Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Ferry boat in Grecia - Traseu, orar, preț

- - - - -
  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#433
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,392
  • Înscris: 23.04.2007

View Postbela, on 18 aprilie 2024 - 08:17, said:

Eu ajung pe insula pe 27.06. Avand in vedere ca nu este sezon full, ce credeti, ar trebui rezervare prealabila?
Intreb prin prisma variantei Lefkada. Daca se anuleaza si trebuie sa ajung in alt port oare as avea sansa sa ma imbarc fara rezervare?
In 2019 in jur de 23.06 am prins loc la cel de dimineata fara rezervare insa a fost cam plin. Ajungea si in jurul orei de check-in(adica intervalul 12-15.00) si era bataie pe el.
Attached File  120345814_3918953221454023_2717930164765823221_n.jpg   201.81K   16 downloads
Prietenii cu, care venisem, l-au luat pe cel de seara, ala a fost mai aerisit dar au ajuns pe seara, practic, noi am facut si plaja, ei nu.

Edited by AdrianHH, 18 April 2024 - 09:27.


#434
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 18.04.2007
Recomand să faci rezervare, chiar dacă nu o să o folosești (vorbim de Astakos, da ?, și de mașină care trebuie dusă pe insulă). Anul trecut aveau liste întregi de rezervări (aceeași perioadă, în jur de 25 iunie), cursa de la (aprox) 12:00, într-o duminică - dar asta nu relevant, că noi nu ne dăm seama văzând niște foi cât din cală e ocupată.

Cam întârzie ... ghinion.

Când faci rezervarea telefonică să te asiguri că persoana înțelege bine numele și numărul mașinii - pe mine nu mă găsea după nume, fiindcă scrisese greșit prima literă; m-a găsit după numărul mașinii.

E feribotul mai „prăfuit”, dar (părerea mea) nu merită ocolul pe la Kilini. Ca idee, nici Levante nu a respectat orarul (a întârziat).

#435
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Atentie 1 Mai 2024 Greva in toata Grecia pentru tot ceea ce inseamna feribot - https://www.pno.gr/

#436
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,865
  • Înscris: 04.07.2010
Gata, tocmai ce am cumpărat biletele de ferry pt. Creta. Mergem cu Blue Star Ferries, vasul Kissamos.

Dusul este la final de iunie, Pireus (21.00) - Heraklion (6.15), cabină cu 2 paturi, cu fereastră, plus autoturism.
Întorsul este la început de iulie, Heraklion (21.00) - Pireus (6.15), tot cabină exterioară cu 2 paturi, plus autoturism.

Totul face 470 de euro, plus 10 euro Service Fee, adică în total 480 de euro. Mi se pare foarte ok, avînd în vedere creșterea prețurilor.


Sănătate și tcb !

#437
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 18.04.2007
Deși nu o să ajung în Creta anul ăsta, m-am uitat de curiozitate chiar recent. Cam același preț pentru 3 persoane + auto, dar la cabină fără geam. Și eu mă așteptam la mai mult (nu că ar fi ieftin). În 2017 a fost 350, cumpărat din martie, cu ceva promoție, parcă.
E mai ieftin către Heraklion decât către Chania.

#438
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006

View PostBrainie, on 18 aprilie 2024 - 10:05, said:

Recomand să faci rezervare, chiar dacă nu o să o folosești (vorbim de Astakos, da ?, și de mașină care trebuie dusă pe insulă). Anul trecut aveau liste întregi de rezervări (aceeași perioadă, în jur de 25 iunie), cursa de la (aprox) 12:00, într-o duminică - dar asta nu relevant, că noi nu ne dăm seama văzând niște foi cât din cală e ocupată.


Imi scapa mie ceva sau inca nu este disponibil orarul din Astako catre Sami pentru sfarsit de Iunie? Am cautat pe ferryhopper.

Merci!
L.E. Am gasit orarul pe site-ul Ionion.

Edited by bela, 29 April 2024 - 10:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate