Dar nu ma afecteaza cu nimic treaba asta", a declarat Ilie Nastase pentru Realitatea.net

#4
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

 Naijax, on 26 mai 2018 - 18:14, said:

Este General in rezerva si NU are pensie militara

"Nu am nicio pensie. Sunt in rezerva fara pensie. As vrea sa am pensie s-o dau la altcineva. Dupa 22 de ani de armata ar fi trebui sa am. Da n-am cerut, pentru ca nu consideram ca e corect. Cred ca sunt singurul care am iesit in rezerva fara pensie, dintre toti sportivii. Cred. Nu pot sa confirm. Dar nu ma afecteaza cu nimic treaba asta", a declarat Ilie Nastase pentru Realitatea.net
De asta am pus intrebarea. Am auzit ba ca ia, ba ca nu ia...

 Skyspy, on 26 mai 2018 - 18:04, said:

Normal, pe langa meleonele pe care le mai are.Vezi ca mai e un subiect cu el.
Daca-ti spun ca mie nu-mi apar toate topicurile n-ai sa ma crezi :))

#5
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 Naijax, on 26 mai 2018 - 18:14, said:

Este General in rezerva si NU are pensie militara

"Nu am nicio pensie. Sunt in rezerva fara pensie. As vrea sa am pensie s-o dau la altcineva. Dupa 22 de ani de armata ar fi trebui sa am. Da n-am cerut, pentru ca nu consideram ca e corect. Cred ca sunt singurul care am iesit in rezerva fara pensie, dintre toti sportivii. Cred. Nu pot sa confirm. Dar nu ma afecteaza cu nimic treaba asta", a declarat Ilie Nastase pentru Realitatea.net
Cand postezi nu e mai bine sa te si informezi intai daca tot inveti pe altii ? Dupa varsta de 60 de ani militarul este in retragere nu in rezerva .In rezerva e pana la 60 de ani iar Nastase are 72 .
Nu e mai simplu sa spui ca nu stii decat sa dezinformezi copii astia ? Militarul in retragere are dosarul militar RETRAS din evidenta Centrului Militar si nu mai este niciodata chemat in activitate .
Dosarul se claseaza si intra definitiv la arhive clasificate .

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A lucrat in armata 22 de ani??

#7
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
a lucrat cu paleta, poate

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Lasa bai ca toti lucram in fiecare zi ...si nu primim pensii speciale si nici decoratii de la armata...

#9
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Attached File  33524976_247079212536450_8419896128081756160_n.jpg   86.47K   56 downloads

ÎN STÂNGA: general Ion Dobran, pilot, comandant de escadrilă în al doilea război mondial. A participat la 340 misiuni și 74 lupte aeriene, salvând viețile a mii de soldați prin reușitele lui. Disticții: Ordinul Steaua Romaniei, Ordinul Coroana Romaniei, Ordinul Virtutea Aeronautica, Ordinul Virtutea Aeronautică Cavaler, Ordinul Virtutea Aeronautică Ofiter, Ordinul Leul Alb Cehoslovac. Pensie: 3000 lei. Nu cere nimic de la statul român!
ÎN DREAPTA: general Ilie Nastase, numai el știe cum a fost ridicat la rangul de general. Pentru apărarea țării, zero fapte! Milionar în euro, pretinde despăgubiri de la statul român pentru că i-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule, fiind prins băut la volan!

#10
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Oricum, are aproape 80 de ani dar tot minte de copil de 17 ani are. Vai de capul lui. Mosneag libidinos. El si cu tiriac. Macar tiriac isi vede de treaba.

#11
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
E fost parlamentar si " fost praDUITOR " sportiv , eu am tufut un sac "ca ca mec auto!" , dar nu am facut figuri ! Un basinos de comunist , din cauza asta ,Tiriac doar o "dota" lunara plateste pt tampeniile lui !

P.S.: Ar trebui editat , "Generalul basinos de la apelul bocancilor ...tenismanuela nasti !" .
Armata Romana nu are nimic in comun cu mizeriile de "curva" ale lui Nasti !

P.S.S.- Lucifer76 , sa traiesti ! Ai prezentat excelent viata de "general" (eu ca soldat un general a zis ca mine , trebuia sa fiu sergent , dar am intrat doar cu medalia de miltar de frunte in piept !) ! Eram prea tampit in poligon !
Se poate lauda cineva ca a culcat un general cu suita lui in poligon ? Mai mult decat insingna de militar de frunte , nu mai aveau ce sa-mi ia ! Ca electromecanic principal , eram dupa comandant (maior) , urmatorul in grad ! Am fost ...si la liberare "tot soldat" !
Stiti cum erau chestile alea cu tratatul de la Varsovia , ce mancau "generalii la masa" , eu veneam cu "cantarole" pt X persoane din atelier !
Sunt rupt de beat ...dar meseria mea ramane cand ma trezesc , nu traiasc din pomana si "amintiri" !

Edited by tidicristi, 26 May 2018 - 19:01.


#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ehee, cati prunci de aici stiu macar cine a fost generalul Dobran ? Un erou al aviatiei militare romane cu o cariera impresionanta, temut de toti pilotii inamici
Nu multa lume stie dar s-a intalnit dupa razboi cu unul dintre inamicii doborati de el in misiune pe internet !
http://jurnalul.ro/s...ani-510112.html
https://www.qmagazin...ost-coechipier/

Edited by GingisHan2015, 26 May 2018 - 18:48.


#13
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Tu compari generalul dobran cu acest basinos de nastase? Asta e un basinos cu gura mare.

#14
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008
Da indemnizatie pentru cat a dormit in parlament are?

Edited by bitiro, 26 May 2018 - 19:02.


#15
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
@Lucifer76 am citit acum despre el,  s-a intalnit cu un inamic pe care l-a doborat. :) Frumos!

#16
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Are , ca doar e fost PSd-ist ..
Dar pe bune , daca el se "pisa" pe politie , ei fiind in pibula lui militeni (turnatori securist ca el!) ! Eu in "oglinda" pot sa ma pis pe toate realizarile lui de GENERAlul pibulei Racheta , LA APELUL BOCANCILOR !
E de bine , daca am "desfundat" curvele lui ? (nu am platit nimic , doar am plecat cu cash ! acasa )

#17
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Strict pentru realizarile lui sportive ...tot respectul ! Ca om Posted Image , un dilau care crede ca i se cuvin toate in viata cu mintea unuia de 15 ani ! Ca "general" = 0 cred ca daca ii dai o pusca in mana se impusca singur...nici de soldat nu e bun . In plus nu exista uniforma de general in rezerva mai ales ca nu ai o zi de armata , cred ca poarta uniforma ILEGAL ! In plus se mai duce si cu pretentii pe la toate tribunele oficiale desi nu are nici un drept . Cred ca inainte de politie trebuie dus la testari la Obregia !

Edited by Supermax, 26 May 2018 - 20:23.


#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,068
  • Înscris: 07.11.2006
Un mascarici,care crede ca se afla inca pe stadioanele de tenis,unde facea furori dar si bufonerii.Nasty a fost unic.Si pe teren dar si in viata normala unde este din pacate un saltimbanc de balci provincial,prin tot ceea ce face.
Ma mir ca mai inteleptul Tiriac nu a reusit inca sa-l puna cu picioarele pe pamant.

Edited by adisz, 26 May 2018 - 20:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate