Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Diferente Intre Amplificatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#145
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 09.01.2007

View Postadip2009, on 22 martie 2021 - 14:58, said:

Nimeni nu este prost/rau până la proba contrarie. Există prezumţia de deşteptăciune/bunaciune.

Nu ajungeam pana azi cu teza asta. Ni-hao.

#146
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Eu mor de curiozitate sa vad ce e inauntru. Daca pretul e 200 lei si scazi transportul, profiturile, ditamai carcasa, ce piese are? E vreun clasa D rudimentara, de generatie veche, cu thd enorm pe inalte la orice putere, o fi vreun clasa AB cu transformator cat o cutiuta de chibrituri?

#147
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Si l-as pune si pe LS50, sa vad care crapa primul, amp-ul sau boxele? Ca ambele sunt un design nefericit, unu de saracie, celalalt de fite proaste.

#148
adip2009

adip2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.09.2009
Gata, l-am cumparat. Chinezarie, chinezarie dar se aude beton, aproape ca vechiul meu Tehnics. De fapt mai bine ca la asta chinezesc se aud si basii. La Tehnics finito basii, probabil s-au ars ceva potentiometre. Asta chinezesc e si mic, nu e ditamai mastodontul nesimtit si are si bluetooth. Cool.
  Ne-au facut-o chinejii cu virusul pangolinului dar macar la electronice sa exceleze, nu? ... Pai trimit nave in spatiu si sa nu fabrice bine niste biete amplificatoare? Ar fi fost de rasul curcilor.
  Amplif.e tare copii doar telecomanda e de kk, nu prea poti scoate bateria din ea.... Sa vedem deacum durabilitatea. dar am un an garantie... Voi updata aici dc.vor fi probleme. Regards.

#149
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 09.01.2007
Pai cum s-a zis, umileste-ne cu o poza la interior. Lasa garantia ca la pretul ala te costa mai mult metroul pana la service si inapoi.

#150
pedros_2005

pedros_2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 03.12.2007
Sa-l stapinesti sanatos si auditii placute! Si chinezii pot face lucruri foarte bune dar eu, personal, nu as cumpara altceva in afara de ce gasesti aici:
https://shenzhenaudio.com/
Aproape toate sculele de acolo sint niste mici bijuterii, majoritatea la preturi de bun simt.

#151
adip2009

adip2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.09.2009

View Postoverseas, on 26 martie 2021 - 13:45, said:

Pai cum s-a zis, umileste-ne cu o poza la interior. Lasa garantia ca la pretul ala te costa mai mult metroul pana la service si inapoi.

Tu esti chiar Toma necredinciosul. Fratzicule pai nu-ti spusei ca la fiabilitate rivalizeaza cu cele japoneze. Voi spuneati ca se va auzi naspa, uite ca nu e asa.  Mai ramane de vazut acum dc.rezistenta va fi comparabila cu amplif.nemtesti. Ce poza la interior vrei mai Tomitza? E in garantie, nu am voie sa-l desfac.
  Eu stiu ca orgoliul tau e luciferic, ca asa-s romanii, nu suporta sa admita ca poate sa greseasca. Unii au prejudecati pana-n panzele albe.  Dc. voi vreti sa cumparati mamuti de 9-15 kg care sa va rupa mana cand veti merge cu ele la service [ca in final veti ajunge acolo, pt.ca nimic material nu e vesnic] treaba voastra, eu sunt mai sensibil, am preferat ceva mai usor.
  Bine ca nu m-am luat dupa voi ci dupa electronistul meu care mi-a zis ca nimic nu e mai bun decat un aparat nou....fie el si chinezesc...

View Postpedros_2005, on 26 martie 2021 - 14:19, said:

Sa-l stapinesti sanatos si auditii placute! Si chinezii pot face lucruri foarte bune dar eu, personal, nu as cumpara altceva in afara de ce gasesti aici:
https://shenzhenaudio.com/
Aproape toate sculele de acolo sint niste mici bijuterii, majoritatea la preturi de bun simt.

Muchas gracias!/ Merci beaucoup!

Edited by adip2009, 26 March 2021 - 19:23.


#152
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007

View Postadip2009, on 26 martie 2021 - 19:27, said:

Fratzicule pai nu-ti spusei ca la fiabilitate rivalizeaza cu cele japoneze.

    Serios? Chiar sunt curios daca acea chinezarie o sa tina cativa ani. De unde atata fiabilitate si de unde stii ca e fiabil, nu stiu.
    Cand amplificatorul asta chinezesc o sa tina cat vechile japoneze, 30-40 de ani, o sa zboare porcii si popii vor dona bani la babe.
     Eu am avut un Onkyo din 1984 care functiona perfect. Asta inseamna fiabilitate.

#153
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 09.01.2007
Hai ca e distractie.
Tu te-ai prins ca suntem invidiosi si de aia nu ridici capota sa vedem caii putere.
Mai zi cu electronistul tau specializat in tablarii karaoke.
Si cu 'rezistenta' amplificatorului cum e, in ani sau in ohm?!

#154
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Deschide, ba, nu fi chitros! Are doar 1 an garantie, doar nu se strica asa repede.

Zi macar ce se vede prin grilajele alea. E AB, nu?

#155
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,180
  • Înscris: 16.10.2008
Crezi ca stie ce-i aia AB ? Poate -l intreaba pe electronistul lui. BTW ,toata lumea are acum dietician ,hair style-ist , antrrenor personal. De ce nu ar avea si electronist.
Eu nu imnteleg de ce distinsul "fratzic" (ca sa-i plagiez vorba) a mai pus intrebarea aici ,oricul el era chitit sa-si cumpere tablosenia aia cu BT facuta pe vapor. De ce sa se chinuie unii care au si zeci de ani experienta in domeniu sa dea sfaturi ,explicatii etc?

#156
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 09.01.2007

View Postadip2009, on 26 martie 2021 - 19:27, said:


  Eu stiu ca orgoliul tau e luciferic,

Muchas gracias!/ Merci beaucoup!

Voi aveti curiozitati tehnice, nefiind atat de luciferici ca mine.
Eu sunt curios privind capacitatile de psihanaliza ale fratzikului. Cred ca acestea merg mana in mana cu cele lingvistice.


#157
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Oricum, o sa ii propun si eu electronistului meu asa ceva, ca ultima vreme m-a incarcat numai cu amp-uri de 10-15kg. Daca vad ca nu ne intelegem, cred ca schimb electronistul, pana la urma...

#158
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 09.01.2007
Stai sa imi sun eu electronistul, pe Ken Ishiwata, sa vad ce zice de rezistenta amplificatoarelor karaoke China. Ah, stai ca asta e japonez si o sa-mi zica numai balarii despre chineji, nu e de incredere.

#159
bibiaudiofil

bibiaudiofil

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,644
  • Înscris: 06.02.2011
Ken Ishiwata a fost mai mult ambasador decat electronist ...

#160
adip2009

adip2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.09.2009

View Postedigee, on 26 martie 2021 - 21:36, said:

Crezi ca stie ce-i aia AB ? Poate -l intreaba pe electronistul lui. BTW ,toata lumea are acum dietician ,hair style-ist , antrrenor personal. De ce nu ar avea si electronist.
Eu nu imnteleg de ce distinsul "fratzic" (ca sa-i plagiez vorba) a mai pus intrebarea aici ,oricul el era chitit sa-si cumpere tablosenia aia cu BT facuta pe vapor. De ce sa se chinuie unii care au si zeci de ani experienta in domeniu sa dea sfaturi ,explicatii etc?

Citeste de la inceput si ai sa vezi de ce. Eu am intrebat daca detine cineva asa ceva si poate sa-mi spuna daca se aude hi-fi sau nu.  Dar nu asta e important. Nu inteleg de ce sariti toti la gatul meu ca am spus ca are sunet de calitate? Daca asta e adevarul...Trebuia sa mint numai ca sa il lingusesc pe guru Overseas? Ca e el g[sau poate cu c]uru?  Nu am spus de durabilitate, ar fi fost penibil, ca doar ce l-am cumparat, am spus doar de calitatea sunetului. De ce am deranjat??? Tb.sa mint?? De ce sa mint? Sau sunteti chiar o haita de demoni reali?

View Postoverseas, on 26 martie 2021 - 21:55, said:

Voi aveti curiozitati tehnice, nefiind atat de luciferici ca mine.
Eu sunt curios privind capacitatile de psihanaliza ale fratzikului. Cred ca acestea merg mana in mana cu cele lingvistice.

Dar cum voiai sa spun: "frate"? Nu te cunosc ca sa te apelez asa. Am folosit si eu un termen mai de la tzara... E vreo problema? Am folosit varianta aia ca am crezut ca ai simtul umorului si nu credeam ca ma consideri dusman, dar la felul cum vb. si te exprimi ... Iar intreb [retoric] de ce? Ca doar n-am injurat sau am vb.urat, ba' chiar m-am oferit sa updatez aici dc. vor fi probleme.  Si acu ce vad: o gasca de golani obraznici care ma iau peste picior ca imi place o chinezarie. INCREDIBIL.

View PostNotsure, on 26 martie 2021 - 21:25, said:

Deschide, ba, nu fi chitros! Are doar 1 an garantie, doar nu se strica asa repede.

Zi macar ce se vede prin grilajele alea. E AB, nu?

De cand esti tu "ba" cu mine? Asa te-a educat mamicutza ta sa vb.cu persoanele straine [poate si mai in etate]? N-ai cei 7 ani de acasa, baietzica. Controleaza-te!  Aa, dc.esti din Caracal, atunci nu am nicio pretentie...

View Postoverseas, on 26 martie 2021 - 20:40, said:

Hai ca e distractie.
Tu te-ai prins ca suntem invidiosi si de aia nu ridici capota sa vedem caii putere.
Mai zi cu electronistul tau specializat in tablarii karaoke.
Si cu 'rezistenta' amplificatorului cum e, in ani sau in ohm?!

Vaaai ce amuzant esti, chiar comic! As putea spune clovn? Dc.voiai sa fii chiar interesant puteai spune "ani lumina". Dar n-ai fost. Pacat.  .... Sunt sigur ca electronistul meu cand invata de legea luiOhm tu te jucai cu p..lica in nisip.

View Postedigee, on 26 martie 2021 - 21:36, said:

Crezi ca stie ce-i aia AB ? Poate -l intreaba pe electronistul lui. BTW ,toata lumea are acum dietician ,hair style-ist , antrrenor personal. De ce nu ar avea si electronist.
Eu nu imnteleg de ce distinsul "fratzic" (ca sa-i plagiez vorba) a mai pus intrebarea aici ,oricul el era chitit sa-si cumpere tablosenia aia cu BT facuta pe vapor. De ce sa se chinuie unii care au si zeci de ani experienta in domeniu sa dea sfaturi ,explicatii etc?

Pai dc.suntem si prieteni de zeci de ani, cum voiai sa ma exprim? Gaseste tu un termen si eu ma conformez.

Edited by adip2009, 27 March 2021 - 00:20.


#161
adip2009

adip2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.09.2009

View Postoverseas, on 26 martie 2021 - 20:40, said:

Hai ca e distractie.
Tu te-ai prins ca suntem invidiosi si de aia nu ridici capota sa vedem caii putere.
Mai zi cu electronistul tau specializat in tablarii karaoke.
Si cu 'rezistenta' amplificatorului cum e, in ani sau in ohm?!

Nu invidiosi, ci orgoliosi. E cu totul altceva. De ce ai fi invidios pe mine, ca nu ne cunoastem, logic nu? Iterez: ORGOLIOSI. Am scris cu majuscule ca poate ai prb. cu vederea.

#162
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 09.01.2007
E clar, omul s-a curentat la potentiometru.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate